Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha telepakolom most a garázsom...

Ha telepakolom most a garázsomat tartos kajával s lezárom, mennyi idő mulva mehetek le mindenféle védőfelszerelés nélkul?   Mennyi idő mulva garantált, hogy nem lesz már ott koronavirus?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 01:53
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
nálam ez csak a kényelemről szol. szeretnék olyan helyzeteket amikor a megvásárolt s félretett konzervek s egyébb áruk már egyáltalán nem fertőznek, mert olyan régota vagyok otthon bezárva, hogy ha volt is virus a lakásban, már nincs.
2020. márc. 29. 23:25
 22/35 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam egy időben, hogy a pincét televásárolnám konzervvel, de kb. 2 éve az egyik áruház leárazta félárra a globus sólet konzerveket,én vettem belőle egy 4 kartonnal,de már tavaly untam és egy kamionos barátomnak odaadtam egy 6-8 dobozt, a héten szólt, hogy basszus megromlottak. Nem tudom,hogy mennyi volt a szavatossága, de aki volt katona,az tudja, hogy a konzerv 20-30 év után is ehető volt.Tehát vigyázni kell erre is. Én úgy gondolom, hogy ha 1 hetet vársz,az már jó lehet,de ha biztosra akarsz menni,az két hét. Szerintem nem lesz olyan mértékű áremelkedés, hogy ugye a konzervet megérje, mert az önmagában nem olcsó a frissételhez képest. Max.ha egyedül vagy, de nekem 3 gyerek is van. Én inkább lehet hogy veszek egy malacot,aztán fagyasztó. A vírust meg a postástól is elkaphatod, vagy kint vagy a kertben,a szomszédod tüsszent egyet és pechedre feléd fújja a szél.
2020. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

A katonai konzerv és a lakossági teljesen más.

Cserélni kell időnként a készletet azzal, hogy megeszegeted és akkor mindig lesz friss, jut vész esetére és nem romlik rád, nem dobódik ki. Amíg azt eszed, addig nem kell mást venned.

2020. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
eleve azért van, hogy egyem. elsősorban azt eszem ami korábban lejár mint a többség, igy ez automatán megtörténik.konzervekből eleve olyant vettem, amit szeretunk, ami ismeretlen abbol csak egyet egyet s igy max. megállapítom hogy nem jo többet nem veszek. többfélét, igy nehéz megunni ha egyik nap bab van másik nap rizibizi (szárez rizsát is vettem), de pl 15 turo rudit is igaz azt az első napokban megettem, de igy unalom szintén nem merulhet fel. de van pl.. szárazkolbász, szalonna, mogyoro, gyumolcslé, tej, olaj, tejfől majonéz, az elején még csiperke is volt amiből igy lett rántottgomba, tartármártással. de van halkonzerv, ahhoz citromlé, liszt a kenyérsutőgéphez amiből friss kenyér s egyéb sutemény készul, gyumolcsbefőttek, fustli ami 2 hhoapig tárolhato, ahhoz mustár,
2020. márc. 30. 20:39
 25/35 anonim ***** válasza:
És mivel pakolod be? Távirányítású robotkarral? Ha szennyezett a cucc, mire bepakolod a tonnányi árudat (nem normális dolog!), addigra már rég megfertőzödtél.
2020. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
senki se beszélt tonnákrol. mi értelme ilyen ostobaságkat kitalálni? amugy meg olvass annak is utána hogyan fertőz ez a virus. ha betartod a szabályokat egy tonnát is be tudnál pakolni. csak vegyél hozzá kamiont is.
2020. márc. 30. 22:38
 27/35 anonim ***** válasza:

én P3R félálarcban, védőszemüvegben és vegyvédelmi overálban pakolom be a cuccokat a zsilipzónába, ahol Innosept átmosás vár rájuk.


Aztán viszem csak be a raktárba.


Ha így is elkapom, akkor megérdemli a köcs...ög hogy győzzön 😃

2020. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Salx Narval ***** válasza:
Ha valaki ennyire fél akkor jobb mindjárt a vásárlást követően lemosni valamilyen fertőtlenítőszeres vízzel és úgy elrakni a kaját, mármint a konzerveket és a vízálló csomagolású cuccokat. Én is lemosom a boltban vett árút, igaz én nem tárolok nagyban, így hamar megvan, a fertőzésveszély előtt is ezt tettem. Volt egy rossz élményem, azóta lemosok mindent amin nincs plusz eldobható védőcsomagolás, néha még akkor is.:D
2020. márc. 31. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
értelmetlen olyasmit lemosni, amit addig nem használunk amig magátol el nem bomlik rajta. ilyen esetben csak ezzel az idővel kell tisztában lenni.
2020. márc. 31. 04:35
 30/35 anonim ***** válasza:

Mivel 2 órától 9 napig bármi megtörténhet, ezért egyszerűbb fertőtleníteni. Akkor a készlet gyorsabban használható.


Nálunk azért van ez a protokoll, mert 1-2 napon belül már bontjuk.

2020. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!