Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírus veszélyességében...

A koronavírus veszélyességében hasonlít a mononukleózisra?

Figyelt kérdés

A mononukleózison a legtöbb ember enyhe tünetekkel, esetleg tünetmentesen esik át. Viszont némelyeknek erősen fáj, bedadag a torkuk, kórházi kezelésre szorulnak, esetleg a májuk is megnagyobbodik, diétázniuk kell, hónapokig nem sportolhatnak, szóval megsínylik.



A koronavírus is egyeseknél tünetmentes fertőzést okoz, míg mások lélegeztetőgépre szorulnak.


2020. ápr. 3. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Összehasonlíthatatlanul más a kettő.


+ mononukleózisban szerintem minimális a halálozás.

2020. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a tünetekre gondolok, hanem arra, hogy hatalmas különbség van a lefolyás módja között: tünetmentes, enyhe tünetes többség vs igen súlyos beteg kisebbség.
2020. ápr. 3. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:

1: Felnőtt korban sokan belehalnak.

Ez ugye EBV és CMV vírus, ami okozza, okozhat súlyos májgyulladást is például, olvass utána.

2020. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem autoimmun májbetegségem lett az EBV-től, de a mononukleozisbol az égvilágon semmit se érzékeltem.
2020. ápr. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3. Az emberek 95%-a átesik az EBV-n és közvetlenül esettanulmány szinten okoz csak halált.


Szövődményei lehetnek, de a közvetlen halálesetek olyan ritkák, hogy kb feljegyzést is alig találni róla.

2020. ápr. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Csatlakozom a 4-eshez, nekem is májgyulladásom lett, amivel kórházba kerültem, és fél évig úgy éreztem, meghalok, és sok év elteltével is vannak ahhoz köthető panaszaim. 37 évesen kaptam. 29 évesen volt CMV-m, azzal föl sem tudtam kelni 30 napig.
2020. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
természetesen a MONONUKLEÓZIS a veszélyesebb, nekem a lépem 20 cm-sre duzzadt egy rossz ütés és meghalok. Öregek tuti belehalnak én is kórházban voltam 20 évesen.
2020. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!