Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nárcisztikus...

Szerintetek nárcisztikus személyiségzavara van az anyámnak?

Figyelt kérdés

Leirom nagyjából, hogy mik jellemzőek rá :


Én és az öcsém voltunk a kedvencei, folyton cicomazott minket, szép ruhák, állandóan frizurát csinált nekünk, de ahogy csinálta, az kicsit túlzás. Folyamatosan beszaritotta a hajam, ugyanígy az öcsémnek is, hogy szegény 5 évesen úgy nézett ki mint egy gróf.


Sokszor éreztem azt, hogy feltétel nélkül nem szeret. Úgy éreztem, nem felelek meg neki, ha nem azt akartam csinálni amit ő akart, akkor eroszakoskodott. A hajamat sem akartam, hogy állandóan "belője" és ha ellenkeztem, akkor rammordult, hogy "hagyjad már, hogy csináljam!". Ha még sem hagytam, akkor ledobta a fesut, odaszolt, hogy "jolvan akkor csináld magadnak" - es kiviharzott. Ilyenkor mindig én éreztem rossznak magam. Sokáig tanultam hegedülni is, aztán abba akartam hagyni. Utólag nemtudom, hogy tényleg élveztem e, és ő tényleg miattam iratott be, vagy igazából ő akarta, hogy hegeduljek.

A lényeg, hogy iszonyatosan elégedetlen volt velem, hogy nem akartam tovább csinálni és a szememre vetette, hogy ő mennyi áldozatot hozott azért, hogy én hegeduljek és hogy mennyi idejét elvette, hogy mindig hurcolt a zeneiskolaba. Ergo, hogy én hogy vagyok képes ezt csak így egyik percről a másikra abba hagyni. Halatlannak tüntetett fel. És úgy éreztem, hogy csalódást okoztam és rossz gyerek vagyok.


Egy másik sztori, hogy amikor gimibe akartam menni, akkor ő minden áron azt akarta, hogy a város legjobb gimijebe menjek, de én máshova akartam menni. Erre azt mondta, ha nem mész oda, akkor megverlek.

Teljesen el voltam hulve, hogy ez most komoly? Aztán végül oda mentem, ahova én akartam menni. Ezekutan azzal töltötte az idejét, hogy utána olvasott annak a giminek, ahova menni akartam és radobbent, hogy "jéé ez nem is olyan rossz gimi.. Hmmm kettanyelvu francia osztaly? Nem rossz." - fel is vettek oda. Akkor meg teljesen ellentétesen viselkedett, mert utána azt mondta, hogy teljesen meg van elégedve a felvételi eredményemmel és nagyon büszke rám, hogy felvettek abba a suliba ahova menni akartam. Nem is értettem öt..


Elég sokszor viselkedett ambivalensen..

Néha azt is észre vettem, hogy mintha érdek ember lenne. Sokszor passzolt le engem és az ocsemet a szomszédnak, hogy ha már úgy is megy a városba, vigyen már le minket.. Már égett a fejem, mert őt nem lehetett megkerni szivessegre.. Fordítva már nem tette meg.


Mindig zavart az is, hogy a barátaim nem szerették anyát, és ez fájt nekem. Én is egy menő anyukát szerettem volna akit szeretnek a barátaim. Azt mondták sokan, hogy anya szigorú.


Rendszeres eszköze az érzelmi zsarolás, sarokba szoritas, fenyegetozes, sakkban tartás. Apa egy tipikus papucs mellette, aki sosem konfrontalodik vele.


Képtelen bocsánatot kérni. Talán egyszer hallottam, az sem volt hihető, csak azért mondta, hogy hagyjam már békén.. KB így hangzott, hogy "jól van bocsánat!". De ez nem ért semmit. Vele a veszekedés olyan, hogy fojton a szavadba vág, nem hallgat végig, nem is érdekli amit mondassz, miközben a te érzéseid mondod addig már fejben pörgeti le amit válaszolni fog. Nem érdekli mit érzel, mindenre van magyarázata, ha szembesiteni akarod a hibáival, ott hagy és elviharzik.

