Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti mennétek túrázni így a...

Ti mennétek túrázni így a koronavirus jarvany kozben? Érveket és normalis valaszokat várok

Figyelt kérdés
Szerintem a túra az immunrendszerre jó hatással van, igy ha nem olyan helyre megyünk ami tele van turistakkal ennek a mozgás formának nem látom akadályát. Azokat miért nem ellenzik akik konditerembe, zárt helyiségbe járnak edzeni?

2020. márc. 17. 11:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kínában 87% full tünetmentes volt. Ha itthon minden veszélyeztetett otthon marad, kvázi karanténban, és mindenki más éli normálisan az életét, akkor máris nem megy csődbe az ország, és lesz pénzed jövőhónapban is kiflit venni.

Hosszútávon úgyis fenntarthatatlan ez a fajta elzárkózás mind pszichésen, mind gazdaságilag.

2020. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hazugság hogy 87% tünetmentes volt.


80% enyhe tünetes volt de még ebből is sokan kerültek kórházba 15-20 napokra.


20% súlyos tünetekkel került kórházba, amiből 10% válságos, intenzív osztályra került. Lélegeztetés nélkül meghal, így ha nincs ICU akkor 10% meg is hal.


Tévedés, fiatalok közül is 1000-ből 4 intenzívre kerül. Ha kiszámolod 2 millióból ez már 8000 fiatal, amelyik meghal.


Olaszoknál 65 felett automatikusan kivonnak a lélegeztetésből, és a fiatalok kapják az ICU ágyakat. Ez a kor tovább csökken, mert a középkorú felnőttek kezdenek felhalmlzódni a kórházakban. Már a folyosókon állnak az ágyak.

A fiatalok akik beszopták, ugyan úgy 15 napig is lélegeztetőre kerülnek és foglalják az IC-t.


Bármelyikünk járhat így, és én nem akarok még 1000 ember sorsa felett dönteni.


...

A kondik kb 1-2-3 napon belül bezárnak, szóval ezt kibírhatod. Durva bírságot kapnak ha kinyitnak.

2020. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagy felelotlenseg.

Egy dologba gondolj bele kerdezo. Egesz Europaban sorra zartak be az iskolak, a kulturalis intezmenyek, a boltok nyitvatartasai megvaltoztak. Nagyon sok bolt bezart, rengetegen vesztettek el az allashelyulet, a gazdasag epp most kezd atrendezodni, csak remelni tudom, hogy nem lesz ennek rossz kimenetele, es megoldjak ott fent, es te meg ezeket pont lepottyantva mert "ugyis csak", azt csinálsz amihez kedved van, ami szerinted feltoltodest adna. Egesz Europa valsagos allapotban van, tegyétek mar felre magatokat csak egy kicsit es csendesdjetek el otthon. Ez tobbrol szol, mint Jozsi bácsiról, meg Gizi neniről, akik amugy is lent ulnek a padon, miert pont te lennel az aki otthon ulnel... Ez ezek a napok a jovod minoseget fogjak meghatarozni, amit te még nem látsz. Csak mélyen gondolj bele, ezek az intezkedesek, mekkora kiesesek egy orszagnak, nem gyozik szajkozni, hogy maradj otthon, es te Jani vagy, mégis elmész?! Köszönöm minden otthonmaradó es felelőssegteljes embertarsunk nevében hogy te az egeszet lepottyantod, ilyen-olyan "csak" indokkal. Nem tudunk semmit szinte a virusról, ezert kernek minket, hogy maradjunk otthon, hogy ne fertozzunk, hogy ne terheljuk megjobbam az amugy is gyenge labakon allo rendszert. Felfogtad, hogyha beteg lennel, nem korhazba szallitananak, hanem eloszor otthoni karantent rendelnenek el? Nekem januarban "csak" egyoldali tudogyulladasom volt, a harmadik het utan, mar majdnem konyorogtem a kontrollon a tudoambulancian, hogy utaljanak be a korhazba. Nem kivanom senkinek ezt az erzest, foleg azt nem mikor meg a korhazi ellatast sem kapod meg, csak egy rakat gyogyszert, amire azt mondjak, harom het utan is, hohy mindegy szedjed, vigyed haza magaddal, majd meglatjum, hogy legyozi-e a stervezeted a vírust. Ha nem te, mert te ehhez eros vagy, hanem en kapom el, es lehet bele is halok mert en gyenge vagyok hozzá, jahh boccs, ez már téged nem érdekel, mert "te csak"... Erositsetek otthon, kertben, menjetek futni egyedul, ha nagyon nem birjatok, de feleljtsuk mar el kornyogom a parkokat, meg a kozos setafikalast is, most mindegy hogy hol hegyekben vagy a belvarosban.

