Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek lesz olyan a...

Szerintetek lesz olyan a helyzet Magyarországon, mint Olaszországban? (Koronavírus)

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoljátok is meg

2020. márc. 22. 09:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
20%
Én megyeszékhelyen élek, minden tök kihalt, eléggé betartják az emberek.
2020. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 szamo77db ***** válasza:
0%
Bízzunk benne, hogy nem. De azért "rázós" lesz nálunk is.
2020. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
34%

9. Ez totálisan nem igaz. Elmúlt 2 napban munkám miatt budapesten autóztam és tömegközlekedtem egész nap (amúgy otthonülő munkám van alapesetben)

Konkrétan a ritkított 1es, 4-6os villamoson, ami ritkított rend szerint jár, alig vannak, a metrón alig vannak, az utcán alig vannak, akartam képeket csinálni hogy mennyire kihalt.

Konkrétan azt mondta a volán sofőr is a népligetben, hogy ki fognak venni sok járatot, mert ez nevetséges, hogy 2 emberrel járatja ő is a buszt!

Egyszerűen összehasonlíthatatlan Budapest a korábbi, tavaszi budapesttel! Szinte senki nincs az utcán. Vannak emberek, de feltűnően kevés, és senki nem szórakozni jár ki, ez is feltűnő.

Kár a rémhíreket terjeszteni. Körbejártam egész budapestet, és rendszeresen körbejárom, örstől a váci utcáig, marhára kevés ember van.


Minden tömegközlekedési járat ritkított, kiveszik a járatokat mert nincsenek emberek rajtuk, akkor hogy van ez, hogy szerintetek mindenki ugyanúgy járkál?


Pontosan ezért nincs bevezetve kijárási tilalom, mert legtöbb ember már most úgy tesz mintha az lenne.

2020. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%

Remélem, nem, de pár hét múlva kiderül, mert akkor leszünk kb. azon a ponton, mint az olaszok vagy a spanyolok most....


Indoklás: még mindig sokan kóricálnak az utcákon és a nyuggerek meg főleg - nem értik meg, hogy miért fontos a megelőzés és a vírus féken tartása.

Majd, ha bekerülnek a kórházba és nekik már nem jut lélegeztető, majd akkor talán megértik, de akkor már késő lesz - na ezért!

2020. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Ja olyan sokan kóricálnak mindenfele hogy jóformán senki nincs már a tömegközlekedésen, folyamatosan csökkentik a járatokat.
2020. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
45%
Miskolcon élek, itt szinte mindenki betartja belvárosban fő út mellett Elek alig látni pár autót és alig vannak emberek az utcán hétköznapi csúcs sincs ha boltban járok nagyon ritkán mindenkin maszk és kesztyű itteni boltosok nem engedik be a hajléktalanokat kizavarják őket a boltból. Szerintem azért se tudna elterjedni mert nem vagyunk annyian mint az olaszok ott rengeteg az idős minden 4. Ember 65 év fölötti ezért is akkora ott a megbetegedések száma itt szerintem max pár ezer beteg lesz...
2020. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

Azért azt is nézzetek, hogy itt milyen az egészségügy! Ezt is lehet nyugodtan töröltetni, a tények maradnak.

Tavaly több, mint 500 ember halt bele kórházi fertőzésbe.

A háziorvosok többsége a veszélyeztetett korosztály.

Már most nincs elég maszk és kesztyű, mikor az elején járunk. Teszteket se csinálnak, egyszerűen nincs rá pénz.


Nézz meg egy olasz riportot! Tiptop kórtermek, modern felszerelés, fényévekkel előttünk járnak.

Vagy mi vagyunk lemaradva évtizedekkel, nézőpont kérdése.

2020. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%
#13, mi nem igaz? Az, hogy én az ablakból folyamatosan mászkáló embereket látok az utcánkban? Ne viccelj már.
2020. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
32%
hiteles tapasztalat, akkor miért nem jár a bkv és így is üres? ez tény amit te mondasz az meg baromság.
2020. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%
már csak azért is egyértelmű hogy joval kevesebben vannak, mert rengetegen home officeban lettek, tehat az otthonuk a munkahelyuk, ugyhogy nem hiszem hogy maszkalnak... masreszt en ala tudom tamasztani mert a bkv is irja hogy senki nem jar, te meg meg csak le se mesz az utcara csak az ablakon nezel kifele... ez milyen hulyeseg hogy hatarozod meg az ablakbol? sehogy. akik home officeban vannak tehat reggel 8kor otthon kell ulniuk mert az a munkahely azok merre szaladgalnak? ugy kb irodai dolgozok 99%a, vagy ez elenyeszo szam budapesten? nem latszik meg hogy majd minden irodai dolgozo otthon tolti a munkaidejet? megint csak hiteles a szoveged
2020. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!