Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban igaz, hogy az ember...

Valóban igaz, hogy az ember azt kívánja enni amire a szervezetének szükséga van?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Igen.
2018. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom. Milyen tapanyag vana nutellaban? :d
2018. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen ha valamilyen tápanyaghiány kritikus szintet ér el.
2018. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2-s, boldogsághormon... 😂
2018. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Pontosabban "alapesetben" igen, amíg még nem rontotta el a "jelzőrendszerét".

Pl. egy pici (kb. egy éves) gyerekekkel végzett kutatásban azt tapasztalták, hogy gyakrabban választanak egészséges ételeket a felkínált lehetőségek közül (pl. zöldséget, gyümölcsöt).

De amikor már rászokik valaki az egészségtelen táplálékokra (pl. cukros üdítők, mértéktelen mennyiségű édesség, tészta, pizza stb.), akkor felborul az egész rendszer. Ugyanis pl. a cukor függőséget tud kialakítani, így az ember sokkal többet fog fogyasztani a cukros ételekből, mint amennyit kellene. És nem a "jobb cukrokból" (pl. gyümölcscukor), hanem a rosszabbakból (csoki, cukor, sütemény; ill. a késztermékekben többnyire van hozzáadott cukor).

Sokszor kívánja valaki az üdítőket, holott a szervezetnek egyáltalán nincs szüksége arra a cukorbombára. (Egy liter szénsavas üdítőben fajtától függően 20-60 g cukor van.)

30 éven át szinte kizárólag ilyeneket ittam, szóval ismerem a helyzetet.


Időnként azért előfordul még egy "elrontott" szervezettel is, hogy kívánja a számára szükséges táplálékot. Pl. az első body building edzés után otthon rántottát készítettem, mert iszonyatosan kívántam a tojást. (Sporthoz szükséges a fehérje.)

Vagy megkíván az ember hirtelen egy joghurtot, kefirt, gyümölcsfélét, van ilyen.

De alapvetően a rossz étkezési szokások miatt a többség már nem azt kívánja, amire szüksége lenne a szervezetének, hanem mindenféle vackot, ami tele van mesterséges adalékanyagokkal (ízfokozók, színezékek, állagjavítók, savanyúságot szabályzó szerek, hozzáadott cukor). Érdemes megnézni a címkéket, hogy mennyi ilyen van egy-egy termékben, amit nem is gondolnánk.

2018. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólóval egyetértek,én is sokáig függője voltam a cukroknak meg egyéb egézségtelen ételeknek,édességeknek.

A gond az hogy a társadalom erre rendezkedett be.A cukrokkal van a legtöbb baj, mert sokan felismerték hogy a gyorskaják egészségtelenek,hizlalnak és függsz tőlük, de a cukorbiznisz ellen nem ágállnak annyian.A sok nagymama azzal tömi az unokáját.Persze nem azt mondom, néha nem lehet egy zacskó gumicukrot venni és megosztani pár baráttal vagy családtagokkal.Sőt sokkal jobban ízlik mintha minden harmadnap édességekkel tömöd magad.

2018. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Az átlagember nem egészséges mennyiségű és minőségű ételt kíván enni...

Én egész jó kapcsolatban vagyok a szervezetemmel, úgy értem, jó a kommunikációnk, tudom, mi kell neki. Attól még simán vágyom olyan ételre, ami az adott pillanatban ártalmas számomra. Pedig az életmódváltás és az egészségtudatosság sokat segít, mégis, néha a több évtizedes megszokás visszajön...


Amikor olyan étrendem van, ahol az egyetlen valamirevaló magnéziumforrás a spenót és a brokkoli, akkor is ugyanúgy nem eszem őket, ha elém teszik sem. Nem szeretem a zöld növények zömét, ez van, pedig hasznosak. Az ízlés már csak ilyen s bizonyos szinten túl ha akarjuk, akkor sem tudjuk megszokni az adott ételt, bármilyen hasznos is az.

2018. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!