Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulaműtétre kötelezhez az...

Mandulaműtétre kötelezhez az orvos?

Figyelt kérdés
Azt mondta, hogy ki kellene vetetni, be is utalt fül-orr-gégészetre. Mindenképp el kell mennem, de azt nem szeretném, hogy ki is vegyék a mandulámat. Azt gondolom, hogy nem azonnal fogják, de ha az orvos elkezd kötözködni, hogy már pedig ki kell, én meg nem szeretném, akkor mit csináljak?

2019. okt. 11. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos semmire nem kötelezhet! Beszéld meg a gégésszel, és ő majd megindokolja a javaslatait. Miért nem szeretnéd, félsz a műtéttől?
2019. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem járulsz hozzá, nem veszik ki, a következményekért pedig te viseled a felelősséget. Ennyi.
2019. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden kezelést, orvosi ellátást stb joga van a betegnek visszautasítani. Az orvos nem kötelezhet semmire, maximum akkor, ha ön- és közveszélyes őrült vagy és kényszerkezelnek.
2019. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem is megy a huzavona...


Eljön az adott időszak, és bedurran a mandulám. Láz, stb., - háziorvos táppénzre vesz, mert ugye nem tudok úgy dolgozni, főleg gyerekek között nem.


Télen legalább 2 ilyen eset szokott lenni nálam.


Már többször mondta, hogy ki kell vetetnem a mandulámat, de én nem merek belevágni felnőttként.


Lehet olyan pont, hogy azt mondja a háziorvosom, hogy nincs más megoldás, és ha nem vetetem ki akkor sem, mit tudnak tenni? Lehet az a pont, amikor nem hajlandó ellátni (nem ír fel gyógyszert, nem vesz táppénzre), mondva, hogy megtagadom azt, ami ténylegesen segítene?

2019. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom mi ertelme bent hagyni a mandulat, ha nem latja el a funkciojat, tonkrement (mindig gyulladt) felnottkent is kb ket het szivas van vele, es kesz. Nem fogsz belehalni. Viszont utana megszunnek az ilyen problemaid.
2019. okt. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!