Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Krónikus betegek, ti féltek a...

Krónikus betegek, ti féltek a koronavírus járványtól, védekeztek ellene, ki jártok vagy otthon vagytok?

Figyelt kérdés

2020. márc. 17. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem csak allergiás asztmám van, de épp elég indok volt a betárazásra és a készülésre.

Már jóval előre beszereztem a védőfelszerelést és élelmiszerraktárat. Egyébként nem is volt vészes, eddig 120-150 ezret költöttünk.

Teljes karantén, se ki se be. Mindenki home officeból dolgozik.

Extra élelmiszert csak házhozszállítással amíg van, aztán csak védőruhában, kocsival bevásárlás.

2020. márc. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Én is asztmás vagyok (nem allergiás).

Bevallom, kicsit tartok tőle. Nem zártam be magam, kisbabáim vannak. Nekik fontos, hogy levegőn legyenek. És nekem is. Nem járunk boltba (férjem vásárol be, de a babák miatt vírus nélkül is így volt), emberek közé, de kijárunk sétálni. Falun élünk, alig találkozunk emberekkel.

Odafigyelünk a higiéniára, megelőzésre, szedünk vitaminokat (azt egyébként is). Mást nem nagyon tehetünk.

Egészséges félelem van bennem. Jól tudom, ha elkapom, jó eséllyel kerülök lélegeztetőgépre, de éljük tovább az életünket, egyszerűen nem szabad, hogy ez lebénítson.

2020. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem feleségem terhes... Neki is készül már a home office. De mivel én mozdonyvezető vagyok gyakorlatilag tuti elkapom. Pedig mindent megteszek... Napi 1 doboz alkoholos törlőkendő a fogyasztás. Van bőven mert mi mindég kapjuk legalább 30 doboz van. Óránként kezmosas, stb.
2020. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ollókezű Edward ***** válasza:
81%
Én is asztmás vagyok. Én holnap fogok menni bevásárolni. Amennyire tudom, kerülöm majd a tömeget, és kesztyű lesz rajtam. Hazaérve mindent (ruhák, amik rajtam voltak, bevásárolt áru) fertőtleníteni fogok. Egyébként nem sokmindent tudok tenni, szedek C és D vitamint, home office-ból dolgozom, nem járok ki, ennyi. Na ha én elmennék teljes védőruhában bevásárolni (honnan is szereznék?) tuti kitörne a pánik, ugyanis a lakóhelyemre elvileg még nem ért el a vírus.
2020. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én magas vérnyomás és cukorbeteg vagyok, plusz van két jóindulatú pajzsmirigy daganatom. :-(

Pár nap múlva lett volna időpontom az éves kivizsgálásra, de az új rendelkezések miatt halasszák. December óta vártam, hogy bejussak a szakorvosokhoz. Most (2 hónapja), hogy végre kaptam időpontot... :-(

A szakorvosi ajánlásom lejárt februárban. Jelenleg kitudja írni a háziorvos az inzulint és a gyógyszereimet. A vészhelyzet alatt + 90 napig. De kíváncsi leszek, ha megszűnik a vészhelyzeti állapot, mikorra tudnak majd új időpontot adni, amikor a vészhelyzet alatt feltorlódnak a várakozó betegek? :-o


Tartok a fertőzéstől! Abszolút a veszélyeztetettek közé tartozom. :-( Nemigen járok ki itthonról lassan két hete. Ha ki is megyek, akkor csak azért, hogy autóval nejem elé menjek, amikor vásárol, de ki nem szállok az autóból. (3 ilyen eset volt eddig) Nejem is gumikesztyűben, maszkban jár ki. Ötödikes, hatodikos gyerekeink szintén itthon vannak. Legfeljebb a társasházunk kertjébe mennek le (saját kertrészbe), vagy a háztömb köré viszik le a kutyát sétálni. Hazaérkezve alapos kézmosás, kézfertőtlenítés, kutyának lábtörlés. A csemeték elég nagyok és komolyak, hogy mindezt megértsék, betartsák. Szomszédainkkal beszélgetünk néha, de betartjuk a távolságot, az idősek és én is FFP3 maszkot is használunk. A házat rendszeresen takarítjuk, fertőtlenítjük, beleértve a kilincseket, a liftet is.

Nagyon nagy felhalmozást nem engedhettünk meg magunknak, de néhány tartós élelmiszert, tisztítószert vettünk mi is. Pánik hangulatunk nincs, próbálunk védekezni, kitartani. Szerencsére összetartó család vagyunk, akik jól bírják együtt.


Természetesen, szívesen hallgatom, ill olvasom a további hozzászólásokat!

2020. márc. 20. 00:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Ami miatt aggódunk (persze próbálunk nem sokat agyalni rajta), mi lesz, hanem lesz már pénzünk, bevételünk? :-o Miből vásárolunk ennivalót, miből váltjuk ki a gyógyszereket, az inzulinomat (ami havonta összesen kb. 30 ezer Ft)? :-o
2020. márc. 20. 00:58
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én aggódok kicsit. Nem szeretném elkapni met több betegségem van. Nem biztos hogy túlélném.

A megélhetés is idegesit. Nem tudjuk meddig van munkánk. Tatalékunk nekünk sincs! Gyerekeink vannak és idős szülők is.

2020. márc. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

30ezer?

Parom 2 havi adagja 380ft...

Nincs tbd????

2020. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Félni már csak azért sem szabad, mert a félelem az immunrendszert gyengíti. Ma felvételről megnéztem a Hatoscsatornán a Tabuk,Titkok,Tények műsorát, ahol a vendég Dr. Grandics Péter biofizikussal volt beszélgetés a koronavírus kapcsán. A beszélgetés első része március elején volt, melyet letiltott a YouTube. Az immunkutatással foglalkozó tudós a vírusok terjedésével kapcsolatban mondta el, hogy a legfontosabb a védekezésben az immunrendszer jó állapotban tartása. A vírus bizony az összes nyálkahártyán keresztül be tud hatolni a mérete folytán. Ami nagyon érdekes volt, a spanyol nátha (világjárvány) tanulságai, melyet brit és amerikai kutatók nyilvánosságra hoztak. Ez az adás sem fog (szerintem) megjelenni a You Tube-n, mert olyan személyre szóló tanácsokat ad, mellyel a megbetegedés elkerülhető! A legnagyobb titokra világít rá: mindennek az alapja az immunerősítés! Amit a vakcinázásról és annak tapasztalatairól mond, az meg döbbenetes. Javaslom, hogy aki tudja fogni a Hatoscsatornát, az nézze meg, vagy vegye fel a beszélgetést, melyet még megismételnek. Az interneten vele készült beszélgetések mindegyike megszívlelendő tanácsot ad. Nekem is vannak olyan alapbetegségeim (koromnál fogva), mely óvatosságra int, de én az immunkutató Grandics Péter korábbi tanácsait megfogadva őrzöm az immunrendszeremet, ezért nem is betegszek meg, nem kell járnom orvoshoz. Ha elkapna a koronavírus tünete, akkor meg ezt tenném:

[link]

2020. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagy ívben teszek rá. Szerintem átverés az egész. Nem félek tőle, az influenza is megölhet ugyanúgy. Ha mindentől úgy félnék, mint ahogy most az emberek többsége, már rég bediliztem volna.
2020. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!