Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tömegközlekedésen most gyakrab...

Tömegközlekedésen most gyakrabb vagy ritkább a jegyellenőrzés a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
2020. márc. 26. 02:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelentősen ritkább. Nem is baj, mert a HÉVen az utóbbi időben rászoktak arra, hogy egyből indulásnál felszállnak, amikor még fel se léptél szinte a vonatra, és eléd áll az ellenőr, hogy ő most kéri a személyid, mert nem érvényesítetted a jegyed (amikor még kiegészítőt is vettem hozzá).

Én ahogy emberből, úgy ellenőrből is kevesebbet látok. Mondjuk ettől ugyanúgy megveszem a jegyet, de legalább nem próbálnak cselesen kiszúrni velem, majd minősíthetetlenül beszélni egybites ellenőrök.

2020. márc. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem találkoztam vele, de nem is jártam népes járaton.

2-6 másik emberrel "szoktam" utazni egy komplett buszon.

Ők is csak 1-4 megállót mennek.

2020. márc. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudja valaki, hogy a Volánon ez most hogy lesz megoldva? Ugye csak online lehet jegyet venni, a sofőrnél nem. Nekem nincs bankszámlám, annak ellenére, hogy dolgozom és normális életet élek. Meguntam, hogy minden hónapban többezer forint eltűnik róla.

Így hát lehetetlen számomra ilyen módon jegyet venni. Utaznom viszont muszáj.


Tehát hogy zajlik most a volánra való felszállás? Ha valakinek van tapasztalata.

2020. márc. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

3: A pénztár bizonyára üzemel az állomáson.

Meg már automata is van, ott is lehet venni.

2020. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pénztár az állomáson? Volánról beszélünk. Minden második kilométeren van buszmegálló, ahol fel lehet szállni, ez nem olyan, mint a vonat. Egy-két közlekedési csomóponton kívül sehol nincs se pénztár, se jegyautomata. Nyilván ott nem jelent ez problémát, de valahovy oda el kell jutnom.
2020. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekelne, hogy az ellenőrzés pl. hogy zajlik. Gondolom nem jön hátra a sofőr megnézni. Ha igen, akkor mi értelme az egésznek?
2020. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem ellenőriznek, bíznak az emberek becsületességében, hogy legalább most nem akarják kijátszani a rendszert.
2020. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt amúgy tapasztaltad is?

Mert ha így van az király, akkor simán nem veszek jegyet, mivel nincs módom rá. Utazni kénytelen vagyok, a munkám miatt. Minden alkalommal megveszem a jegyet. Most is szívesen megvenném, de én nem látom, hogyan lenne lehetséges. Bankszámlám nincs, hogy online vegyem meg. Nem tudok automatához vagy pénztárhoz teleportálni, ami az országban alig néhány helyen van, buszmegálló, ahol fel lehet szállni, meg minden kis faluban van minimum 5db.

Értem én, hogy az utazást akarják visszaszorítani többek között, de attól én kénytelen vagyok utazni, és egyébként is alig voltunk már 2 héttel ezelőtt is a járaton, ami azelőtt tele volt. Lényegében csak megszívattak ezzel.

2020. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Végülis megértem ezt az intézkedést, de akkor a boltokban se lehessen odaállni a pénztárhoz. Mi a különbség?

Most lényegében ki vagyok zárva a legális utazásból, csak mert nincs bankszámlám, meg nem egy közlekedési csomópontnál szállok fel, ahol van automata vagy pénztár (ami egyébként esetek igen nagy részében nem működik, a pénztár meg kb. délután 3ig van nyitva, miközben a buszok hajnalig járnak).


Akkor szüntessenek be mindent, ne kelljen utaznom. Nem szórakozásból próbálok utazni. Itt van a kezemben a pénz, és nem tudok jegyet venni belőle. Ha úgy lenne, mint pl. Londonban az Oyster card, hogy minden kisboltban tudok pénzt tölteni rá, és a busz hátuljában odaérintem az érzékelőhöz, az rendben lenne.


Magyarországon ehhez nincs infrastruktúra. Az utazási feltételekben meg szerintem nincs benne az érvényes bankszámlaszámmal való rendelkezés. Kicsit dühít.

2020. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha minden nap utazol a munkád miatt miért nem veszel bérletet, olcsóbb is, mint naponta jegyet venni.
2020. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!