Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fertőtlenítőszer ér valamit...

A fertőtlenítőszer ér valamit a vírusok ellen?

Figyelt kérdés

A cégnél kiraktak ilyen pumpás fertőtlenítőszereket több helyen, gondolom az aktuális koronavírus miatt.

Ér ez valamit, vagy legalább még jobban terjednek a dolgok, hogy mindenki összetaperolja a nyomókart?



2020. febr. 13. 07:55
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mindegy, hogy összetaperolja vagy nem, mert utána úgyis fertőtleníted a kezed.

Egyébként sokat segít igen, viszont nem mindeg, hogy használod, mert az alkoholosnak is meg a fertőtlenítő szappannak is más a behatási ideje. Ott nem tudom milyen van.

2020. febr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érnek, de szerintem ilyen esetben nem sokkal többet, mint egy alapos kézmosás. Egy kórházban nyilván más lenne, ott kell is használni a fertőtlenítőt.
2020. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyakori kézmosás biztos segíthet. Amúgy szerintem nem csak a koronavírus, hanem a tomboló influenza miatt is rakták ki.
2020. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Természetesen így van, nem csak a koronavírus ellen hatásos, influenza, HIV, stb., persze nem mindegy milyen. Ha Hartmann, akkor az jó ezekre.
2020. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!