Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzzem le?

Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is szeretném (meg)köszönni a támogató kommentek, illetve semmilyen negatív "kritikát" nem szeretnék olvasni.

A helyzet az, hogy kb születésem óta kb nem félek, hanem szabályosan rettegek a fogorvostól. 22 éves fejemmel eljutottam arra szintre, hogy egyetlen egy dolog ami számítani fog az egész életemben az a fogam. Namost van 3 és (fél) fogam ami rossz. Jobb lent az utolsó kettő, az totálkár, bal alul az utolsó előtti fogamból kiesett az anno amalgám tömés, valamit bal fent lentört a fogam.

el is mentem egy magán dokihoz, ami egy olyan horrorisztikus árat mondott nekem, hogy miután kimentem a rendelőből úgy éreztem magam mint aki be van rúgva, annyira rosszul lettem.

Namost: 22 évesen 1.600.000-ret nem tudok kifizetni egy fogászai kezelésre, hozzáteszem, hogy minden rossz fogamat implantálni akar, és azt aláírom, hogy nem szépek azok a fogak, viszont nem vagyok 70-80 éves aki úgy beszél mint akinek nincsen foga.

a kérdésem ebből kifolyólag, hogy:

-hogyan győzzem le a félelmemet a fogorvosnál ha elmegyek egy új helyre?

-ha esetleg a másik is azt mondja, hogy milliók fölött van, akkor nagyon rossz az implantátum?

-hol találok budapesten barátságos fogorvost, aki nem kelt rémhíreket?



2019. jún. 3. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:

"hogyan győzzem le a félelmemet a fogorvosnál ha elmegyek egy új helyre?" Sokan teszik fel itt ezt a kérdést és őszintén nem tudom elképzelni sem, hogy milyen választ vártok ide. Senki nem szeret fogorvoshoz menni, a döntő többség szabályosan retteg. Természetes emberi reakció, nem szeretjük, ha a fejünket piszkálják. Viszont a fogorvos nem egy fakultatív program, hanem el kell menni. Nagyon nagy bajok is lehetnek belőle, ha nem és van az az állapot sajnos még egy 21. századi európai országban is, ahol félelem ide vagy oda, de ha nem tesz valamit az illető, meghal. Igen, jól olvasod. Ha te ott tartasz már, hogy több fogadat csak húzni lehet (22 évesen), akkor ott nagyon nagy bajok vannak, de ez a milliós nagyságrendű történet még mindig jobb, mint mikor azt mondják neked, hogy azonnal vigyen valaki szájsebészetre téged, különben 2 nap múlva meghalsz (saját fülemmel hallottam ilyet, a gyulladás mélyen a csontra terjedt, onnan pedig megindult a szövetek között, ha az agy felé megy, akkor agytályog=halál, ha a mellüreg felé, akkor mellüreggyulladás=halál).

Úgyhogy nem tudsz mit tenni, át kell állítsd az agyadat és el kell fogadnod, hogy a fogorvos nem ellenség, nem rosszat akar neked, éppen ellenkezőleg. Egy jó orvos úgyis törekedni fog, hogy amennyire csak lehet, csökkentse a kellemetlen részeket, fájdalmakat, de nyilván teljes fájdalommentességet nem lehet ígérni, hiszen maga a szuri is adott esetben feszít, egy masszívan begyulladt fogat pedig a jó Isten sem tud elzsibbasztani. Ezért sem érdemes halogatni. Ha kapsz egy jó kis gyökércsúcs körüli gyulladást, azzal kezdeni kell valamit, de 3. ampulla szuri sem érzésteleníti el sokszor. Eredmény: lesz egy rossz élményed, amit meg lehetett volna úszni, ha időben elmész.


Az implantátum nagyon jó megoldás, viszont minekután luxustermék, ezért ennek ennyi az ára. Nem tudom, hogy ebbe az 1,6 millióba pontosan mi tartozik bele, de reális lehet, hiszen ugyan szerinted csak 3 rossz fogad van, de a gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy ha van már 1 is, amit csak húzni lehet, semmi mást, akkor a többi sincs jó állapotban, maximum még nem kell húzni. Egy csomó olyan szuvi van, amit te sosem fogsz észrevenni, holott nem is kicsi már. Ennek is költsége van.


Nekem az a javaslatom, hogy kezdésnek menj el a körzetes orvosodhoz, ott vedd igénybe a tb finanszírozott kezeléseket (tömés, gyökérkezelés, húzás). Máris bentebb vagy egy jó pár tízezerrel. Utána hallgasd meg, hogy ő mit mond, vagy mit tanácsol. A körzetes orvosodnál ugyanúgy fizetős minden pótlás, (vagy ha csinál, akkor implantátum), de ha felajánlja a hídpótlást, mint opciót, az is bizonyosan olcsóbb lesz. Ehhez annyit hozzáteszek, hogy a korrektség jegyében, amennyiben elégedett voltál a körzetes orvosoddal, ő vele csináltasd a pénzes munkát is (kivéve persze, ha ő kifejezetten olyat nem csinál, amit te szeretnél). Kellemetlen és visszatetsző, mikor az ingyen munka a körzetestől kell, arra jó, de a pénzedet már máshova viszed.


Nyilván, ha nem akarsz a körzeteshez menni, akkor nem kell, de hát a magánorvosnak ára van. Budapesten sajnos nem tudok jó orvost ajánlani, de Cegléden igen, ha az még játszik.

2019. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Riki miller válasza:

aki tudja mi az a fogfájás az nem a fogorvostól fél...

a fogfájás felhúzódhat a fejedig is is ezt elviselheted napokig .Szeretni fogodod a fogorvost miután enyhíti a fájdalmad...

nekem egyszer egy tanuló húzta ki a fogam úgy hogy csak a tűszúrást éreztem nehezen ettem utána de ki lehet bírni...

Mellesleg az egyik ismerősömnek csak párszáz ezer forintért megcsinálták a fogsorát...

2019. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!