Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha elmegyeknsztk-s fogorvoshoz...

Ha elmegyeknsztk-s fogorvoshoz, ő milyen adatokat lát rólam? Háziorvosi adatokat ugye nem?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
A jelenlegi állapotod, tartós betegségeid, milyen gyógyszereket szedsz, mikor és meddig voltál kórházban és miért, milyen műtétjeid voltak. Kb ennyit.
2019. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az szép...
2019. ápr. 15. 19:16
 3/9 A kérdező kommentje:

Az szuper, én azt hittem, csak azt, ami a fogaimmal kaocsolatos...


Magyarul ugyanazt látja, amit én, ha megnézem a taj autorizációt az ügyfélkapun keresztül, ugye?


Mert akkor meg van, hogy miért volt legelőször kedves, aztán kezdett úgy kezelni, mint egy fogyatékost, meg kiröhögni. Na ha én ezt tudom...


Mondjuk egyébként nem tudom, hogy mi köze, ha fogat töm, hogy én miért voltam kórházban...

2019. ápr. 15. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első rosszul tudja. A fogorvosnak ehhez nincs hozzáférése, csak ha külön rà nem keres. Erre viszont se idő, se indok, se program. Nem véletlenül szokták megkérdezni, például hogy van-e valami alapbetegsége az illetőnek, szed-e rendszeresen gyógyszert, van-e gyógyszerallergiája. Ha mindezt le tudná olvasni egy rendszerből, akkor felesleges lenne utána kérdezgetni.

Egyébként lenne értelme, a páciensek egy jó részének konrkétan fingja nincs, hogy mi baja is van. Rákérdezel, hogy van-e magas vérnyomása? Nincs. Rendszeresen szedett gyógyszer? Igen, VÉRNYOMÁSCSÖKKENTŐ.

Az rendszeres probléma, hogy gőze nincs a betegnek, hogy pl szed-e vérhígítót, azt sem tudja, az orvos mire írogat neki gyógyszereket, a világáról nem tud. Az már előrelépés, ha meg tudja mondani, hogy szed vmi véralvadásgátlót, hogy mit, azt nem tudja és véletlenül sem tart egy cetlit a pénztárcájában a gyógyszerei nevével, nehogy véletlenül megkönnyítse az orvos dolgát, legyen az bármilyen. Úgyhogy éppenséggel nem volna hátrány, ha lehetne tudni ezeket, de az egy tök külön rendszer, mint amibe beviszik a fogászati kezelést, nem lehet csak úgy hozzáférni. Nem beszèlve a fertőző betegekről, ha valaki HIV+, az vagy elárulja magáról vagy nem. Pedig hidd el, nem véletlenül vannak nagyon komoly előírások például egy HIVes ellátásával kapcsolatban, már csak a többi beteg védelme miatt is. Ha nem árulja el magáról, soha nem derül ki... úgyhogy ennyi köze van a fogorvosnak. Csak kár, hogy valójában nem fér hozzá.

2019. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, akkor ott be tudod azt állítani, hogy ne lássa pl.orvos, gyógyszerész stb.
2019. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ihen, megvan. Akkor még sajnos nem tudtam.
2019. ápr. 15. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezeket hol lehet megnézni ügyfélkapuban?
2019. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Batisz Ildikó válasza:
Belépsz a MO-ra a jobb oldali sávban kp középen vannak felkínálva mibe szeretnél belépni, ott ban a tb is, azt hiszem az első az ebev szolgáltatások.
2019. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 eugen1980 válasza:
Miért nem akarod, hogy lássa? A fogorvosnak ismernie kell az egészségi állapotodat, hogy megfelelően tudjon kezelni. Nem véletlenül szoktak érdeklődni alapbetegségekről, gyógyszerekről. Mi a frászt akarsz eltitkolni előle?
2019. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!