Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti belevágnátok 21 évesen a...

Ti belevágnátok 21 évesen a fogszabályozásba? 21f

Figyelt kérdés

Fém vagy kerámia?

Még 1 évig egyetemre járok.



2019. febr. 12. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Ha van kb. 800 ezred feleslegesen akkor talán. De előtte konzultálj pâr fogorvossal is.
2019. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 40 évesen is gondolkodtam rajta, de nekem már nem lehetett, túl sok a fogpótlásom. Amúgy simán, még előtted az élet, nem árt, ha az embernek szép a mosolya, amúgy meg tönkre is mennek a fogak, ha rossz a harapásod. De az tény, hogy nagyon drága, úgy tudom 21 évesen már semmit nem finanszíroz a TB belőle, szóval csak magánúton lehet. Én annyira nem vagyok hiú, simán bevállaltam volna a fémet is, vannak olyan fehér színűek, amelyek csak közelről látszanak, de annak kb. olyan milla az ára, hát kell a fenének.
2019. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha szerinted van mit szabályozni a fogaidon, elégedetlen vagy velük, akkor igen, vágj bele. Tök nagy önbizalom-emelés, ha szép a mosolyod. Én 30 évesen vágtam bele, és azt gondolom, bár megtettem volna 21 évesen.


Költségekről: A 800e egy nagyon erős túlzás. Drágább helyeken a kerámia is kijön 2x200e-ből (ami szintén nem kevés, de pont fele annak, amit mondtak). A fém olcsóbb, 80-150-ig kb. felteszik (állcsontonként ennyi, tehát ha alul-felül lesz, akkor szorozd kettővel). Nem feltétlenül egyszerre kerülnek fel. Utána havi aktiválás (amikor húznak rajta), kb. 5e alkalmanként.


A kerámia alig látható, de egyébként ma már a fém fogszabályzókat sem övezi olyan stigma, mint régen. Nem igazán érdekel senkit, ha fogszabályzód van. Max. a közeli ismerőseidnek furcsa lesz két napig, aztán megszokják.


Azt azért tudd, hogy jó hosszú folyamat lesz, min. 1 év a fogszabályzó, utána éjszakai sín 2-3 év.


És: minden másnak rendben kell lenni a szádban előtte, nem lehet ínygyulladásod, fogszuvasodásod, lyukas fogaid. Tehát ha esetleg van bármi, akkor azzal számolj, hogy előbb rendbe kell tenni.

2019. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi miatt volt rá szükséged? Bulldog-harapásod volt? Nekem ez a problémám, én is 21 éves vagyok és vacilálok...
2019. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló.. De imádom hogy amikor feljössz gyakorira, állandóan a tipikus magyar negatívummal találkozol.

Persze hogy vágj bele hogyha nem tetszik ahogyan állnak a fogaid! 21 évesen még rettentő fiatal vagy! Előtted az élet. Egyébként is, sokaknak csak 18 éves kor után szoktak fogszabályzót rakni, mert addig a korig még alakulhatnak a fogai.

Ezen kívűl a fémet jobban ajánlom, mert sokkal hatékonyabb és hamarabb dolgozik. És még jól is néz ki szerintem!:) Mostanában divat a fogszabályzó. Ne zavarjon ez

19/L/másfél éve fogszabályzós

2019. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Abszolút érdemes belevágni. Olyan kb. 30-35 éves korig még szabályozhatók a fogak, utána már hiába szabályozzák. Tehát abszolút nem vagy lekésve, és ha ott a lehetőség, ne halogasd! Egyetemen sem fog senkit zavarni, ha látja rajtad a fogszabályzót.
2019. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

érdemes!


Mind1 hogy milyet, de a fém olcsóbb és erősebb is

2019. márc. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!