Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Krónikus betegek, ti féltek a...

Krónikus betegek, ti féltek a koronavírus járványtól, védekeztek ellene, ki jártok vagy otthon vagytok?

Figyelt kérdés

2020. márc. 17. 00:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem inkább a kötelező maszkviseléssel van bajom. Nagyon fulladok benne, alig bírok ki pár percet, de a boltban és a tömegközlekedésen kötelező. Állandóan piszkálom, próbálom időnként eltartani, hogy kapjak rendes levegőt. Sajnos nem gondolták át, hogy van akinek ez sokkal többet árt, mint amit egyáltalán ér az, hogy sokakat megnyugtassunk.
2020. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Kedves 8-as!

Az én patikai kiadásom 20 - 30.000.- Ft/hó. Nejemmel kettőnk gyógyszerei + a vitaminok négy főre (hiszen most még fontosabb az immunerősítés) havonta kb. 30 - 50.000.- forintba van nekünk.

Van TB-m, de csak a XULTOPHY (insulin degludec, liraglutid) injekció havi adagom 13.438.- Ft jelenleg, ami támogatás nélkül 53.753.- Ft lenne. A többivel felmegy a végösszeg az említett havi összegre. :-(

A mérőcsíkra nem kapok támogatást (2. típusú nem kap, csak az 1-es típusúak), ami esetemben 2870.- Ft. Úgy lehet vele takarékoskodni, hogy a dokim szerint elég kétnaponta egy mérőpárt használnom. (persze csak, ha jókat mérek, mert különben lehet naponta akár többször)

Pajzsmirigy vitamint is szedek, amire szintén nincs támogatás, havonta 4000.- Ft.

Januárban kellett volna mennem az éves diabetológiai és endokrinológiai vizsgálatokra, áprilisra kaptam időpontot. Mire odaértem, addigra nem mehettem, mert jött a vírus miatti korlátozás. Most augusztus végére kaptam időpontot a szakorvoshoz. Állami pajzsmirigy biopsziára novemberre! :-o 1,5 éve voltam utoljára, akkor is magánkórházba mentem, mert isten ments hogy a János kórház radiológiájára még egyszer betegyem a lábam! Olyan, akár egy horrorfilmbeli sintértelep! :-( Szinte sikítva rohantunk el nejemmel, aki elkísért. Azonnal felhívtak a magánkórházat, ahová két nappal később már volt is időpontom. 40.000.- Ft volt a biopszia. Szerencsére negatív lett! Most ismét oda szeretnék menni, de még takarékoskodnunk kell rá. :-( Hiszen, jelenleg kajára is alig van pénzünk. :-( Épp annyi a bevételünk mostanában, ami a napi kiadásainkat fedezi. Tegnap pl. az utolsó fillérünket is kiadtuk a hétvégéi bevásárlásra. Semmi feleslegeset nem vettünk, semmi extrát. Ha csak a két doboz Lidl egyszer használatos gumikesztyű nem számít annak. (most lehetett kapni)


Kedves 9-es! Nem szabad félni? Szerintem, az egészséges mértékű félelem odafigyelésre ösztönzi az embert, ami nem árt. Persze, a hipochonder szintű félelem az már gond lehet.

Megtekintettem (belenéztem) Dr. Grandics Péter és Egely György beszélgetéseit. Mivel úgy kezdik, a beszélgetésük arról szól, hogy mennyiben segítenek nekünk idegen lények, fajok a technikájukkal, tudásukkal, ill. miben segíthet nekünk a középkori alkimisták tudása... Hétköznapi gondolkodással megáldott emberként, én nem vagyok vevő ezekre!


Kedves 10-es!

"Szerintem átverés az egész... az influenza is megölhet"

Igen, megölhet az influenza is. (és persze a villamos is elüthet) Annyi a nagy különbség a jelenlegi koronavírus és az influenza között, hogy utóbbira van oltóanyag, a terjedése pedig sokkal lassabb, kiegyensúlyozottabb, mint a covid-19 gyors terjedése. Diagramon ábrázolva hosszú, eléggé lapos vonal az influenza, míg a koronavírusé hirtelen emelkedő. Tehát amíg az influenza aránylag jól kezelhető, addig a covid-19 bedönti az egészségügyet, a gazdaságot. (mellesleg, elég sok híres, ill. hírhedt kérkedő betegedett már meg, sajnálatosan közöttük is voltak halottak is :-( ) De persze, szíved joga abban hinned, amiben akarsz, amíg másokat nem veszélyeztetsz a véleményeddel és az általa okozott lépéseiddel.


Kedves 11-es!

Nagyon sajnállak, hogy ilyen nehezen viseled a jelenlegi helyzetet!

A maszkviselés, főként, ha egyszerű orvosi vagy házilag varrt szövetmaszkról van szó, nehézséget okoz, akkor érdemes lenne kivizsgáltatnod, nincs-e valamilyen légzőszervi betegséged! (ha pedig tudsz ilyenről, akkor a vásárlást segítséggel kéne megoldanod inkább)

Én magam munkámból adódóan is sokszor viselek maszkokat. FFP2 - FFP3 maszkunk ezért is volt itthon már a járvány kezdetén is. (Nagyon jól jöttek, hiszen nem lehet kapni, ha mégis, akkor a járvány előtti áruk akár tízszereséért. Én még pár száz forintért vásároltam.) Teljes arcmaszkot is szoktam munka közben viselni órákig, melyek számomra és kollégáimnak nem okoznak problémát. Ha jól tudom, ezek akkor okoznak gondot, ha légúti betegsége van valakinek, ill. pszichés akadályai is lehetnek. (pl.: bezártságtól való félelem, egyéb pánik fóbiák)

Remélem, avval tisztában vagy, hogy a vírus elleni védekezésnél az egyik legrosszabb, ha orrodat kilógatod a maszkod fölé, illetve ha fogdosod, húzogatod, igazgatod a maszkot, főleg, ha közben arcodhoz is érsz! Ezekkel nagy eséllyel bejuttatod a vírusokat (ha vannak a maszkon, a kezeden) a szervezetedbe. :-o :-(


Továbbra is várom a hozzászólásokat!

2020. máj. 23. 14:45
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es voltam. Egyáltalán nem félek attól, hogy bejuttatom a vírusokat a szervezetembe. Máskor is voltak már bennem vírusok. Azért van az immunrendszer, hogy megoldja.
2020. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!