Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy győzzük meg a szüleinket,...

Hogy győzzük meg a szüleinket, hogy most ne mászkáljanak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem teljesen felesleges minden igyekezetem, és egyszeűen nem értik meg, hogy most nem nagyon kellene mászkálni.

Küldtem a szüleimnek ffp3 maszkot, és mondtam nekik hogy ha mennek bevásárolni és gyógyterba akkor rakják fel , és hogy vásároljanak be 2 hétre legalább.

Ha kell spóroljanak.

Én azért nem megyek haza, nehogy hazavigyek valami fertőzést, főleg hogy nincs autóm így tömegközlekedni kellene.

Bevásárolni így sajnos nem tudok helyettük, de ha meg is tenném, akkor sem tartanak be amit kell.

Ok, nyilván alapból sem sokat mászkálnak, falun laknak, de azért bevásárolni , gyógyszertárba el kell menniük.

Viszont hallom, hogy azért kevésbé szükséges dolgok miatt is kimozdul pl apukám.

Egyszerűen úgy érzem, hogy sehogy sem fogom tudni őket meggyőzni, hogy maradjanak otthon.

Egyszerűen mintha most ebben a helyzetben a fiatalabb generáció lenne csak észnél.

Nyilván igazuk van, hogy nem kell pánikolni, de most ebben a helyzetben a pánikolás is még mindig jobb mintha nem foglalkoznánk vele.

Mi igyekszünk párommal még vásárolni sem menni, amennyire tudjuk elkerüljük.

Rendeltünk online tescoól , igaz 2 hét mire megérkezik, addig majd valamit kitalálunk.

Sajnos ahol szüleim laknak ez a módszer nem megoldható , így hát muszáj elmenniük bevásárolni.

Egyszerűen tényleg nem tudom, hogy lehetne őket meggyőzni, hogy most tényleg ne mászkájanak feleslegesen.

Ráadásul valószínűleg nem 1-2 hétről lesz zó, hanem 1-2 hónapról minimum.

Úgy érzem , hogy ez nem fog menni.

Párom családja is már tervezgeti a szülinapi összejövetelt.

Áh...úgy érzem minden erőfeszítésünk felesleges, hiszen a család nem fogja betartani amit kérnek.

És a legvicesebb az az egészben, hogy mi azért nem találkozunk velük, hogy őket védjuk , illetve hogy azokat az idősebb embereket védjük akik majd esetleg kórházi ellátásra kell hogy szoruljanak, ha esetlegesen elkapnak tőlünk valamit, mert mi mászkálunk.

Annyira dühít, hogy elmondani nem tudom.

És tehetetlenek vagyunk , mert ennyi emberre nem lehet hatni.

Ti hogy viselitek ezt a helyzetet?

A ti családotok mennyire alkalmazkodik a jelenlegi helyzethez?



2020. márc. 17. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Te megteszed amit tudsz, a többibaz ő dolguk.
2020. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Istenem ez már durva. Foglalkozz a saját életeddel ha te ennyire pánikolsz akkor netről se rendelj igazából.
2020. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Mindekinek a saját felelőssége, hogy hogyan éli az életét.

Arra készüljenek fel, hogy ha megbetegednek, és ellátásra szorulnak, akkor kb utolsók lesznek a sorban az ellátásra várók között.

2020. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves 2.válaszadó..sajnos a hozzád hasonló emberek miatt fogunk lassan ott tatani, mint az olaszok.

Vagy úgy gondolok, hogy ez is kamu?

AZt gondolod, hogy az olaszoknál nincs kijárási tilalom.

Nem is értem az ilyen felfogású embereket.

2020. márc. 17. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni, nekem két hét nagyon komoly nyomásgyakorlás és manipuláció volt mire elértem hogy ne menjenek ki és ne fogadjanak vendéget. Online kajarendelés + védőpakk ha ki kell mozdulni.


Pedig ők diplomás emberek, nyugdíjasok és felfogták a parát, csak eleinte nem akartak áldozatot hoznin


...

A fiatalok is ugyan olyan felelőtlenek, sokan még söröztek tegnap elött kb, kocsmák dugig voltak.


Egyszerűen a magyar nép szerepelt le kompletten.


Sajnos a szüleidet csak a kijárási tilalom győzi majd meg, vagy ha az ufóruhások elviszik a szomszádot, mint itt a lakópelepen.

2020. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen sajnos én is ezt gondolom, hogy csak a teljes kijárási tilalom lesz az egyetlen megoldás...

az ételt pedig a kormánynak kellene elosztani, és az önkormányzatoknak intézkedni , kiporciózva elszállítani az embereknek. Vagy én nem tudom mit kellene, de ennek a tömeges bevásárlásnak sincs értelme.

Ez így nem jó.

2020. márc. 17. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!