Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy van ez a "maradj otthon"...

Hogy van ez a "maradj otthon" dolog?

Figyelt kérdés

Facebookon, tv-ben is ezt lökik folyton, hogy milyen jót tesz az a járvány terjedése megállításának érdekében, aki nem mozdul ki otthonról. Ezért mindenki maradjon otthon.

De ebben az országban ezt mindenki megteheti? Úgy kezelik, mintha ez saját elhatározáson múlna. Én alkalmazottként dolgozom. Ha holnap nem megyek be a munkahelyemre, mindegy hogy a vírusra hivatkozom, akkor kirúgnak. Nem irodai alkalmazott vagyok, egy laptoppal, telefonnal, internettel nincs megoldva a munkavégzésem feltétele. Ráadásul autóm sincs, tehát a tömegközlekedést kell használnom.

Mégis erre kérik az embereket, hogy ne mozduljanak ki. Szívesen megtenném, nem hobbiból járok dolgozni, de nem tehetem. Ebben az országban ezek szerint mindenki nyugdíjas, vagy vállalkozó, aki akkor megy dolgozni, amikor kedve tartja?


2020. márc. 17. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont sokan vannak, akik otthon maradhatnak, de mégsem teszik (nem csak azokra kell gondolni, akiktől eddig sem tudtál egy lépést sem mozdulni, amikor kiszaladtál a munkahelyedről egy szendvicsért, azokra is, akik most otthonról dolgozhatnak vagy bezárt a munkahelyük)
2020. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a falra mászok tőle.
2020. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ők ilyen sokan vannak és ilyen tömegesen zárnak be a munkahelyek? És ahol bezárnak, ott munkavégzés nélkül utalják a havi fizetéseket? Vagy ezek az emberek fizetést sem fognak kapni? Miből fizetik be a számláikat?

Én egyetemen dolgozom. A hallgatókat múlt hét óta nem engedik be. De nem csak oktatok, hanem laborban kutatómunkát is végzek. A labort eleve nem hozhatom haza. A Karon pedig megmondták, hogy minden dolgozónak kötelessége bejárni a megszokott munkarendben, a vírus helyzettől függetlenül.

2020. márc. 17. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én idősek otthonában dolgozom, pont leszarják nálunk is hogy a dolgozók 80%-a bkv-val jár be :))) Aki nelkulozheto lenne (pl nem ápoló, orvos) annak sem mondják hogy maradjon otthon.
2020. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszer boltban dolgozom a pánik miatt akkora a forgalom,hogy jobban ki vagyok merülve mint karácsony után.

Remelem nem tart már sokáig ! Annyi hogy autóval járok nem buszozok már ennyivel könnyebb.


Sokan fizetés nélküli szabadságon vannak pl anyum munkahelyén.

2020. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Értelemszerűen azokra gondolnak, akik megtehetik, hogy otthonról dolgozzanak, illetve, hogy ne most menjél el családot látogatni, vagy plázázni! Nyilván rengetegen nem tudnak otthon maradni, de talán az ő helyzetük is javul, hogy sok száz ember, aki MEGTEHETI, otthon marad a fenekén! Kisebb a fertőzés kockázata... Nem értem, mit kell ezen külön elmagyarázni?!
2020. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt kell, hogy eddig reggel a buszra alig fértem fel, most pedig 7 ember volt rajta összesen. (Oké, hogy most nincsenek iskolások, de a nyári szünet alatt sincs ilyen kihaltság.) Az utcák is teljesen kihaltak, mintha ma reggel pl nem kedd, hanem vasárnap reggel lett volna. Engem megdöbbent, hogy az emberek többsége ez alapján megteheti, hogy önkényesen nem megy be a munkahelyére. Vagy hogy ennyien megtehetik, hogy otthonról dolgoznak. Ha ez az otthoni dolgozás beválik és működik, még a végén kiderül, hogy teljesen feleslegesek az irodaházak, nagy céges telephelyeket fenntartani, fűteni, világtani.

Plázázni esélyem nincs, a 9-től 15 óráig való nyitvatartás miatt. Reggel 7-kor elmegyek, jó esetben 5-re érek haza.

Az a fizetés nélküli szabadság is elég gáz, ha ez az állapot nem csak 1-2 hétig, hanem hónapokig fog tartani. A közüzemi számlák, élelmiszer sincs ingyen a helyzetre való tekintettek. A semmi bevételből nehéz fizetni a boltban...

2020. márc. 17. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:

"még a végén kiderül, hogy teljesen feleslegesek az irodaházak"

Ez idáig is így volt, csak próbálják elrejteni előlünk ezt a tényt, mert akkor lőttek a seggen muszáj kiülni a 8 órát szemléletnek, meg az öncélú főnökösködésnek.

2020. márc. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!