Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnek "kiszabadulni" ebből?

Hogy tudnek "kiszabadulni" ebből?

Figyelt kérdés
A problema az lenne, h mikor tarsasagba vagyok akkor kezdek mindenfele hulye mentalis betegseget bebeszelni magamnak pl beszedzavart a leggyakrabban, meg hogy nem tudok beszelni, nincs temam, felek stb. Itthon semmi gond nincs mert eszembe se jut ilyeneket kepzelodni. Ugy van h mikor kimegyek itthonrol az elejen jol vagyok s aztan akaratom ellenere tortenik ez a bebeszelosdi, es meg valami agyblokk, h befele figyelek s agyalok a problemakon. Na mivel ez rajtam mulik h vane avagy nincs, marmint a betegseg. Milyen modszerrel vagy hogyan megakadalyozni h akaratom ellenere hulyeseggel tomodjon meg a fejem amik miatt nem tudok a külvilagra koncentralni? 17/f
2015. aug. 10. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran jársz társaságba? Lehet gyakrabban kéne, akkor nagyobb rutinod lenne. Egy idő után lenne annyi magabiztosságod, hogy ne forduljon többet elő ilyen.
2015. aug. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eleg gyakran. Szinte napi szinten
2015. aug. 11. 10:34
 3/3 anonim válasza:

Ne izgulj azon, hogy jól tudsz-e beszélni. Hiszen jól tudsz, mert otthon megy. Nem muszáj beszélned a társaságban, nem kell feltétlenül neked szórakoztatni a többieket, csak lazulj és figyelj. Majd észreveheted, hogy a többiek se mondanak olyan hű de érdekes, vagy vicces dolgokat csak úgy fecsegnek.

Természetes , hogy az emberben van egy kis félelem, vagy stressz, hogy mit szólnak, vagy gondolnak a többiek.

De ezt le kell győzni. Ne akarj a többieknek megfelelni, vagy jó színben feltűnni előttük. Ne törődj vele mit gondolnak, te jó ember vagy, különleges, egyedi mint, ahogyan minden egyes ember az.

Fontos az önértékelés, önbizalom.

Nyugodtan legyél laza, viselkedj úgy a társaságban mintha otthon egyedül lennél, vagy a TV-t néznéd lazán. Ilyenkor sem idegeskedik az ember.

Nem muszáj kitűnni a többiek közül, vagy jófejnek látszani, pont akkor leszel az, ha természetes laza maradsz. Akkor azok akik igazán barátkozni akarnak veled észreveszik a jó tulajdonságaidat, és pont ezért fognak barátkozni veled.

Fontos a pozitív hozzáállás!! A jó dolgokon gondolkodj, ami tetszik, vagy ami vicces stb. Lásd meg az apró örömöket is az életben! Pl: Milyen szép a napnyugta, egy fa, az erdő, milyen jó, amikor valaki barátságos veled stb.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett, lehet hogy nem is pont erre irányult a kérdés, de azért remélem segíthettem.

2015. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!