Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, ha évente kb 6-7x...

Mit tegyek, ha évente kb 6-7x vagyok beteg, vagy többször is?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, egy évben kb 5x van minimum mandulagyulladásom. Többi csak ilyen kisebb influenza. Valaki tudna adni valami tippet? Amikor mandulagyulladásom van mindig elküldenek vérvételre, ott pedig csak annyi, hogy gyulladás, nem hiszem, hogy lenne komolyabb bajom ami miatt ennyiszer vagyok beteg.

2020. ápr. 20. 17:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10 érdekes módon a többi válaszadó teljesen normális és segítőkész választ tudott adni veled ellentétben. Te lehet, hogy közmunkázni fogsz, én viszont programozónak tanulok ;)
2020. ápr. 20. 18:19
 12/16 anonim ***** válasza:

“Ha egyéb tüneted nincs (tehát más problémát nem okoz) akkor nem szabad kivetetni a manduládat.“


Nekem pedig csak emiatt vették ki, mert nagyon gyakran begyulladt. Ilyen esetben a mandula hátrányos, hiszen azért is gyullad be, mert nem működik megfelelően, nem tudja jól ellátni a funkcióját. Ezen a C-vitamin rohadtul nem segít..a Strepfen is csak tüneti kezelés, az okot nem oldja meg, csak a műtét.

2020. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es én máshogy látom. Nem feltétlenül működik rosszul, hanem végzi a dolgát, "szűr" és nem engedi lejjebb a "betegséget".

Évente 2-3-szor volt tüsszös mandulagyulladásom gyerekkoromban. Hál istennek a gyerekorvos nem a protokollt szajkózta és nem támogatta a mandula kivételét. 16 éves koromra megszűntek a gyulladások, ha beteg is vagyok akkor vagy csak sima nátha, vagy 3-4 évente egy pár napos lázas betegség, de mandulagyulladás azóta sem tért vissza.

2020. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

13...ok. Igazából tökre nem izgat, hogy te mit gondolsz. Szerencsére nem vagy orvos. Azért nem is kell úgy beállítani a mandulát, mint valami létfontosságú szervet, ami nélkül nem lehetne élni. Nem minden eset egyforma, ez nyilvánvaló...

Nehezen hiszem, hogy 16 éven keresztül évi 3 alkalommal gyulladt be a mandulád, és inkább rendszeresen antibiotikummal tömtek ( ami amúgy könnyen reziisztenciához vezet)...Egyébként az évi 2-3 alkalom, nem 6-7 vagy több, mint a kérdésben is szerepel. Sokat nem tudsz a dologról, úgyhogy ne osztogass hülye tanácsokat a C-vitaminnal, meg az antibiotikumaiddal...

2020. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyakran vagy beteg akkor bizony ki kellene szedetni a mandulakat eleg nagy góc tud lenni a szervezetedben amikor mar nem tudja betőlteni a vedekezo szerepet tobbet art mint hasznal. A mandulad okozza.Ha azt kiműtik nem lesz gond utana. Mutet utan szedjed a vitaminokat es evekig semmi bajod nem lesz.
2020. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!