Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet kiszabadulni a...

Hogyan lehet kiszabadulni a hiúságból?

Figyelt kérdés

Már 10 éve együtt vagyok a férjemmel. Nagyon szeretem őt, de vágyom arra, hogy megdicsérjenek, vagy megnézzenek a férfiak. Instagram függő voltam, de már letöröltem magam. Az élet mindig kísértés elé visz, mindig bele akadok olyan emberekbe, akik tudatják velem, hogy tetszem nekik, még ha nem is mondják ki, nekem pedig ez nagyon jól esik. Viszont én nem akarok ilyen lenni.

Tudom, hogy ez már népbetegségnek számít, de ettől függetlenül rossz. Nem akarom megbántani a férjem, vagy csak arra gondolni, hogy talán megsértem ezzel őt. Nem csaltam meg soha, maximum apró kis flörtölések voltak, de inkább úgy mondom, hogy jó érzés volt és ez látszott rajtam.

Nagyon szeretnék változtatni magamon ezzel kapcsolatban, de nem tudom, mit lehetne tenni ez ellen?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 14. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar, akkor ugyanúgy, mint minden komoly pszichés problémából: vagy egyedül vagy szaksegítséggel.


Egyébként az a vágyad, hogy mások megdícsérjenek, hogy tessél más férfiaknak is, még nem hiúság, csak akkor, ha ez akkora, hogy minden más eltörpül mellette. És miért ne tetszhetnél más férfiaknak is? Talán vakuljanak meg, ha ránéznek egy csinos vagy szép nőre?


A nők butasága az, hogy azt hiszik, ha egy pasi megnéz egy másik nőt, azonnal meg akarja há-ni azt, azaz úgyis félrelép. Gondolj arra, hogy megnéz, ezzel megjön az étvágya, de úgyis otthon vacsorál. :) Már az, aki hűséges.

(És az mindig belül dől el.)

2019. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Érdekelne, mire jutottál a hiúság leküzdésének kérdésében.

47 éves nő vagyok, és jelenleg ugyanezzel küzdök, azzal a különbséggel, hogy egy közvetlen munkatárs a kísértés tárgya. Ő az egyetlen, aki nem öleléssel köszöntök, sőt kínosan ügyelek rá, hogy meg se érintsem véletlenül sem, mert elképesztő módon egy húron pendülünk amúgy, és tudom, hogy az első bíztató jelre ugrana.

Csodálatos férjem van, mégis izgatja a fantáziámat a munkatársam. Én is a hiúságomat értem tetten ebben, azt gondolom, e miatt izgat egy számomra nagyon vonzó férfi látható érdeklődése.

Nem vagyok túl vallásos amúgy, de jelenleg az ima az egyetlen eszközöm, hogy leküzdjem a kísértést.

Nagyon érdekelne, hogy te hogyan másztál ki a csávából.

Köszönöm, ha válaszolsz!

Ani

2023. okt. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2/2

Kedves Ani!


A válasz egyszerű, de megélni nem az.


Az emberekben ott van néha a fellángolás mások iránt, de ez mind azért van, mert nem tudjuk, hogy mi a valódi szeretet.

Mindenki azt mondja, hogy egy pár egy egész, de ez nem igaz. Mi magunk vagyunk egészek, legalábbis annak kellene lennünk. Nagyon sok dolgot megtapasztaltam az elmúlt időszakban, de inkább önmagam megismerését, megértését. Az ember önmagával szemben a legkiritikusabb, így nem is tudja igazán szeretni, ezáltal másokat sem. Azt hisszük, hogy a szeretetet ki kell érdemelni,meg kell érte tenni mindent, pedig ez sem igaz.