Tudjatok, ha fegyelmezettek lennenk, akkor a kormanynak nem meg egy rendelet megalkotasan es kivetelezésén jarna az esze, hanem valami szuksegesebben, ami most ebben a helyzetben hasznosabb lehetne, mint az "ertelmeseknek" egy uj szabalyhuzas, mert azzal ervelnek, hogy a kormany meg nem rendelte el... Gratulálok mégegyszer őszintén és szívből!

2020. márc. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló -01:47!


Remélem nem az Operatív Törzstől/államtól várod a megoldást, mert ott nem hozzá értők ülnek, nem véletlen van ez a kijárási korlátozás, ami igazából szinte semmit nem korlátoz, egy hatalmas bullshit az egész, mert nem értenek hozzá, fingjuk sincs mit kéne csinálni!

Melóhely elvesztés? Engem is érint. Épp az egyetemi gyakorlatomon voltam, amikor kaptam az emailt, hogy ez fel van függesztve. Szerinted ez engem nem érint? Attól a minimális pénztől is elesek amit eddig kaptam, az egyetemen csúszva végzek, következő egyetemre fogalmam sincs,hogy fogok bekerülni, hogy indul majd a szeptemberi tanév. (Ugyanis a "részletekről tájékoztatjuk Önöket" 3 hét alatt se sikerült, és itt várok mint egy hülye, hogy mi lesz az egyetemi éveimmel.) Sőőt mivel már több mint valószínű, hogy csúszok egy félévet és államin vagyok, nem tartom kizártnak azt se, hogy állambácsi majd ezt szépen behúzza tőlünk tandíjként miközben 0 fizetésem van jelenleg. De! Az élet nem áll meg!

Jani vagyok és mégis elmegyek túrázni? Igen. Mert a friss levegő, séta KELL(!) az emberi szervezetnek. 1,5 hónapig feküdtem elvileg tüdőgyulladás miatt kedves "én vagyok az egyetlen akinek tüdőgyulladása lehet" válaszoló. Miért elvileg? Mert az orvosoknak fingjuk se volt, hogy mi a bajom, a röntgen egy tüdőgyulladást mutatott ki, a bordámon lévő hatalmas dudort nem. Sürgősségin voltam, magas lázam volt, nem tudtam enni, inni, lélegezni is csak nehezen, már egy sétától is hányingerem volt.(Mindezt úgy, hogy utolsó félévem volt az egyetemen és tele voltam vizsgákkal) Heti szinten jártam kontrollra, tévesen utaltak be vizsgálatokra, hiába kaptam alig levegőt semmilyen vizsgálat nem mutatta ki, hogy mi a bajom, pedig ahol élek nagyon jó a kórházi ellátás és csak jó orvosaink vannak. És ez azért volt, mert gyenge volt az immunrendszerem, az egész egy torokfájással kezdődött, majd majdnem az életembe került, hidd el, pontosan tudom mit beszélek. Nem a Janiságomról van itt szó, hanem az egészségemről.

