Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés közben megengedik...

Fogtömés közben megengedik hogy zenét hallgassak?

Figyelt kérdés
A felső metszőfogaimmal, illetve hátul a rágófogaimnál van egy aprócska lyuk. Korábban is voltam tömésen,de az ember akaratlanul is fél ettől. Nos, a metszőfogaktól félek a legjobban. Mert ott még soha nem csinált semmit orvos. Nem fáj, nem érzékeny se a melegre se a hidegre. Ebből kifolyólag gondolom még nem akkora a baj. Minden esetre kérek fájdalomcsillapítót. Ezzel nagyjából le is zártam a fájdalommal kapcsolatos félelmem, azonban van még egy. Lehet hülyén hangzik, de egyszerűen a víz lever ha a fogorvosiba belépve meghallom a fúró hangját. Legtöbb esetben épp emiatt leszek rosszul,nem a fájdalom miatt. Emiatt megengednék hogy hallgassak zenét? Tényleg sokat jelentene. Tudom gyerekes vagyok,és ennyit igazán ki kéne bírnom. De egyszerűen rosszul vagyok ettől. A zenétől pedig mindig megnyugszom. És szerintem ez ebben a helyzetben is működne.

2019. márc. 16. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fúrót akkor is hallod.

Viszont a fogorvos végig kommunikálni szeretne veled, ezért nem fog örülni az ötletnek.

2019. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van előttem szólónak. Lehet, hogy megengedi, de nagyon nem célszerű. Sokkal jobb, ha a páciens és a doki folyamatosan tud kommunikálni. A fúró hangját pedig nem fogja elnyomni, bármilyen hangosan hallgatod. Akit nagyon nyomaszt a dolog, van doki, aki nem csak érzéstelenítőt ad, hanem egy gyorsan ható benzót is. A midazolám például kifejezetten alkalmas fogászati beavatkozások, kisebb műtétek esetén.
2019. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó! Az amit leírtál,az pontosan mit jelent? Lehet csak én vagyok ilyen visszamaradott ilyen téren,de erről eddig még egyáltalán nem hallottam.

Bocsánat a hülye kérdésért,minden esetre megpróbáltam x')

2019. márc. 16. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Fülhallgatóban tuti nem fogja engedni. Nem csak a kommunikáció miatt, hanem mert a műszerek belegabalyodnak + a vízhűtéses fúrás miatt vizes lesz.


Hogy a hátterben kapcsol-e be zenét... Erre meg lehet kérni, ha van hangszóró a rendelőben. Van olyan fogorvos, aki eleve rádió mellett szeret dolgozni. Én speciel nem szeretem, mert olyan érzésem van mint ha fodrásznál lennék, nem orvosi rendelőben, de ezt meg lehet kérdezni.

2019. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!