Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátummal rendelkezők...

Fogimplantátummal rendelkezők segítenének?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Kb 10-12 éve frontfogamból baleset miatt letört egy darab. Akkor kompozittal felépítés történt. Sajnos kb 5 éve gyökérkezelni kellett. Két éve ismét panaszos lett, újra kellett gyökérkezelni... Tavaly év végén ismét nyomásérzékeny lett a gyökér környéke. Mostmár egy szakma csúcsán lévő fogorvoshoz mentem el. Kerek perec megmondta, hogy nem fog gyökérrezekciót végezni, mert csak a csontállományom fogja tönkretenni, válasszak: megpróbálja gyökérkezelni, ami hosszadalmas és költséges, ha nem lesz panaszmentes a "gyógyszeres töméssel", akkor ki kell húzni... Nagyon alapos munkát végez és lelkiismeretes. Sokkal jobb a helyzet, mint volt, viszont úgy érzem ennek a fognak már annyi, nem 100%-ban panaszmentes most sem (nyomásra kissé érzékeny).

Fogászati implantátumot ajánlotta, ha nem menthető a fogam és én is ezt preferálnám.

Olvastam szakirodalmat is ezzel kapcsolatban, de mégsem tudom merjem e, ha igen melyiket, stb... Sajnos korábban a csilli-villi magánrendelés profitorientált szellemisége miatt volt rossz tapasztalatom. Ami csábító, az a foghúzás utáni "azonnali" implantáció, de eléggé szkeptikus vagyok, ha az anatómiai és élettani ismereteimre támaszkodom. Viszont munkámból adódóan nem tudnék fél-1 évig foghíjasan emberek kozé menni...

Tehát a kérdéseim:

- volt-e itt valakinek foghúzás után rövid időn belül implantációja?

- az egyrészes, feltárás nélküli implantátum ugyan olyan jó-e, mint a kétrészes?

Illetve bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok. Mostanság minden magánrendelő kínálatában ott van a lehetőség implantátumra, ezért félek, hogy olyan orvost fogok ki, aki ezen a területen nem kellően tapasztalt.


2019. jan. 8. 23:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy akihez most járok nem végez implantációt.
2019. jan. 8. 23:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 fogimplantátumom. A foghúzás utáni azonnali implantátumról nincs tapasztalatom, de feltételezem, hogy megoldható. Nekem már eleve hiányos volt, vagyis legalább fél éve nem volt ott fog. Így a műtét azzal kezdődött, hogy az implantátum csavar helyét ki kellett fúrnia a dokinak az állkapocsban. Gondolom ezt közvetlen a foghúzásnál nem kell csinálnia (legfeljebb korrigálnia a lyukat) mert ott van a lyuk. Rövid időn belül meg nem rakják fel a csavarokat mert gyógyulási időre van szükség. Nekem 5 hónap kellett, hogy a seb teljesen begyógyuljon. Van ahol 6-12 hónapot is várnak a további művelethez. Nekem bal oldalt lent volt foghíjas, és bár néha látni lehetett de nem volt vészes. De egy jó fogorvos csinál ideiglenes fogpótlást. Kicsit olyasmit képzelj el, mint a mű vámpír fog. Pár fogra csak ráhúzod, és nem látni, hogy hiányos. ( csinálnak foglenyomatot.. )
2019. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, tudom, én a klippes verziót néztem, elég élethű, de elég sokat kell kommunikálnom nap, mint nap, és félek, hogy valami beszédhibám lesz addig is, bár az a legkevesebb :D Vagy ami mégjobb, ha kirepül...

Ha megírnád még azt, hogy helyileg hol és ki csinálta, azt megköszönném.

2019. jan. 9. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!