Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet büdös a fogam, ha...

Mitől lehet büdös a fogam, ha nem is lyukas? Nagyon kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy a leghátsó metszőm hátul iszonyat büdi, ha hozzáérek az ujjammal. Nincs rajta lyuk, elvileg mem lyukas de ha ráharapok akkor fáj. Nem túlzottan, de picit igen. Az ínyemen nem látok semmit. Akkor ez most mi lehet? Fogszabályzót viselek egyébként, amikor felrakás előtt a doki megröntgenezte, elv. nem látott semmit. Ez a fogam kb egy éve tömve is volt
2019. márc. 6. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy góc van alatta.
2019. márc. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bármi. Ha fogszabályzód van, lehet hogy valami ételmaradék beakadt és az rohad. Ha tömve volt ,akkor lehet hogy mellette továbbszuvasodott mégis, sajnos előfordul a legnagyobb igyekezet ellenére is. Az ínyeden meg nem neked kell látnod valamit, hanem a fogorvosnak. Az embereknek az nem tűnik fel, hogy a gyulladástól feldagadt ínyük a korona felét is betakarja már, és akkor az már egy nagyon komoly gyulladás. Egyáltalán nem kell úgy kinézzen, hogy bárki, aki nem szakmabéli egyből felismerje, hogy baj van (persze azért vannak árulkodó jelek, pl ha rendszeresen vérzik az ínyed, az mindig gyulladásra utal). És sajnos van olyan eset is, hogy a tömés alatt szépen csendben elhalt a fog, de a baktériumok eljutottak a gyökér csúcsáig, ott okozva egy gyulladást. Gondolom az első válaszoló ezt írta le "góc" néven.
2019. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, arra értettem, mert így hívják :)

A nővérem járt így pár hete. Nem is tudta hogy góc van a foga alatt, csak egyik nap érzett valami furát, majd megfájdult, ezért elment fogorvoshoz. A röntgen mutatta a nagy gócot, azonnali húzás lett. Aztán kb két nap után szájzárat kapott, és a kórházban kötött ki. Bent tartották öt napig, folyamatosan a csodájára jártak az orvosok hogy ilyen durvát még nem láttak. Alig tudták megállítani a fertőzést, aztán miután kiengedték, minden nap szájsebészhez kellett járnia. De ezt eredetileg le sem akartam írni ide, nem akartam megijeszteni a kérdezőt.

2019. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden nap 3x-4x megmosom a fogam és hetente 2x fogselymezek is. Tegnap is megtettem és semmi ételmaradék nem maradt a fogamnál. Akkor lehet góc.. holnap hívom fel a dokimat, bár nagyon remélem hogy még meg lehet menteni hiszen alul már mind a két négyesemet kihúzták fogszabi miatt..nem akarok fogatlan lenni :(
2019. márc. 6. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!