A friss levegő kell (képzeld, voltam túrázni, kövezz meg.), a jó immunrendszer kell, amit mozgással és vitaminokkal tudsz erősíteni. Az, hogy elmegyek egyszer-kétszer túrázni, az emberektől távol az ég adta világon senkinek se fog ártani, nekem viszont annál jobban fog segíteni az immunrendszerem erősítésében. Ezmellett napi szinten edzek itthon nyitott ablaknál mert senkinek se kívánom azt amin én január-februárban átmentem. A legrosszabb ellenségemnek se. (Azért arra is kíváncsi lennék, hogy a futás miért másabb mint egy túrázás a szabad levegőn? Magad ellen beszélsz.)

Ja, és otthoni karantén, 3 hétig önkéntes karanténon voltam, mert ahol a gyakorlatomat töltöttem megfordultak olyan emberek, akik fertőzött területről jöttek csak hát ugye minek is korlátozták volna ezeket időben. Nincs világvége, nem áll meg az élet. Előbb gondolkodj mielőtt kiokító választ adsz bárkinek is, akit nem ismersz. Köszönöm! :)

2020. márc. 31. 14:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja, a gyógyszerekről meg annyit, hogy ha kiváltasz minden szentszart amit felírnak, ne is várj nagy változást. Ajánlom, hogy mielőtt kiváltod nézz utána neten, hogy pontosan mire is van. Sokszor egy tea kúra, diéta, pihenés többet segít. Gondolj bele, tüdőgyulladásra vérvizsgálat nélkül antibiotikum, miközben azt vírus is okozhatja? Hmmm...jól ki van ez találva :D Én személy szerint csak akkor váltok ki gyógyszert, ha már nagyon nem látok más utat, és ez nagyon max évente 1x van. Az immunrendszerem is jobban megdolgozik a bacikkal ha saját maga győzi le, és nem gyógyszerek segítségével küzdöm le.
2020. márc. 31. 14:33
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért ilyet nem szabad tanácsolni. Egy laikus néni pl ne guglizza a tüneteket, meg az orvosságok leírását.


Többek között mert a vírusos tüdőgyulladás sokszor bakteriális felülfertőződéssel jár, amire hat az antibio.


Nem kell mindenre felírni, de sok esetben muszáj és használ. Maximum nem használ, de inkább mint egy súlyos szövődmény.


Szóval ha mindenki elkezdi felülbírálni az orvos és szakember diagnózisát és döntését, akkor nagyban felszaporodnának a halálesetek, mert elharapódzik a betegség egy téves öndiagnózis, vagy neten olvasott Antalvalis áltudományos baromság miatt. Ez nem játék.

2020. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ne a betegségnek nézzen utána, hanem a gyógyszer hatóanyagainak. Én azt írtam, hogy egy vérvizsgálat nélküli -(ezt aláhúznám ha lehetne)- antibiotikum felírásának tüdőgyulladásra, nem biztos, hogy hat, mivel sokszor vírus okozza. Írtak már fel nagyon erős antibiotikumot (probiotikum nélkül) aminek mellékhatása volt a halál. Ha ezt azelőtt megvettem volna nem kevés pénzért hogy elolvasom neten teljes pénzkidobásnak tartottam volna, mivel ilyen gyógyszert nem veszek be.Tájékozódni meg hivatalos oldalról nyugodtan lehet szerintem. Nem a betegség öndiagnóziálását írtam, hanem a gyógyszer, hatóanyagok utáni tájékozódást.
2020. márc. 31. 15:05
 18/18 anonim ***** válasza:

A kedves 14:46-os mondataival élek:


"Szóval ha mindenki elkezdi felülbírálni az orvos és szakember diagnózisát és döntését, akkor nagyban felszaporodnának a halálesetek, mert elharapódzik a betegség egy téves öndiagnózis, vagy neten olvasott Antalvalis áltudományos baromság miatt. Ez nem játék."


Ugyanez megy, csak nagyba. Szűrd le, hogyan értem. Ne haragudj, de nem válaszolok erre a hosszú monológra, mert egy parttalan vitához vezetne. Ugyanakkor sajnálom, ami veled (is) történt.


Egy szó, mint száz, mindenki maradjon otthon, otthon oldja meg az edzést.


Minden jót neked kedves kérdező!

2020. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!