Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti belevágnátok helyembe...

Ti belevágnátok helyembe abba, hogy az összes alsó fogakra koronát tennének?

Figyelt kérdés

Minden fogam megvan, egészségesek, egy szuvas fogam sincs, csak sajnos nagyon kopottak ezek a fogak. Illetve harapás rendellenesség miatt, elülső fogaimat koptatom.

Több orvos tanácsolta azt hogy az összes alsó fogaimra koronát tesznek, ezáltal megemelnék a harapást és nem kopna úgy a fogaim.

Milyen előnyei hátrányai vannak a fogkoronának?


2018. okt. 13. 09:24
 1/10 anonim válasza:
Ha ha de vicces ez a fogorvos. Feljelentenem.
2018. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. Több fogorvos is mondta? Szerinted is gáz? Nagyon lekoptak a fogaim meg mélyharapásom van
2018. okt. 13. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
a mélyharapásos valóban sokkal "intenzívebben rág. De azért.. ha épek a fogak, inkább egy fegyelmezettebb rágást lenne jó kialakítani. A koronához lecsiszolja és ráülteti, évtizedekig működik, de soha nem lesz olyan jó, mint az eredeti.
2018. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. Miért nem lesz olyan jó, mint az eredeti?
2018. okt. 13. 09:52
 5/10 A kérdező kommentje:
a saját fog is ugyanúgy tönkre mehet, mint egy fogkoronázott fog, nem?
2018. okt. 13. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
hát mert egy tömés, korona, műfog, protézis nem tudja azt produkálni, amit a természet. Előbb-utóbb kilazul, idősödve az íny is változik, javításra szorul. Nem tudom, én nem csiszoltatnám le az ép fogakat. De talán próbálj még más orvossal konzultálni, mert minden helyzet más és más.
2018. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogakat a maguk eredeti állapotában a lehetséges legtovább kell megtartani ill. a várható emberi élettartam vége felé érdemes gondolkodni (egészségi okból, az esztétikai természetesen más kategória) a koronák felrakásán. Ugyanis a koronázás olyan beavatkozás, aminek várható élettartama (életkortól függően) ritkán több 10-20 évnél, azaz utána cserélni kell. Sok korona esetén emelkedik a várható újabb beavatkozás valószínűsége. Nekem 68 éves koromban került sor szinte az összes fogamra korona (protézis). A felső fogsor 1 év múlva szétrepedt, de még tartott, aztán 2 év múlva már meg is lazult, tehát újat kellett csináltatni. Mivel egymás melletti fogak esetében nem külön koronákat, hanem összeépített koronákat alkalmaznak, ezért az összekapcsoltakat csak egyben lehet cserélni. Ha a te helyedben lennék, én addig várnék nyugodtan, amíg komolyabb gond nincsen a fogakkal. A kopás meg természetes velejárója a használatnak és az életnek.
2018. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kopás meg természetes velejárója a használatnak és az életnek.


Sajnos, szinte majdnem az ideg kamra kilátszik, annyira lekoptak a fogak. Oda sajnos nem fér el fogpótlás, csak akkor ha a rágófogakra is tesznek koronát.

2018. okt. 13. 10:02
 9/10 A kérdező kommentje:

"Mivel egymás melletti fogak esetében nem külön koronákat, hanem összeépített koronákat alkalmaznak"


ez biztos?

Nekem azt mondták, hogy külön, külön minden fogra kell majd tenni koronákat, nem kapcsolják össze.

2018. okt. 13. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet külön-külön is, ez előnyösebb ha elromlik valamelyik fogad.
2018. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!