Más kimenetele nem lehet a vitának, csak ha ő győz.


A passzív agressziót is előszeretettel alkalmazza. Apával joparszor eljátszotta, hogy akár 1 hétig nem szólt hozzá, játszotta az agyát, kerülte a házban. Apa már szenvedett ettől a stressztől, amit rahelyezett ezzel a viselkedessel, meg a bűntudat okozassal. Emlékszem úgy lett ennek vége, hogy végül apa odament pitizni hozzá és puszilgatta, hogy ne haragudj, bocsánat.. Erre anya úgy kivirult, mint ha mi sem történt volna. És hirtelen megint minden happy volt, mint aki ki lett elégítve azzal, hogy apa így megalazkodott. Az persze nem érdekelte, hogy egy hétig mergezte a légkört.


Nagyon megalazoan is beszél az emberrel. Sokszor ki is kaptam kiskoromban.. Vesszővel, valfa, fakanal.. 5 éves lehettem. De később is sokszor volt rá példa.


Szerintetek nárcisztikus?


Sokszor igazából felmentem magamban és magamat hibaztatom. De néha beugranak dolgok ahogy bánt velem, és akkor iszonyú düh és gyűlölet van bennem.


Sokszor nehezen emlékszem vissza rá, hogy miket csinált. Mintha nem bírnék emlékezni, bármennyire is akarok.. Lehet csak mert rég volt.. Vagy lehet, hogy lezar a memóriám mint egy zsilip, hogy ne emlékezzek rá?


Nem lehet, hogy nem is nárcisztikus, csak simán nehéz természet?

Nem tudom eldonteni.



2020. márc. 31. 03:19
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Uhh,most látom, hogy jó hosszúra sikerült, bocsi. A helyesírást is bocsi, telorol vagyok.


Még azért is kételkedem abban, hogy nárcisztikus e, mert azért hallani sokkal durvább nárcisztikus szülőkről. Mondjuk széjjel veri a gyerekét.

Ő azért mondjuk olyat nem csinált, hogy fojjon a vér. De akkor is nagyon mergezonek érzem öt. Rám nézve főleg.

Mert ma már borderline személyiségzavarral küzdök.

2020. márc. 31. 03:23
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Itt mindenkinek az van aki nem nyalja a kölyke seggét.
2020. márc. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%

Inkább az a tipikus, kisebbrendűségi komplexusban szenvedő irányító típusú szülő, aki arra élvez, ha minden úgy van,a hogy ő akarja.

Az isten irgalmazzon az ilyen emberektől.

Nekem is van egy ilyen ismerősöm, na ő odáig nem jutott nő létére, hogy családja legyen.

Talán jobb is, mert a gyerekeinek pokol lett volna az életük.

Gyakorlatilag férfi nem maradt meg mellette még rövidebb ideig sem.

2020. márc. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Igen, nárcisztikus. Menj terápiába. Remélem, már nem laksz otthon.
2020. ápr. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3 éve eljottem albérletbe. Igazából az a baj, hogy hiába is próbálnank meg rendezni a kapcsolatot, mert egyoldalú az egész.. Nála a kibekules arról szól, hogy leul a család körbe, csak ő beszél, mindenki hallgatja, alig várjuk, hogy vége legyen a kupaktanacsnak, mert mellette senki nem érzi azt, hogy számítana amit érez. Mindenre sérelmedre van valami válasza, mindenre van valami magyarázat, mindig övé kell legyen az utolsó szó és sorolhatnam. Sosem erezheted azt mellette, hogy érdekli amit érzel. Nála azt jelenti megbeszelni a problémákat, hogy mindenki végig hallgatta öt és bólintott egy nagyot rá, a személyes sérelmeit vele szembe pedig nyeljed le. De egy idő után rajon az ember, hogy sosem fogja megkapni tőle azt a fajta feltétel nélküli szeretetet meg megértést amire vágysz..

