Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány ember fog belehalni a...

Szeiff kérdése:

Hány ember fog belehalni a járványba úgy, hogy nem magába a vírusba?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra: ---- Életellenes bűncselekmények nőnek/csökkennek a járvány alatt? ---- Daganatos betegségek korai/késői felismerése aránya hogyan változik? ---- Még milyen betegségeknél fontos a korai felismerés? ---- Milyen kezelések maradnak el, vagy kerülnek kritikusan hosszú várólistára? ---- Tönkrement egzisztenciák miatt az öngyilkosságok aránya hogyan alakul? ---- Illetve milyen témakort felejtettem ki, ami az alaptémához tartozna? ---- Mennyi lesz a közvetlenül a vírustó, és mennyi az itt felvetettektől meghaltak aránya?

2020. ápr. 14. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Kizártnak tartom. A SARS-nak jelentősen nagyobb volt a halálozása. Időseknél 50%-ot legyilkolt.

Emiatt lassabban terjedt és időben megfékezték.

Azóta se bukkant fel egyetlen SARS pozitív eset sem.


Kollégám Taiwanból jött haza februárban és ott már 12 betegnél MINDENKIN maszk volt és fertőtlenítő mindenütt. Komolyanvették a tesztelés és az izolációt is.


Nálunk 12-20 ezer (becsült) betegnél is alig van maszk az embereknél és boldogan húsvétoztak még nemrég. (Sok esetben derült ki hogy csak elmentek nagyit látogatni) Trafikok előtt piálnak a prosztók mint a kocsmában, és kijárási korlátozás azt jelenti hogy fullra mentek a parkok, kirándulóhelyek és tópartok, alig tartva a 2 métert.


Ez Taiwanon elképzelhetetlen volt 12 betegnél is, ezt kollégáim tanusíthatják.


És érdekes Vietnam még. Lényegesen komolyabban vették a járványt és a tesztelést is mint mi. Pedig nem egy gazdag ország. A SARSot is ők fogták meg elsőre.


Végül pedig Vietnam és Taiwan is 25-30 fokos párás klímával rendelkezik, ami lassítja a terjedést.

2020. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Kizártnak tartom. A SARS-nak jelentősen nagyobb volt a halálozása. Időseknél 50%-ot legyilkolt."

Nem értem, mit tartasz kizártnak. Az az érzésem, hogy egy vírus minél halálosabb, annál rövidebb a lappangási ideje, de épp ezért lehet jobban megfékezni karanténnal. Később ugyan az a karantén rendszer ugyan ott, azért tűnhet ugyan olyan hatásosnak, mert a potenciális fertőzhetők jó részének már a vakond viszi a postát.

2020. ápr. 14. 14:59
 13/17 anonim ***** válasza:

Úgy értem a korábbi SARS járvány biztosan nem terjedt el olyan mértékben hogy immunitást okozzon vagy a 21 milliós Taiwanban lekaszált volna bárkit is.


Össz vissz 815 halálos áldozat volt. Sokkal lasabban is terjedt.


[link]


Akkor megúsztuk... vakcina is lett, csak a barom állatok leállították a pénzcsapot mikor megszűnt a járvány.

2020. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13 ajánlotta, köszönöm, ajánlom másnak is az elolvasását.

Végigolvasva a SARS járvány, valami megütötte a szememet. A betegség lefolyásának súlyosságát befolyásolja, hogy mekkora víruslöketet kapunk elsőre. E szerint olyan ember, aki valószínűleg élete során nem fog tudni elbújni a corona19 elöl, pl. egy orvos, de veszélyeztetett, pl. cukorbeteg, és közel a nyugdíjhoz. Szóval ilyen embereknek lehet, hogy biztosítani kéne a kontrollált keretek közötti megfertőződés lehetőségét. Persze e lehetőséget szinkronban az intenzív osztályok leterheltségével adnának, ha komolyra fordul, legyen segítség. Több esélyük lenne a gyógyulásra, és az intenzív osztályok leterheltségét is jobban ki lehetne egyensúlyozni. Nagyon őrült ötlet?

2020. ápr. 14. 18:02
 15/17 anonim ***** válasza:

Amíg nem biztosított a stabil immunitás bizonyítása, addig túl veszélyes.


Keveset tudunk még eléggé a vírusról. Majd a hosszútávú követés segít IgM és IgG vizsgálatokkal.


Ha csak 3 hónapra szól az immunitás akkor beszoptuk.


...

És igen, állatkísérletekben is reprodukáltak hasonló eredményeket. Minél több vírust adagoltak az állatoknak, annál betegebbek lettek.


Persze ez nem tudni mennyire valós körülmény.


Az is vitatott még hogy mennyi a minimális vírusszám ami elindít egy betegséget. 100-1000 is lehet, de lehet sokkal több is.


Statisztikailag ez tulajdonképpen egy random mozgó "por" amit megeszel és belélegezel, és ha random találkozik a receptorral akkor tud bejutni a sejtbe és repikálódni.


Gondoljunk bele mennyire kicsi az esélye, hogy egyetlen ép aktív vírus bejusson az orrnyálkahártyára és addig sodródjon a nyákban, amíg véletlenül összeér a kulcs és a zár.


Milliónyi aktív vírus is bejuthat, mire ez a véletlen megtörténik.


Az is lehet kis vírusszámnál hamar detektálja a sejteket az immunrendszer és elpusztítja. Ugyanis van egy rendszerünk ami szkennelgeti a sejteket és ha rendellenes tevékenységet talál, akkor elpusztítja a sejtet. Izgalmas hogy minden sejt kipakolja a membránjára a fehérjemintázatokat amiket gyárt (dióhéjban) és így ha vírust gyárt, akkor kirakja a membránjára a vírus részeinek tervrajzát is adott esetben. Vannak sejtek amik ezt felismerik és kivégzik a beteg sejtet.

Ez csak teoretikus, nem tudom a coronavirusok inkubációjánál működik e ez.

2020. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
... de létező rendszer.
2020. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

# 14

Dr. Olti Ferencnek van egy korcsoportokra való felosztáson alapuló javaslata a fertőzések minimalizálásáról - a lényeg 3:00-tól:

https://www.youtube.com/watch?v=460Akg3Ik94

2020. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!