Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A neten rendelni szeretem...

A neten rendelni szeretem volna kézfertőtlenítőt, de már rengeteg helyen néztem és már sehol sem kapható esetleg van olyan oldalt ahol még lehet rendelni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 16. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Víz, szappan tökéletesen megteszi
2020. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szappan, meleg viz! folosleges tobbezer forintokat kiadni valami speci cuccert, ugyis csak bakteriumok meg gombak ellen jo egy csomo "fertotlenito", ez a kis dog viszont virus...
2020. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem lehet ,ki van fosztva.
2020. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Meleg víz, szappan. Ha nincs lehetőség, akkor kell a kézfertőtlenítő.

Nem tudom, alkoholt lehet-e még kapni, de a WHO hivatalos oldalán van kint recept.


A lényeg: legalább 60% alkoholt kell tartalmaznia.

A legegyszerűbb amit találtam a neten: 2 rész 99%-os alkohol (etanol, vagy izopropil alkohol) és egy rész aloe vera gél.


A WHO recept az alkohol, hidrogén-peroxid, és glicerin keveréke. Az arányokat fejből nem tudom.


Illetve lehet spriccelős fertőtlenítőt is csinálni. Két rész alkohol (szintén 99%-os), egy rész 3%-os hidrogén-peroxid oldat.

2020. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2020. márc. 16. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Az eredeti WHO recept (mint hivatalos forrás):

[link]


Magyarul:

[link]


Fontos: az interneten sok házi recept van, de nem mind jó. Ha kevés benne az alkohol, akkor nem ér semmit, ha sok, akkor szárít.

2020. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!