Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött fog fáj?

Tömött fog fáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy bal oldalt alul az egyik hátsó fogam lyukas volt. Elmentem iskolafogászatra, ahol betömték (ha jól emlékszem decemberben voltam utoljára)

Mostanában (pár hónapja) azt vettem észre, hogy ha erősen (és néha direkt) ráharapok, akkor fájni kezd, valami pici ropogást hallok (gondolom a tömés)

Ez mitől lehet? Esetleg most kezdett igazán gyógyulni a seb? Vagy rosszul lett betömve?



#fog #tömés ##fogfájás
2019. jún. 19. 23:32
 1/2 anonim válasza:
Azt tudom hogy ez nem normalis, szoval erre en is kivancsi vagyok mas valaszokra. Amugy nkm nem ilyen
2019. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A sok év tapasztalata alapján elmondhatom hogy minél nagyobb mértékű egy szuvasodás, annál több részt kell fúrni, és sajnos ha már mélyre elért a romlott rész, akkor érheti a gyökeret, vagy ha még nem, utána érzékeny lehet mert nem szigetel a tömés kellően, és az ideg meg közel van hozzá.

Ekkor jön hogy kiveszik a tömést, és gyökérkezelik ha valóban érzékeny.


Ha szerencséd van akkor csak rosszul lett tömve, és a tömés a ludas, amennyiben nem múlik és van lehetőséged magánrendelésre menni, nézesd meg.


Nekem egy fogamat elbarmolta egy sztk-s szemétláda, amin nem tudott a jó orvos sem segíteni hosszútávon, mert alig maradt a koronából valami.

2019. jún. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!