Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is gyanítja, hogy koronaví...

Más is gyanítja, hogy koronavírusos volt a járvány Magyarországon való hivatalos megjelenése előtt hetekkel, hónapokkal?

Figyelt kérdés

Facebookon, egyéb helyeken nagyon sokan írták kommentben, hogy mielőtt hivatalosan is regisztrálták az első fertőzött beteget az országban, neki és közvetlen hozzátartózójának volt valamilyen nagyon súlyos betegsége, ami biztosan nem influenza volt, (feltehetően covid-19) mert annyira szenvedett és erősek voltak a tünetek.


Decemberben a családommal ellátogattunk egy nagy bevásárlóközpontba, rengeteg ember volt. Ekkor még csak néhány hír szólt arról, hogy Kínában valami új járvány terjed. Néhány nap múlva már mind rettenetesen rosszul voltunk... nagyon magas láz, fájt mindenünk. Így tudnám leírni: a fejem majd' szétrobbant, a végtagjaimat szinte már nem éreztem a fájdalomtól, iszonyatos hátfájás, és végtelen gyomorrontás, hányás (sokszor láttam, hogy ezt is a tünetek közé sorolják). Olyan fájdalom volt az egész testemben (és itthon a többiek is ezen mentek keresztül), hogy éjszakánként ordítottam úgy fájt mindenem (csak nagyon nagy adag lázcsillapító segített), és úgy éreztem ettől az érzéstől már csak a halál szabadíthat meg.


A kínai kormány már novemberben tudott a vírusról, Olaszországban már ősszel több ezer tüdőgyulladásos megbetegedést regisztráltak erős tünetekkel, mint az évnek azon időszakában szoktak. Az orvosok nem értették mitől van ez. Franciaországban kimutatták egy gyógyult vérképéből, hogy már hónapokkal korábban covidos volt, mint ahogy az országban regisztrálták az első beteget. Mi a véleményetek erről?


Más is tapasztalt ilyet, hogy beteg volt, de az túl durva volt egy sima influénzának?



2020. máj. 24. 02:57
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Én januárban voltam nagyon beteg! 4 hétig elhúzódó száraz köhögés, hátfájás, torokfájás! Láz! Soha nem voltam még olyan beteg, azt hittem ez a vég.
2020. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

#4: Mindenre van magyarázat, csak utána kell nézni, és nem kell befogni a szemed/füled.

Az olasz esetre például a következő a magyarázat: Az olasz, és még számos ország egészségügye több pilléren nyugszik. A magánegészségügyön és az államin. Amikor elkezdődött a pánik, minden kicsit is gyanús esetet "súlyos fertőzésre" való hivatkozással át kellett irányítani az állami intézményekbe. Az amúgy is gyenge olasz egészségügyi rendszer egyensúlya ezért megbomlott, a magánegészségügy kiürült, az államiba meg annyi beteg került, amit már nem bírtak ellátni. Ehhez jött hozzá az olaszok fegyelmezetlensége. A kórházakban nem izolálták időben a fertőző betegeket, így rengeteg eleve élet-halál közt lebegő beteg is elkapta a betegséget, akik nagy valószínűséggel amúgy is meghaltak volna, és akiket aztán mind a koronavírus számlájára írtak. Mindemellett az észak-olasz régiók a legszennyezettebbek Európában, (mint ahogy Vuhan is kínában), így ezen területeken amúgy is sokkal magasabb a léguti megbetegedések száma és a halálozás.

Amerikában pedig bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy utasításba kapták az orvosok, hogy tesztelés nélkül is minden olyan elhunytnál koronavírust kell feltüntetni halálokként, ahol annak tünetei fennálltak.

