Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes mandulagyulladásom...

Gennyes mandulagyulladásom van, info lent, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Jelenleg külfdön vagyok, haza csak 6 nap múlva érkezem. Tegnap előtt belázasodtam elkezdett fájni a torkom. Tegnap reggel bebizonyosodtam róla, hogy mandulagyulladásom van. Elkezdtem szedni az Augmentin Duot, mivel csak ez volt nálam. Egész nap lázas voltam, este megnéztem a torkom és láttam hogy gennyes. Ma reggel vettem be a harmadik adag gyógyszert, megnéztem a torkom, mégjobban gennyes. Fog hatni vajon a gyógyszer? Azt megkell említenem, hogy kb 2 héttel ezelőtt elkezdtem szedni Augmentint, nert akkor is volt valami bajom a torkommal, 5-6 napig szedtem(akkor is külföldön voltam csak hazamentem), utána elmentem orvoshoz és adott más antibiotikumot es azt szedtem tovább.
2019. aug. 14. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, a felelőtlen antibiotikum szedéssel sokerült egy rezisztens baktériumot kitenyészteni. Honnan a francból van nálad mindig vényköteles antibiotikum????
2019. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyszer felirt egy fogorvos augmentint de nem szedtem be mert felesleges volt. Onnan van. Illetve januárban voltam korházban mandulatályoggal. Miután kijöttem a korházból is ezt szedtem. nem kockáztatok . Mindig van nálam.
2019. aug. 14. 16:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Aha, akkor még hülyébb vagy mint gondoltam...
2019. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz ötlet recept nélkül szedni az antibiót. Ezzel pontosan azt éred el, hogy kifejlődnek a gyógyszerre rezisztens baktériumtörzsek.

Nem véletlen, hogy csak receptre adnak ki ilyen készítményeket; az orvostudomány úgy fél a kórokik mutánsaitól mint az ördög a tömjéntől.

Na ezért nem célszerű megspórolni a háziorvos látogatását, mert könnyen meglehet, hogy az antibió, amit beszedsz, totálisan hatástalan lesz.

Ha gyógyszerről van szó, az emberek baromi felelőtlenek. Úgy eszik mint az óvodás a franciadrazsét.

2019. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mégis mit tehetnék/ tehettem volna?? Külföldön vagy egy kbszott izolált helyen ahol még orvos sincs!!!!
2019. aug. 14. 16:32
 6/11 anarchy666 ***** válasza:
100%
Mivel felelőtlenül, össze-vissza szedted magadnak az antibiotikumokat krónikus mandulagyulladasod fejlődhetett ki valami rezisztensebb baktériummal. Ha azt mondod nincsen orvos a környeken nem fogsz tudni effektíve mit csinálni vele. Tekintve a visszatérő mandulafertőzéseket és a gyogyszerszedési szokásaidat a legjobb az lenne ha sebészetileg kivennék a manduládat.
2019. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, már le lett oltva a kérdező. a tanács: most már legalább szedd végig az egész dobozt! Nekem már volt olyan, hogy az orvos által adott ötnapos antibiotikum az ötödik napra hatott. ha hazajöttél menj orvoshoz. naponta 3-5x öblögesd a torkod tengeri sós vízzel. a kórokozók nem bírják a sós közeget.
2019. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aha, hol vagy hogy net van, de orvos nincs?
2019. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon felelőtlen dolog antibiotikumot csak úgy poénra bevenni. Ha maradt a dobozból szedd be a maradékot, mindet, és utána imádkozz hogy ne legyen bajod. Aztán ahogy hazaértél orvos, minél gyorsabban. Hideget ne igyál, egyél, kerüld az erős klímát, ha magas a lázad vegyél be rá valamilyen lázcsillapítót.
2019. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy hegyi faluban vagyok, dolgozom. Internet természetesen van. Sós vízzel is öblögetek, napi többször. Mára lázam nem lett, viszont a torkom pirosabb és dagadtabb, manduláim pedig gennyesebbek lettek
2019. aug. 14. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!