Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szívbetegeknek mit ad a...

Szívbetegeknek mit ad a fogorvos lidocain helyett?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szívbeteg elvileg de egy évben 2-3-szor nagyon roaszul vagyok,elesettség jön rám leesik a pulzusom majd fáj a mellkasom,alig kapok levegőt és felgyorsul a pulzusom. Gyógyszerem nincs! De félek elmenni fogorvoshoz,pedig muszáj lenne!
2019. máj. 12. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Először háziorvoshoz menj és vizsgáltasd ki, mitől vannak ezek arosszulléteid.Honnan tudod, hogy nem vagy szívbeteg?Kivizsgáláson voltál? Lehet, hogy vérnyomás ingadozás, vagy lehet idegi alapon is.De eglsz biztos, hogy olyan érzéstelenítő is afogorvosnál, amit "szívbetegnek" is adhat.
2019. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem szív billentyű problémám van, (mitrális prolapsus) a fogorvosnál ultracain injekciót szoktam kapni,ettől nincs gyors szívverés mint a lidocaintól, és erősebben is hát, fájdalommentes tőle a beavatkozás.
2019. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kaphatnak Lidocaint a szívbetegek. Létezik belőle adrenalin mentes változat. Tudniillik nem a Lidocain hatóanyaga emeli a vérnyomást, hanem az adrenalin.

Az Ultracainban is van adrenalin egyébként.

Beállított vérnyomás mellett nem szokott probléma lenni egyik érzéstelenítő anyaggal sem.

2019. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A vérnyomásom tökéletes, voltam 24 órás vérnyomásmérésen.
2019. máj. 16. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!