Én Mostmar kezdek rajonni, hogy csak valamilyen felületes szinten lehet vele kapcsolatot tartani, ami elég rossz érzés, mert az ember a saját anyjával egy bensőséges kapcsolatra vágyik. De Mostmar kezdem megerteni, hogy ne kuzdjek azert a kapcsolatert, mert ő nem tudja ezt nyújtani. Ami kicsit abszurd, hiszen ha még a saját csaladodtol sem kaphatod ezt meg, akkor kitől mástól.

2020. ápr. 24. 03:12
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyébként ma már egyedül élek, de így nagyon nehéz. Egyszerre egyetemre járni, albit fizetni, főállásban dolgozni. Úgy érzem megpusztulok. Meg lelkileg megvisel a magány is. Azért maradtam ennyire egyedül a családom részéről, mert anya elerte, hogy hálátlan fekete báránynak legyek beallitva es mindenkit ellenem hangolt a családban. Szóval próbálom most egyedül felepiteni az életem, ami rohadtul nehéz. Durva és fájdalmas is egyben szembesülni azzal, hogy az anyám képes vegignezni ahogy totál kimeritem magam, és neki pedig csak egy csettintesbe kerülne, hogy segítsen, de nem teszi. És mindezt azért, én mertem fellazadni ellene és az arcába mondani, mennyire megmergezett és lelki beteggé tett. Nem sajnaltatni akarom magam, egyszerűen nekem az az anya, aki ilyen szinte magára hagyja a gyerekét, az nekem elég durva. Oké, hogy nem vagyok már gyerek..de akkor is. Legalább annyi jolesne, hogy megkerdezne.. Hé.. Mi van veled ebben a virushelyzetben? Van munkád? Van mit enned? Vagy akármi.. Tudják, hogy egyedül vagyok, és tojik bele. Az én szememben az ilyen ember leszerepelt.
2020. ápr. 24. 03:30
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Te abban az előnyben vagy hozzám képest, hogy tizen-huszonévesként rájöttél,mi a pálya, míg én csak harminc fölött. Most nehéz neked, de igazán hálás lehetsz saját magdnak azért, hogy ilyen hamar függetlenedni tudtál. Nem, ettől az embertől nem fogsz szeretetet kapni, és nem fogod tudni vele tisztázni a helyzetet. Ezt próbáld meg elfogadni. Ha kijártad az egyetemet és lesz rá pénzed, menj terápiára, hogy a párkapcsolataidba, saját családodba ne hurcold be ezt a poklot a majdani partnereden keresztül. Sajnos sokan rosszul választanak párt és újraélik vele a gyerekkori sérelmeket. Legyél nagyon résen. Büszke lehetsz magadra, mert kevesen tudják azt meglépni, amit te. Erős vagy és bátor.
2020. ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) viszont van valami furcsa az egészben.. Mert sokszor úgy érzem, vagy ő azt mondja, hogy nagyon szeret engem. És tényleg úgy is látszik. Viszont azt is erzem, hogy mintha feltetellel szeretne, vagy feltételekkel fogadna el. Ilyenkor osszezavarodom. Mert igen, érzem, hogy szeret, meg belehalna ha velem bármi tortenne, amúgy is mindig túlzottan aggódott miattam. Szóval van valami ellentmondás az egészben. Akkor most mi az igazság? Szeret valamennyire, de nem azzal az igazi feltétel nélküli szeretettel?
2020. ápr. 24. 14:52
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem látok bele ezeknek az embereknek a fejébe. Ha lelkileg szükséged van arra az érzésre, hogy anyukád szeret téged, akkor nyugodtan higgy ebben. Lehet hogy valamilyen szinten így is van. Én már ezen túl vagyok rég, elvágtam a lelki köteléket, de jóval idősebb vagyok nálad, volt rá időm, és megvolt rá az okom.
2020. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( szomorú dolog ez nagyon, hogy így kell végződnie egy anya - gyerek kapcsolatnak. Meg elég erős magány érzéssel is társul, mert igazából az anyánk még csak nincs is tisztában az egésszel, nekünk kell lenyelni, hogy ennyit tudott nyújtani.
2020. ápr. 24. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!