Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány ember fog belehalni a...

Szeiff kérdése:

Hány ember fog belehalni a járványba úgy, hogy nem magába a vírusba?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra: ---- Életellenes bűncselekmények nőnek/csökkennek a járvány alatt? ---- Daganatos betegségek korai/késői felismerése aránya hogyan változik? ---- Még milyen betegségeknél fontos a korai felismerés? ---- Milyen kezelések maradnak el, vagy kerülnek kritikusan hosszú várólistára? ---- Tönkrement egzisztenciák miatt az öngyilkosságok aránya hogyan alakul? ---- Illetve milyen témakort felejtettem ki, ami az alaptémához tartozna? ---- Mennyi lesz a közvetlenül a vírustó, és mennyi az itt felvetettektől meghaltak aránya?

2020. ápr. 14. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a jövőbe látás csak a mesékben létezik.
2020. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor, akik a járványügyi intézkedéseket hozzák, ezen szempontok figyelembevétele alól fel vannak mentve?
2020. ápr. 14. 11:10
 3/17 anonim ***** válasza:

Még azt se tudjuk a vírusba konkrétan hányan halnak meg, mert sokszor komplikált állapot van.


Ezért olyan ez mint egy világháború a láthatlan ellenség ellen. Üdv a realistásban!


A világháborúban is rengetegen halnak meg nem közvetett okok miatt, pl nincs EÜ ellátás, megőrülnek az emberek, éheznek legyengülnek.


Pont ezért rossz, mert nem egy lokális katasztrófa, mint Ausztráliai erdőtűz, vagy Katrina. Nem tudsz másik országba menekülni...és ha hirtelen minden ország lefertőződik akkor segítséget se tudnak küldeni.


Kína jó példa. Hubeit lezárták fullra, de odarendeltek 50 ezer ápolót és orvost Kína többi részéből. Plusz segítséget.

2020. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Tehát ezesetben sakkozni kell emberéletekkel.


Pl.


Vagy beindítod a szakrendeléseket, ott a várólista, sok száz beteg egy váróban, kórházakban ami eleve gócpont. Ráadásul a betegek nagyrésze pont idős, 60 év feletti... 10-20%-ban meghalhat a vírustól. A szakorvosok egy jórésze is 65 év feletti veszélyeztetett...


Vezetőként be mernéd vállalni vagy húzni az időt amíg lehet és figyelni a hatásokat. Ez egy szörnyű sakkjátszma és loose-loose szituáció.


Nagyon rossz megoldás van, és mégrosszabb. :(

2020. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Akkor, akik a járványügyi intézkedéseket hozzák, ezen szempontok figyelembevétele alól fel vannak mentve?"

Miért lennének?

2020. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves #5. válaszoló!

Pontatlan voltam. Nem jeleztem, hogy ez a #1-re válaszkérdés. Remélem, így már érzel a reakciómba egy kis iróniát.

2020. ápr. 14. 13:41
 7/17 anonim ***** válasza:

"Pontatlan voltam. Nem jeleztem, hogy ez a #1-re válaszkérdés. Remélem, így már érzel a reakciómba egy kis iróniát."

Világos hogy arra szerettél volna válaszolni, de továbbra is az a kérdésem, hogy miért lenne ez alól felmentve bárki is, hisz az iróniához is kell valami valós alap, ami a te kérdésed esetén hiányzott.

2020. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az a gond tényleg nincs jó döntés.

Jobbra szakadék, balra meg mocsár... egyenes meg nincs. Egyszerű megoldás erre nincs.


Mindenképp emberéletekbe és a gazdaságba kerül. Akár nyájimmunitás, akár szakrendelések megnyitása, akár full karantén.


Pár ázsiai országban eddig jól kezelték a járványt, főleg a SARS-on átesettek. Kérdés, hogy meddig tartható.


Pl a 21 milliós Taiwanban az elejétől ez megy és nagyon korán volt már vírus.


6 halottjuk van eddig.

2020. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A járványügyi intézkedéseket elnagyoltnak tartom. Például: Felhívják a figyelmet az időseknek, hogy maradjanak otthon. De arra már nem, hogy próbálják tartani az aktivitásukat, mert ha otthon csak a 4 falat bámulják, avval az immunrendszerüket gyalulják le. Nem biztatják az embereket, hogy milyen tünetek esetén ne halogassák az orvos felkeresését, csak a korona19-ről beszélnek. Engem megdöbbentett a friss hír, hogy a kórházi férőhelyek 60%-át parancsra elkövetelték a járványcélhoz, miközben egyetlen új helyszín megnyitását sem hallom. Tehát van véleményem. Viszont a kérdezőt minősíteni nem lehet, és ezzel nem akarok visszaélni, ezért itt nem a saját véleményemmel nyomulok.
2020. ápr. 14. 14:00
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves #8. válaszoló!

Engem is lenyűgöz több ázsiai ország profi intézkedése. De nem becsüljük e félre a hatásosságukat? Ott lehet, hogy a SARS már lekaszálta azokat, akiknek az immunrendszere egy korona törzs tag vírussal szemben gyenge.

2020. ápr. 14. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!