2020. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen (38 hetes), február elején. Úgy jött, hogy a kisebbik fiam lázas lett, 3 napig alig kelt fel, fájt neki a nyelés és ugatósan köhögött. Mikor kezdett jobban lenni, a nagy is beleesett ebbe, én maszkot viseltem végig, de a hálószobában levettem. A férjem is nekiállt egyik éjjel durván köhögni, akkor már mindegy volt. Mi nem lettünk extrém lázasak, gyerekek 38.5, mi max 37.8, de durván levert bennunket, a gyerekek 3 nap után már mentek volna suliba, azért nem mehettek, mert egész egyszerűen mi nem tudtunk felkelni az ágyból és elvinni őket! Ha mentem 5 lépést, rosszul lettem,elszédültem, a fejem szét akart szakadni, mellé az ugatás , nagy pocakkal. Remek volt. 3 hétig tartott, teljesen legyengülve imádkoztam, hogy a szülés legyen később, hadd erősödjek, mert a karom alig tudtam felemelni. Végül nem lett bajunk..de ez nem influenza volt, vagy nem a szokásos..be vagyunk oltva amúgy.
2020. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Karácsonykor az egész család -bizonyos szinten- rosszul volt. Január-februűr környékén (azt hiszem) ismertették a tüneteket.


Nyilvánvalóvá vált számunkra azonnal, hogy mi történt.

Átvonult a vírus.

2020. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
December eleső 2 hetében sokat jártunk a Kőbányai piacra. Már dec. 22én úgy fájt a hátam a tüdőm teljes kiterjedése alatt mint akit teljes erővel hátbarúgtak. Lázam alacsony volt csak 37.8-38.0. Kb 3napig tartott. Mivel 26éve dohányzom azt hittem megjött a tüdőrák mert előtte is köhögtem ugyan de ennyire durván még soha. Úgy megijedtem hogy azonnal mentem tüdőszűrésre. 1hét volt mire megjött a NEGATÍV eredmény. Az 1hét várakozást senkinek nem kívánom. Azóta nem gyújtottam rá úgyhogy nekem a koronavírus segített letenni a cigit.
2020. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

"Én senkiről nem tudok a mai napig, akiben lett volna ez a koronavírus"


És ezt mégis, honnan a csodából tudhatnád, ha akkor még nem végeztek teszteket? A koronavírusnak influenza tünetei vannak. Simán összetéveszthető. Az influezát sem tesztelik.

2020. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Kérdezném, mi a helyzet veletek akik január decemberben betegek voltatok, azóta voltatok e betegek? Esetleg koronások?
2020. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok a 15ös válaszoló vagyok! Azóta sem gyújtottam rá:) Viszont a rossz hír hogy valóban van 2.hullám! Bazz én múlt hét csütörtökre virradóra olyan rosszul voltam mimt még soha! Köhögés nem volt, taknyom se, lázam se. Viszont annyi erőm sem hogy felkeljek. Torkom olyan vt mintha kaktuszt nyelnék minden alkalommal. Ezt ki is hevertem elég gyorsan, szombatra már rendben voltam. Viszont azóta sem ízlelésem se szaglásom... Nagyon remélem hogy visszatér. Minden szájbatekert óvintézkedést betartottam, maszkot hordtam/hordok, fertőtlenítőt használtam/használok és mégis. Csak remélni tudom hogy nem adtam át sok embernek. Én is túlspil@zottnak gondoltam a felhajtást ami van ez körül, de hogy beleszagolok az ecetbe jó mélyen tűdőre szívom és semmi.... Na az rémisztő..meg úgy iszom a citromlevet mint a vizet...
2020. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én az 1-es vagyok.

7. hete övsömörrel küzdködöm. Igaz nem koronavírus, de ez is vírus, Kiskori bárányhimlő, idöskorbani betegsége. Nem kívánom senkinek, mert legalább olyan fájdalom, anikor szültem, de itt nincs szép végeredmény. Idegszálak betegsége, ami rajtam maximálisan kijött.

2020. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Köszi a válaszokat! Jöhetnek még az év eleji betegek!
2020. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!