Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért és mennyien hiszik még...

Miért és mennyien hiszik még mindig, hogy a HIV-teszt helyettesíthető véradással? Hogyan lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Felfedeztem egy nagyon bosszantó tendenciát az olyan kérdéseknél, hogy lehet-e valaki HIV-fertőzött. Nem csak itt, máshol is. Mégpedig azt, hogy sokan javasolgatják, hogy menjen el vért adni, mert akkor kiszűrik. Ez borzasztó felelőtlen dolog. Egyrészt, sokan nem tudnak az ablakperiódusról: ez az a szakasz, amikor a a fertőződés után a vírus már szaporodik a szervezetedben, fertőzöl, de a tesztek még nem mutatják ki. HIV-nél ez 4-6 hét. Aki elrohan mondjuk 2 héttel azután, hogy összeszedte, nem lesz kiszűrve. Arról nem is beszélve, hogy úgy éri el, hogy levegyék a vért egyáltalán, hogy hazudik a kérdőíven? Simán adhat le fertőzött vért, hogy az nem derül ki... másik, hogy ennyire nem tudják, hogy a HIV-teszt ingyenes, és lehet anonym? Hogyan lehetne jobb felvilágosítást szervezni a kérdésben?

2019. szept. 29. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tévhitek elég nehezen halnak ki, pláne ha a társadalmi elhülyülés konstans. Idő kell hozzá, sok idő, és normális oktatás, ahol nem magoló ötösöket próbálnak kinevelni.

Ugyanúgy mái napig vannak, akik szentül hiszik, hogy a mérgesgomba főzővízében megfeketedik a kanál, vagy hogy a bitcoin kiváltja majd a valós pénzt, vagy hogy rontáslevétel, pénztalizmán kapható ezóTVn keresztül.

2019. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te is csak annyit tudsz erről a vírusról, meg betegségről, mint amennyit a nők lapja cafen olvastál. Legalább ők adnak is vért, ha igy is ugyis ingyen van, akkor igy nyert még egy funkciót
2019. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Többet tudok róla, mint a Nők Lapja Café olvasói, és mint az, aki ezt úgy fogja fel, hogy "ők legalább adnak vért." Mármint, akik STD-szűrésnek hiszik a véradást...HIV-tesztet is lehet ingyen csináltatni, ami meg a véradást illeti, azért annyi vér még van, hogy ne kelljen azon gondolkozni, hogy bevállaljon-e az esetleges recipiens krónikus betegségeket, csak hogy aktuálisan kapjon vért.
2019. szept. 29. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég nevetséges hogy valaki potenciálisan HIV fertőzött emberek véradását helyesli mert "legalább adnak vért" :D :D :D legjobb amit a héten hallottam.

Főleg figyelembe véve hogy a HIV teszt ingyenes és anonim, van rengeteg értelme úgy elmenni véradásra teszt helyett :D:D

Kicsit fogyatékos a srác

2019. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ti egyáltalán nem vagytoo tisztában ezzel a vírussal, okoskodtok feleslegesen, inkább hagynátok rá a dolgot azokra, akik értenek is hozzá, vagyis ránk. Megkímélnetek ilyen agyalágyult kérdésektől az emberiséget
2019. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Virológus vagy, vagy csak egy "kiművelt" HIV-aktivista, aki minden alárendel a stigma elleni harcnak? Megjegyzem, velem akkor lenne értelme vitatkoznod, ha előbbi lennél inkább...de ezt ezek után akkor sem hiszem el, ha ideírod. Valóban kiművelt HIV-aktivista sem lehetsz, hiszen ők tudnak annyit, hogy a tesztet ajánlják az embereknek, ne a véradást. Ezért az idézőjel.
2019. szept. 30. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyetértek a kérdezővel, valóban gáz ez a tendencia, és nem csak a melegek választják az effajta szűrést, rengeteg hetero is.


Ugyanakkor ezzel a diszkriminációval nem értek egyet, hogy melegek nem adhatnak vért, amit amúgy egy űrlap bejelölésen túl senki sem tud ellenőrizni.


Én inkább egy hivatalos nyilatkozatot töltetnék ki, miszerint az elmúlt 30 napban nem volt kockázatos szexuális kapcsolata a véradónak, és ha valaki mégis megfertőződik akkor felelősségre vonható.


Mellesleg azok a heterók is megfertőzhetnek bárkit akik amúgy monogám kapcsolatban élnek, csak épp a párjuk megcsalja.

2019. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!