Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha annyira veszélyes a koronav...

Ha annyira veszélyes a koronavírus, akkor influenzában miért halnak meg sokkal többen?

Figyelt kérdés

Itthon évente négyezren halnak meg influenzában.


A covid-19 betegségben, eddig csak négyen.


Persze sajnálom Őket, de ha influenzában tényleg ennyivel többen halnak meg, akkor miért van ekkora pánik?


Németországban és Dél-Koreában csinálják a legtöbb tesztet és ott 0.2% körüli a halálozási ráta...


Az olasz és magyar statisztikák egészen egyszerűen nem reprezentatív mintára épülnek, hiszen azok akik betegek/hordozók de semmilyen tünetet nem produkálnak, azok nincsenek beszámítva.


Magyarországon lehetnek ilyen emberek néhány százan, ezren, de akár lehetnek 1 millióan is.


Nem tudjuk, hiszen egészséges embereken nem végeznek tesztet, csak azokon akik tüneteket produkálnak...


Pedig a halálozási arány nagyom függ attól, hogy hány ilyen ember van.


Dél-Koreában és Németországban végeznek egészséges embereken is tesztet, így az a statisztika amivel Ők rendelkeznek, elvileg sokkal megbízhatóbb.



2020. márc. 21. 10:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre hogy inkább a csapból is már az folyik hogy mindenki meghal nem kell ahhoz idősnek vagy betegnek lenni... pedig azért nekem nem úgy tűnik, mondom nem lehet felkutatni olyan adatot szinte hogy 30 év alatt meghalnak, elvétve egy-két esetet lehet látni, akiknek mindnek komoly betegsége volt alapból.

Ez több millió emberre vetítve iszonyatosan kis számú fiatal halálozás lesz (50-60 éves az sajnos nem fiatal de még náluk is 1.4% a halálozás csak)


Egyébként nekem Londonban nővér 65 éves mamám. Nem kaptak rendes maszkokat ők sem. Úgyhogy nekem ne mondd.

2020. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Itt elmondja egy blogger, mit kell tudni (erről) a koronavírusról:


[link]

2020. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
Amikor az új influenzák bejöttek: spanyolnátha, ázsiai influenza, hongkongi influenza, - de főleg a spanyolnátha -, akkor azok is éppen ilyen veszélyesek voltak.
2020. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

Spanyolnáthának pont semmi köze ehhez mivel az a 20on éves korosztályban szedte az áldozatait 90%ban, mivel a túlzott immunreackió általi gyulladásba haltak bele a betegek, és ezt akkoriban még nem tudták kezelni.

Továbbá olyan háborús körülmények voltak hogy nem hogy lélegeztetőgép nem volt, hanem élelem meg tiszta víz is alig.

Legalább egy cikket olvass már el erről ha spanyolnátházol jobbra balra.

2020. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2020. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez a pandemia.hu a legnagyobb szenzációhajhász kamu oldal, tele van rosszul értelmezett statisztikával a cikk vége. Látszik, hogy nem nagyon tud angolul, aki írja ezeket a cikkeket.
2020. márc. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!