Amíg azt érezzük, hogy hiányzik valami a kapcsolatunkból, igazából önmagunkban nem találjuk meg azt a darabot, így a párunkban (más esetekben a családban, barátokban, bárkiben) keressük. Ez azért nem jó, mert ha meg is kapjuk, akkor sem érezzük azt, hogy igazán boldogok vagyunk, mert önmagunktól kellene ezt megkapnunk. Egy kapcsolatban nincs elvárás, teljes elfogadás van, ezáltal kísérjük egymást az úton, kézen fogva, de nem egymás hátán. Tehát amikor ezt érzi valaki, hogy egy másik ember megtetszik valamiért, akkor azt kell észre venni, hogy nekünk mi hiányzik a mi életünkből. Nem a párunk fog izgalomba hozni, nem ő fogja megadni azt, hogy égjen bennünk a tűz... minden ember egyedül születik meg és egyedül távozik. Az első dolog tehát nem az, hogy a kapcsolatot kell megjavítani, vagy hibáztatni önmagunkat, hanem fel kell tennünk magunknak a kérdést, hogy mi az én életem értelme? Mitől vagyok boldog? Mi által fejlődhetek? El tudom fogadni magam olyannak, amilyen vagyok? Tudom szeretni igazán önmagam? Majd ha ezekre a kérdésekre megleled a választ, akkor tudod szeretni igazán, elvárások nélkül a párod és másokat is. Nem könnyű dolog, de hidd el, ha más szemszögből nézed a dolgokat, akkor meg fogod látni.


Én hiszek Istenben. Egyszer olvastam valahol egy olyat, ami nagyon megérintett engem. Pontosan nem tudom felidézni, de nekem sokat adott:

Ha Isten élne a férjemmel, ő nem változtatna semmit rajta. Elfogadná úgy, ahogy van, csak szeretné őt és támogatná.


Ezt lehet önmagunkra is érteni.

A tanácsom az, hogy találd meg önmagad barátságát, szeresd magad és te legyél az első az életedben. Gondolkodj el, hogy mi az, amitől igazán boldog lennél, mi a vágyad és ahhoz mi kellene?


Lehet, hogy most ott a fellángolás, de ez nem baj! Nézz rá úgy a munkatársadra, hogy meglátta benned azt, ami jó és lásd meg te is magadban.


Pontosan ezeket, amiket leírtam, én is végig jártam és 15 év házasság után most érzem igazán, hogy tisztán szeretem és látom a férjem. Még mindig van mit tanulnom, hiszen az ember holtáig tanul, de olyan jó tisztábban látni...

2023. okt. 27. 00:57
 4/5 A kérdező kommentje:

2/2 Remélem, hogy nem volt túl kusza, amit írtam.

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy egy párkapcsolatban két egész ember van, akik örülnek a másik boldogságának és támogatják egymást. Hiszen nem lehet senkit jobbá tenni, ahogy mi magunk is úgy teszünk, ahogy jónak látjuk. Persze, más, ha valaki tanácsot ad, de az is más, ha valakinek elvárásai vannak velünk szemben. Ilyenkor gondoljunk bele abba is, hogy ugyanígy a párunk felé sem lehetnek elvárásaink. Ez az igazi és önzetlen szeretet. ❤️

2023. okt. 27. 01:03
 5/5 anonim válasza:

Nagyon köszönöm a szavaidat!


Nagy dolog, amit elértél!


Évek óta rajta vagyok én is egy önismereti úton, melyen a féfjem, aki sokkal előttem jár tudatosságban és önismeretben mindig támogatott. Nemrég jutottam el odáig, hogy szívesen nézek bele a tükörbe, és tetszem magamnak. Talán ezért is kísérthett meg az eddig nem ismert hiúság.

Az elmúlt napokban nagyon sokat beszélgettünk a férjemmel (erről is, őszintén), sok érdekes felismerésre jutottam (pont a nekem most fontos előadásokra, beszélgetésekre sikerült rátalálnom a neten is), meg azt mantráztam magamban sokat, hogy " Isten segítségével a jóra törekszem és a bűnt kerülöm", és egy idő után, miközben ezt mondogattam, közben sikerült reálisan rálátnom a kollégámra és rájönnöm, hogy teljesen nonszensz, hogy bármit is akarjunk egymástól jó munkakapcsolaton kívül. Most meg itt büszkélkedem neked az "eredményeimmel" így adózva a hiúságnak. :D

Szóval van még dolgom.

Minden jót kívánok neked!

Ani

2023. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!