Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért hiszi mindenki, hogy...

Miért hiszi mindenki, hogy 2-3 hónap és vége is a járványnak? Hogy helyeráll a rend, hogy újból lesznek munkahelyek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 2 hónap múlva valóban lecseng a dolog, megállítják a terjedést. Megszűnik a pánik, de ez miért jelentené azt, hogy újra el is lehet kezdeni dolgozni? Ismét csoportosulni, teret adni a fertőzésnek? Én nem látom ebben a logikát.

Röhgönöm kell azon is, amikor sokan a nyári bulikázást féltik, meg örülnek, hogy a Sziget csak augusztusban van... Szerintem el kellene fogadni, hogy véleményem szerint a következő fél évet kell minimum túlélni valahogy.


2020. márc. 21. 01:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Pont erről beszélgettünk este a férjemmel, hogy hogyan lesz majd a visszatérés a régi kerékvágásba. Meg mikor? Nem is naptárilag, hanem az utsó gyógyulás után x idővel, vagy amikor már csak napi 1-2 új beteg van? És akkor ha hirtelen minden megnyit és lehet menni közösségbe, mi lesz itt, te jó ég... Mi a vírustól nem félünk, gyakorlatilag csak boltba megyünk heti 2x (nagy a család, ennyi a minimum), egyébként úgy viselkedünk, mintha kijárási tilalom lenne. De a következményei a dolognak nem túl bizalomgerjesztőek. Mondom ezt úgy, hogy a férjem tökéletesen megoldotta a home office-t, a gyerekek még nem járnak közösségbe, én pedig gyesen vagyok, ergo minket konkrétan csak a rajtunk maradt színházjegyek meg a lefoglalt nyaralás szintjén érint a dolog hétköznapi része.
2020. márc. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Hinni jó. Remélni jó.

Nem tudjuk. Kínában 4 hónapja megy és még mindig nincs vége, pedig ott komolyabban vették, mint európaiak. De azóta többet is tudunk erről.


Vannak vélemények (nem tények), amik szerint a melegben lassabban, vagy egyáltalán nem terjed. Ennek ellent mond a meleg helyeken is fertőz. Pl a kengurúknál.

Remélem nyár végére vége lesz. Vagy hamarabb is.

Miért remélem? Mert egy szebb jövőkép van előttem és nem egy depressziós. Miért csak remélem? Mert realista vagyok és biztosra nem lehet tudni. Jó esetben a vakcina 2021 2. félévében lesz meg és jóval utána lesz megfizethető.


Reálisan nézve akkor lesz vége a betegségnek.

2020. márc. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindenki fogja fel a súlyát nézd meg Trumpot, mit nyilatkozott!!
2020. márc. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Felealeges találgatni.


Kína megállította a járványt, lebontottak 13 szükségkórházat, visszatért többmillió ember a gyárakba.


Dél-Koreában úgyszint kvázi megállt a járvány, mégsincsenek durva karanténkorlátozások.


...

Ha ezek után megindul a második hullám akkor van okunk félni... amúgy nyáron eleve lassúbb terjedés miatt már könnyebb lesz kiszűrni és elszeparálni az eseteket.


Jelenleg azért alakulnak ki brutál nagy járványok mindenhol, mert ezrek fertőztek lappangva.


Egy második hullámnál már jóval óvatosabbak szerintem az emberek, és emiatt talán nem is tör ki.


Meglátjuk Kínát.


Hazudni nem tudnak, mert a karantént nem lehet letagadni. Mert akkor a gyártás újra leállna.

2020. márc. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#2, Fertőzni fertőz de egy meleg országban sincs ilyen brutális exponenciális járvány mint itt.


Ausztráliában is 22-24 fokok vannak, nem is meleg évszak.


A Malajziai a legdurvább, hálisten itt sem exponenciális... sőt visszaállt utóbbi időben.


[link]

2020. márc. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Salx Narval ***** válasza:
89%
Nagyon egyszerűen azért, mert az emberi elme erre van kódolva, a legnagyobb reménytelenségből is kiutat keres, ha az végkép nincs akkor a csodára is képes várni, a beletörődés is egyfajta menekülés. Én magam is bizakodó típus vagyok, mire lenne jó ha már előre a jövő problémái miatt aggódnék, van a mának is elég baja. Remélem mielőbb túl leszünk rajta és minél kevesebb áldozatot követel tőlünk. Vigyázzunk magunkra és mindenkire akire csak módunkban áll.
2020. márc. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Mert nem mindenki nihilista energiavámpír?
2020. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

Miért kell világvégét vizionálni, amikor még be sem következtek a hatalmas változások?

Volt 2 vilàghàború, nèhàny nèpirtàs, ahol naponta annyi volt a halott mint itt összesen lesz.

2020. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
8: Azt biztosra veszem, hogyha Csernobil vagy 9-11 most történne, a netes cikk- és kommentszekciók ugyanígy tele lennének világvégét és harmadik világháborút feltételező véleményekkel.
2020. márc. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Jajj már nem unod kitenni ezeket a gagyi kérdéseket?Már egy kilóméterről felismerem a provokálásodat,minden "kérdésedben" szerepel ez a "bulikázás".nem unod még?!
2020. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!