Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha telepakolom most a garázsom...

Ha telepakolom most a garázsomat tartos kajával s lezárom, mennyi idő mulva mehetek le mindenféle védőfelszerelés nélkul?   Mennyi idő mulva garantált, hogy nem lesz már ott koronavirus?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 01:53
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
az egy másik virus. ennek állitolag más a burka.
2020. márc. 29. 11:54
 12/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ez itt marad, mint a herpeszek meg a himlő, csak akkor lesz majd nyugtunk, ha lesz rá gyógyszer vagy oltás
2020. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
52%
A vírusokat szinte lehetetlen eltüntetni
2020. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ez a SARS közvetlen rokona, ugyan úgy lipid envelope vírus.


Azóta már rengeteg tanulmány megjelent amiben tesztelték a SARS-COV2-őt


[link]

2020. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 2-4 napra tippelnék... de ismétlem, itt számít a víruspartikula mennyiség is.


Ez egy élettelen anyag ami nem mászik sehová. Ennek oda kell sodródnia Brown-mozgással a megfelelő sejtekhez.


Épp ezért a vírus fegyvertényezője a milliárdos kópiaszám.


Érdemes belegondolni, hogy alap higiéniás szabályok betartásával mekkora esélyed van erre egy csomagról... vs egy kórházban, ahol a levegőben is milliárdszor milliárd a koncentráció.

2020. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
jo de én arra gondolok, mi az az idő amig széthullik. gondolom van egy maximum s ha az az időérték megvan akkor akármennyi is van, az gazdatest nélkul széthullik mind.
2020. márc. 29. 12:27
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

...de ott van olvasd el 😃


Teljes széthullás nincsen, mert ez egy szerves anyag! Vírus RNS darabok még 17 nappal is detektálhatóak voltak a hajón.


Egészen más ha aktív és inaktív vírusokról beszélünk.


Ha a csepp kiszárad a vírusok fehérjetüskéi azonnal elkezdenek kondenzálódi, és szabad levegőn inaktiválódik a vírus. A lipidburok is szétesik.


A számok amik a cikkben vannak erre utalnak.


Azaz lehet RNS darabok maradnak, vagy akár ép vírusok is, csak épp a tüskéik becsavarodtak már rég, és ha rá is csepegteted in vitro egy tüdőszövetre az se tud már fertőzést kiváltani.

2020. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom a 9 napot. Azt követően már tenyészteni se tudták kultúrában.


Ennék 1-3 napot írnak kb a kutatások.


De nem kell agyonparázni, mert még mindig az esetek elnyomó többsége kontakt fertőzés. Rádköhög, beszél az arcodba, belenyulsz egy cseppbe és belekened a szemedbe stb...


Ez a szerencse, hogy nem ennyire virulens. Így is szopás, de kijelenthető hogy csomagokkal és élelmiszerekkel minimális az esélye. Különben már 1 milliárd fertőzöttnél tartanánk, hiszen a Kínából 1 trilliárd csomag ment végig mindenhol.

2020. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
a szétesett virus ugy tudom, egyáltalán nem fertőz mert nem képes másolásra birni a gazdaszervezetet
2020. márc. 29. 12:50
 20/35 anonim ***** válasza:
Túl van ez a dolog tólva nem kicsit, jó persze nem lehet félvállról venni , be kell tartani az utasításokat természetesen nem szeretné senki elkapni , de amiket az interneten olvasni attól caratjàk be az embereket és már egy ebola2.0 vizionàlnak, azt olvastam nem sokàig életkepes tàrgyakon a vírus , én elhiszem hogy nem lehet kellemes aki elkapja és ledöntheti rendesen az embert a làbàról de szerintem rengeteg a paràztatós cikk , elbújni nem lehet , vakcina még 500 nap kb szembe kell nézni vele , inkàbb az öregeket és a betegeket védeni mert ràjuk valóban végzezes lehet ..és mivel ez a vírus itt marad sokàig (a viorologus kutatók àllitják , hogy a föld népességének egyharmada el fogja kapni nem lehet màst tenni szembe kell vele nézni Egészségesen tàplàlkozni , megfelelő mennyiségű folyadék vitaminok hogy az immunrendszer erős legyen és jöjjön aminem jönnie kell!! Jövő nyàron lesz csak védőoltàs addig kellene a lakàsban ücsörögve paràzva? Na az szép lenne.
2020. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!