Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az országban valóban több...

Az országban valóban több lett a laikusok virológiai, epidemiológiai tudással rendelkező ember?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy itt is meg sok más fórumon vannak bizonyos szakértők akik tudományos dolgokat olvasnak. Úgy látom eléggé értenek a vírusokhoz vagy az epidemiológiahoz, ezek sokszor laikusok, akik most hozzáolvastak megtanultak tudományos dolgokat és emiatt a tudásuk jobb lett
2020. ápr. 22. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Eddig is volt sok. Például a hallgatók akik olyan egyetemre járnak....
2020. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elolvasták a nagytitkok.com szintű oldalak bullshitjeit és szakértők :)
2020. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Akik 0 alappal olvasgatnak ilyet, az sosem fog értein hozzá, csak a felszínt kapargatja, de nem látja az összefüggéseket. Én biológus vagyok, tanultam a vírusokról (államvizsgán is pont vírusos tételt húztam) a koronavírusokról is kb. 1-2 a/4-es odlalt és ennyi. Nem hinném, hogy a laikusok ennyit, vagy ennél többet értenének a témához, max. ilyen nők lapja café szintűen
2020. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki mondjuk bármilyen kutatási területen dolgozik (ami nem feltétlenül virológia vagy pandémia)... de el tud olvasni értően egy DOI számmal ellátott tanulmányt (nem Indexet), érti a mögöttes módszertant, és érti azt hogy hogyan kell értelmezni az eredményeket... valamint tudja mit jelent egy ellenőrzés nélküli Bioarxiv preprint és egy peer rev tanumány, az nem teljesen laikus.


Az szerintem átlátja mit jelent egy ilyen, és hogyan kezelje.


Emellett a pandémia szakemberek és kutatók nyilatkozatai megint más kategórua, mert ezt igazából senki sem tudja ellenőrzni. Sokszor ellentmondásos, mert az adatok és módszerek is ellentmondásosak. Ráadásul keveredik a szubjektív véleményük is ezzel. Pl egy virológus nyilatkozaik a tévében. Ez nem tanulmány. Csak egy vélemény.

2020. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az országban a legnagyobb probléma, hogy kezdetben azokra az epidemiológiai szakemberekre hallgatva keltettek pánikot, akiknek pénzügyi, és szakmai előnyök miatt hasznos volt egy ilyen jellegű hiszti.
2020. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább az a baj, hogy csak olyan szakemberek vehetnek részt akik fideszesek. Ebből látszik mennyire nem a problémát akarja megoldani a fidesz. Ha valóban jól kezelné a járványt akkoe az operatív törzsben sem harminc miniszter lenne, hanem tényleges szakemberek és max 1 ember a kormányból.
2020. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!