Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anyámnak nagyon fáj a keze....

Anyámnak nagyon fáj a keze. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Év elején volt már orvosnál, az azt mondta, hogy semmi baja, csak tegyen rá voltarent. Még most is ugyanannyira fáj neki, ha nem jobban. Kéztörés biztos nincs, de nem hajlandó újra elmenni orvoshoz, ha mondjuk neki akkor sem. Dohányzik, 42 éves. Amikor masszíoztam nem éreztem semmi rendellenességet. Már 1 liter tejet sem bír el a jobb kezével. Ha azt mondjuk neki, szokjon le a dohányzásról, akkor nagyon kiakad, pedig emiatt pénzbeli csődben is vagyunk... ( 2 doboz / nap)A ballal semmi baj nincs. Kérlek segítsetek:(
2010. ápr. 2. 16:52
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem töröt. Meg kéne nézetti egy másik orvossal. Emlékszem ismertem egy gyereket aki eltörte a kezét, de nem is fájt neki és nem látszott semmi, jól használt stb, csak az anyja pánikolt mert látta a balesetet (a kempig széken ült a gyerek és összecsukodót míg a gyerek benn e ült :S). Az orvos elöszö semmit sem talált (volt röntgen is de semmi), majd kifordíttata vele a kezét és az fájt. Azt mondta törés csak rejtett és kicsi (valszeg a repedés pontosabb lenne de az orvos mondta, hogy törés).


Másik, anyukámnak nagyon fájt az ujja, nem is tudta mitől de fájt neki. Orvos azt mondta törés (bár előtte a körzeti szerint reuma volt). Sínbe tették és pár hónap alatt meggyógyult. Szóval szerintem mindenképpen nézessétek meg még 1x mert vannak rejtett törések is és ha rosszul forr össze (vagy már rosszul fort össze) akkor utólag is fájhat.

2010. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aha köszönöm:)
2010. ápr. 2. 17:24
 3/7 anonim válasza:
Adódhat érszükületből, csontritkulásból. A dohányzás egyik szempontból sem előny.Jobbulást!
2010. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia


Dohányzásról le kéne állni. Mikor és milyen körülmények között lépett fel a fájdalom? Nyomó, szúró, vagy tompa érzés? A keze hol fáj? egy ponton vagy kiterjedt területen? Az elhangzottak alapján egyetértek az érszűkülettel, de sok a kérdőjel. Egy komolyabb vérrög akár súlyos bajt is okozhat. Napi két doboz cigaretta, pedig erősen hozzájárul, hogy ne élje meg az 60-at ( kérlek, ne haragudj, de nemrég halt meg emiatt családtagom és hasonló körülmények közt) Lehet még izületi gyulladás, amire a gélek nem jelentenek megoldást. Légyszíves írd le minél pontosabban és segítek, amiben csak tudok.

2010. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A csonttörés rendszerint kizárja a mozgathatóságot és erős fájdalommal jár. A törések jelentős része felszíni nyomokkal jár, mint bőr elszineződés esetleg deformitás. Ha nem megállapított a törés akkor az erekkel lehet gond. Ennyi cigaretta erősen hozzásegíti egy kis érelzáródáshoz és ha ez vastagabb jelentősebb érben történik, akkor bénuláshoz is vezethet!!!!!!!!!!!! TEGYE LE A CIGIT
2010. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mondom neki hogy tegye le, de akkor ideges lesz.amúgy a a jobb vállától a könyökéig, és ő úgy érzi, hogy nem az izomzat.
2010. ápr. 3. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szomorúan látom ezt a szitut. Fentebb írtam, hogy nálunk emiatt volt haláleset a családban. Napi két doboz cigi, aztán egy pár érelzáródás. Az ereket megmenteni nem tudták csak mindenféle műtéttel cserélgették. Tavaly egy reggel elment horgászni és a székében halt meg. Az orvosok is egyértelműen megállapították, hogy a dohányzás tehető felelőssé az egészért. Az erek szépen lassan elzáródnak elhalnak, aztán jön a rossz esetben visszafordíthatatlan bénulás és szép lassan a halál. Teljesen átérzem a helyzeted, de a dohányzás szenvedélybetegség. Vagy leteszi vagy meghal. Túl sokáig nem vacilálhat. Igazából remélem, hogy tévedek, de jobb ha tudod, hogy mire számíthatsz.
2010. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!