Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » BCG oltást szerintetek lehet...

BCG oltást szerintetek lehet kérni időseknek? 75 éves apámon nincsen. Anyámnak 69 évesen már van viszont.

Figyelt kérdés

Tudom még nincs alátámasztva az elmélet, de magánúton volt valaha egyáltalán BCG?


Államilag az tuti hogy leoltják majd az EÜ dolgozókat újra.


Nyilván ha magánúton elérhető lenne, és bizonyítják a hipotézist, akkor érdemes volna beoltani.



2020. ápr. 6. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A BCG oltás egyáltalán nem hat a korona ellen, föleg, hogy az egy direkt elöidézett fertözés, ami au immunrendszert gyöngíti.

Most beadni egy idös embernek minimum veszélyeztetésnek, ha nem gondatlansaágból elkövetett emberölésnek minösülne!


Az, hogy a régebben kapott BCG ad védettséges, az sem bizonyított, viszont Magyarországon mindenki kapott régebben ilyet, a 75 éves apád is, azt nem tudom honnan szedted, hogy nem.

2020. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1954 óta kötelezően adták a BCG oltást minden kisbabának. Vagyis 66 év óta mindenki megkapta.

Koronavírus ellen még nem bizonyított, hogy jó lenne.

Mindenesetre a járvány ideje alatt kizárt, hogy bárkit beoltsanak, hiszen immunrendszert gyengíti ami most nem a legjobb ötlet lenne. Apukádnak most jobban ártana mint használna.

2020. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát nincs rajta a két pukli ami nekem és anyámnak is van. Ő általános iskolában kapta.


Szerintem amúgy nem gyengítené az immunrendszert, tekintve, hogy pont felerősíti azt:


[link]



"A BCG-vakcinában a szervezetbe juttatott legyengített baktériumok specifikusan aktiválják a B- és T-sejtes, memóriafüggő válaszreakciót, ugyanakkor van egy aspecifikus hatásuk is: úgynevezett adjuvánsként fokozzák a természetes immunitást. Amikor állatokon tesztelik a vakcinákat, vagy állatokat immunizálnak, sokszor előfordul, hogy az antigént legyengített vagy elölt baktériumtermékekkel együtt adják be, épp azért, hogy utóbbiak aktiválják a makrofágrendszert, valamint a fagocitózist és minél hamarabb elkezdődjön a kívánt immunválasz kialakítása – magyarázza Falus professzor. Sokáig erre a célra a corynebacterium parvumot használták, ám az utóbbi években rájöttek, hogy a BCG sokkal jobb erre a célra."



Wiki:


"Tentative evidence exists for a beneficial non-specific effect of BCG vaccination on overall mortality in low income countries, or for its reducing other health problems including sepsis and respiratory infections when given early,[69] with greater benefit the earlier it is used.[70]


In rhesus macaques, BCG shows improved rates of protection when given intravenously.[71][72]"

2020. ápr. 6. 19:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze azt nem lehet tudni, hogy milyen hatása lenne a BCG oltásnak 66 év felett, de ha a feltételezés igaz, akkor simán le lehetne oltani őket.
2020. ápr. 6. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Az az egészbe a baj, hogy a tudósok is csak találgatnak.Igen, kezdtek kutatni ezen a téren, de épp csak nekiálltak, semmilyen bizonyíték nincs csak találgatások, ahogy a maláriaszer se tuti különben már mindenki azzal kezelne és a többi.

Ha valóban gondolkodtok kérdezzétek meg a körzeti orvosotokat vagy valami hozzáértőt.Ne netes cikkek alapján döntsetek.

2020. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze nyilván.


Igazából a kérdés csak annyi, hogy valaha kaphatott-e valaki magánban BCGt?


Szerintem nem nagyon.

2020. ápr. 6. 20:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek látszik a BCG oltás helye, annál sem aki megkapta!

Ilyen idős korban egyébként már nem oltanak BCG-re. Amit tehettek: higiénia, szeparáció hogy ne kapja meg a Covid-19 vírust + általános immunerősítés (egészséges táplálkozás, pihenés, dohányzás elhagyása stb.).

2020. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

... természetesen tudományos bizonyíték nélkül nem adatnánk be soha amúgy.


Viszont elképzelhető lesz a közeljövőben szerintem egy ilyen oltás a lakosságnak. Ha tényleg működik.

2020. ápr. 6. 20:10
 9/13 A kérdező kommentje:

Teljes karantén van, élelmiszerátvétel vegyvédelmi felszerelésben, P3R gázálarcba..., mindent átmosnak kórházi műtős szappannal. Hegyekben áll az etil 😃 annyi cuccot vettem nekik, hogy egy magánkórházat is nyithatnának.


Meg szerencsére relatíve egészséges az apám, kezelt magasvérnyomás, de amúgy aktív, sportol is, kertészkedik, egészségesen kajál. Elvan a kertesházban.


Reméljük nem lesz gond.

2020. ápr. 6. 20:13
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Nekem sincs semmiféle pukli, pedig megkaptam kicsinek, utána iskolában még egyszer volt kötelezö - és még csak pici nyoma sincs.

Másrészt tényleg nem erösíti az immunrendszert, csak az adott fertözés ellen adi IDÖVEL védettséget, ha az oltásra a szervezet immunreakciót hoz létre, miután az ENYHE fertözést legyözte.

Ha eközben valaki még elkapná a koronát, akkor az immunrendszer összeomlana, mert KÉT fertözés ellen nem tud egyszerre müködni és a korona garantáltan gyözne!

2020. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!