Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha már lenne mindenki számára...

Ha már lenne mindenki számára védőoltás, beoltatnád magad a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

2020. márc. 19. 23:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt megkérdezem, hogy az, aki egy hónapok alatt összekapkodott vakcinát oltat magába, aminek a hosszú távú hatásai nem ismertek, az miért annyira biztos abban, hogy az övével nem egyező nézőpont biztosan hibás. Te is az egészségeddel játszol jó ember, milyen jogon szeretnél másé felett is dönteni? Tisztában vagy a gyógyszer mellékhatások miatt bekövetkező halál esetek számosságával? És ezek a gyógyszer tárban, régóta kapható gyógyszerek.

Mérlegeld a kockázatokat, ez alapján dönts, és viseld a következményeket... Ettől olyan gyönyörű a felnőtt lét. Hagyd meg ezt a lehetőséget másnak is, azt javaslom.

2020. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11, bizonytalan tényezők esetében is van 1. a tapasztalataink 2. biológiai modelljeink alapján feltételezéseink, így például feltételezéseink és tapasztalataink azzal kapcsolatban, hogy mi a legjobb/legrosszabb dolog, ami történhet.


Tehát már tesztelés nélkül is már körbehatárolhatjuk, hogy milyen hatása lehet egy tartalom nélküli fehérjeburok vérbe fecskendezésének.


Például a vakcina miatt ki fog nőni mindenkinek a harmadik keze? Nem. És ezt azért tudjuk biztosan kijelenteni, mert mindenkinek - aki kijárta az általános iskolát - van annyi biológiai ismerete, hogy tudja, hogy egy vegyület miatt nem nőhet ki csak úgy egy harmadik kéz.


És lehet hogy ez meglepő lesz számodra, de azért vannak olyan emberek a Földön, akik nem csak az általánost járták ki, ezért jobban meg tudják tippelni az oltás kimenetelét. A kimenetelek halmazát minden teszteléssel szűkítik.


A járványok eradikációja pedig nem egyéni probléma, hanem társadalmi. Ha eltüntetünk egy járványt, azzal nem csak te jársz jól, hanem a gyerekeid is. Fekete himlő ellen se kell már rettegni a védőoltásoknak hála.

2020. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves 12. Nem vagyok oltás ellenes abszolút.

De azért láttam már olyat, hogy a tudomány állított x napon valamit, x+1 napon az ellenkezőjét. Az oltás lehet ebben az esetben is nagyon hasznos, de lehet káros is. Arra sem tudnék most válaszolni, hogy én ne adatnám-e, ha lenne ilyen vakcina. Mérlegelés kérdése.

Persze lehet erről határozott véleményed, amig a saját életedben viseled ennek következményeit és nem másokra akarod ezt rá kényszeríteni, addig ezt tiszteletben tartom. Így rendben vagyunk?

2020. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
4%
#13 nem vagyunk rendben, mert mint mondtam, egy világjárvány nem egyéni probléma. Ugyanolyan, mint a környezetszennyezés. Az semmit nem változtat, ha én személy szerint szelektíven gyűjtöm a szemetet. Nem az a lényeg, hogy én beteg leszek vagy sem, az a lényeg, hogy eltűnjön a járvány és ne jöjjön vissza többet.
2020. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 13. Így van, kollektív probléma. De abszolút nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez a kommunikáció a részesedröl nem a falnak vezet. Amíg téged vezet a falnak az a Te dolgod, viszont nincs jogod ezt másokra erőltetni. A fékelmeidet magadban kezeld le légyszi, nincs hozzá közöm.
2020. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Egy ilyen súlyos problémánál se a kérdéssel foglalkozol, hanem inkább diagnosztizálod a vitapartneredet. Ez nagyon modortalan stratégia a részedről. Az meg nem tőled függ, hogy mihez van jogom. A szavazati jogommal szavazhatok olyanra, akik kötelezővé teszik a védőoltást. És nagyon úgy látszik, hogy kötelező is lesz, függetlenül attól, hogy szerinted másnak mihez van "joga".
2020. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz cimbora, benzinnel szeretnél tüzet oltani...

Ha te meg kapod a védő oltásod, te már nem kaphatod el, ha jól értem a gondolat meneted. Mit szeretnél tőlem még? Én nem tudom a békéd megteremteni, csak te saját magad. Nem gondolom, hogy a te feladatod lenne nekem irányt szabni, szerintem nagy eredmény, ha valakinek ez magának sikerül. Meg hallgattalak, köszönöm, majd meg fontolom a véleményed, ennél többetet viszont nem szeretnék az időmből Rád szánni.

2020. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom a békéd megteremteni, csak te saját magad"


Amikor sarokba szorulnak a konteósok, akkor menetrendszerűen jönnek az Oravecz Coelho bölcsességek.

2020. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Cimbora... A saját idézeteiddel foglalkozz. Van olyan?
2020. máj. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!