Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elhúzódó mononukleózis,...

Elhúzódó mononukleózis, meddig tartott nektek?

Figyelt kérdés
hello! Mononukleozist allapitottak meg nalam 2019 novemberben, most 2020 marcius vege, a máj enzim (tgp) még mindig nem normalis 80 (50 a max), a doki azt mondta mar gyogyult vagyok a labor alapjan. A bajom a faradsag, alig van erom, egesz nap aludnek, kicsit faj a majamnal is , lehet sokat emeltem, bar mondtak hogy semmi negerolteto fizikai munka. Nektek meddig tarott ez az allapot a faradaggal? koszi!

2020. márc. 23. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Fél évig is eltarthat, míg a máj-és lépmegnagyobbodás rendeződik. A 80-as GPT nagyon jó, mononucleosis során előfordulnak 100szoros, 1000szeres értékek is, 80-as egy sima gyógyszeres kúra vagy görbe est után is simán fellép. Nekem is hónapokig tarott amúgy, egy évvel utána is ébredtem arra éjszaka, hogy kiizzadtam, az múlt el legutoljára.
2020. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez jo hir, koszi. faradsag, erotlenseg volt utana?
2020. márc. 23. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 2019 februártól úgy kb decemberig voltam rosszul, fáradtság stb, nyirokcsomó fájdalmak, megnagyobbodások, ezek kb 1 évig tartottak. Mostanra nagyjából teljesen elmúlt. De nagyon sokáig tartott, hogy fájt mindenem, iszonyat fáradt voltam, hőemelkedés, éjszakai izzadás... már minden tesztet elvégeztek rajtam, rengeteget jártam orvoshoz, de az lett a végeredménye hogy a mononukleózis okozta az egészet. Egyik legdurvább időszak volt eskü az életemben, sose gondoltam volna hogy így le tud teríteni.

amúgy nekem a májenzim értékeim azok végig jók voltak, inkább az összes többi tünet jött mindig vissza, beleértve a mandulagyulladást.

2020. márc. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ertem. orulok hogy lekuzdotte vegre. Milyen kezelest vagy gogyszert ajanlott az orvos? emellett agynyugalom vagy szabad volt setalni, kimenni? dietazni kellett?
2020. márc. 24. 20:49
 5/5 anonim ***** válasza:

nincs rá semmi kezelés. minél jobban ágynyugalomban vagy annál rosszabb. én ha pihentem csak egyre fáradtabb lettem. az a lényeg hogy mindig próbálj meg annyira "elfáradni" ami még éppen kényelmes. Sokszor volt velem hogy egész jól éreztem magam, kicsit túlhajtottam magam és következő napra már be volt gyulladva a mandulám, meg este vert a víz. De az se jó, ha semmit nem csinál az ember.


Igazából ezen túl kell esni, normális étkezés és az hogy nem foglalkoztam sokat a betegséggel, ezek segítettek nekem túlesni rajta. Fontos tudni hogy ez nem súlyos betegség, csak van akinél eltart egy pár hónapig.

2020. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!