Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek gáz, ha felnőttkén...

Szerintetek gáz, ha felnőttként úgy lever egy betegség, hogy nem megyek be egyetemre?

Figyelt kérdés

Vannak nekem a barátnőim, akik nagyon racionális, élére állított pontosságú emberek.


Szóval ők olyanok, akik 38 fokos lázzal is kötelességüknek érzik, hogy bejárjanak. Egyikük migrénes, rohamai főleg délután-este vannak, hányás-hasmenéssel, de a migrén aura alatt, a migrén epizód után is mindig bejön.


Én ha megbetegszem, mint most, úgy lever a nátha, hogy fel se tudok kelni. Lehet én vagyok hisztis, meg nyilván rosszabb, ha az ember sajnáltatja magát, de most is megírtam nekik Facen, hogy hiányozni fogok első nap, mert így nem tudok bemenni.


Annyit válaszoltak: OK. Lehet, hogy szerintük béna vagyok, hogy ezzel akarok itthon maradni, de szerintem jobbulást kívánhattak volna. Nem esett jól. :( Mondjuk őket soha, semmilyen problémám nem érdekelte, aminek nincs köze a sulihoz. Néha írtam akut magánéleti dolgokról, az egyikük bevallotta egyszer, hogy sosem olvassa el, amit én írok, bocs.


Szerintetek nekik van igaza?


2019. szept. 1. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ilyen barataim, egyik hanyas hasmenessel is bejott.

En otthon maradok ha beteg vagyok.

Nekem kedden lesz mscre beiratkozas de most lazasan fekszek az agyban, remelem eltudok menni

2019. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hányás-hasmenéssel bemennek, akkor valószínűleg nem túl súlyos, mert azzal maximum a wc-ig tudna kimenni... Ráadásul nagyon fertőző is sok betegség, kitenni ennek másokat nem "racionális", hanem h-lye.
2019. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jobbulást! Én kicsit csodálom őket, hogy van erre erejük.
2019. szept. 1. 17:17
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nem gáz. Felnőtt vagy, hadd tudd már eldönteni hogy bemész-e betegen vagy nem. Én azt mondom, ha a munkahely eltűri a hiányzást, akkor mindenképpen érdemes otthon maradni, inkább mint fájdalommal vagy rossz közérzettel ott lenni, főleg hogy ilyen állapotban nem igazán tud az ember érdemi munkát kiadni a kezéből. Nekem amíg otthon laktam, tüdőgyulladással is be kellett mennem az iskolába, szóval felnőttként megfogadtam hogy ne ezt nem. Ha lázas vagyok, nagyon náthás, hasmenés vagy egyéb nyavalya kap el, szépen otthon maradok 1-2 napra. Amúgy tanár vagyok (egyetemen) és a diákoknak is mondom hogy ha ilyen van akkor érdemes 1-2 nap alatt "kifeküdni" a betegséget, mint egy hétig élőhalottként vegetálni az órákon.
2019. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Jaj drága ezek milyen barátok? Nem érdekli őket ami veled történik és nem is olvassák el? Szerintem próbálj meg mások felé is nyitni, mert hosszútávon ezek a "barátok" nagyon lehúznak téged és nem érdemled meg.
2019. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Én ha beteg vagyok, nem megyek közösségbe. Pláne ha lázam is van, mert az vírusra utal és nem szeretnék másokat megfertőzni. Otthon kényelmesebben gyógyul az ember. Az ilyen "barátok" akik még lázasan is közösségbe mennek csak azt akarják mutatni hogy ők jaj de milyen kemények. Aztán megfertőzik az egész környezetüket a betegségükkel.
2019. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!