Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet tenni, ha az orvos...

Kisgöncöl kérdése:

Mit lehet tenni, ha az orvos nem ír fel gyógyszert?

Figyelt kérdés

Vermox tabletta kellene bélféreg ellen, viszont azért nem írja fel az orvos, mert idén már egyszer kellett szednem.


15 éve minden évben kell szednem, mert minden évben 2-3x megfertőződök.


Így mégis hogy fog elmúlni?

Vagy mit lehet tenni ilyen esetben?



2020. máj. 26. 22:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Anyám puszilgatja a macskákat meg minden, én nem vagyok nagy macskás, mégis mindig én kapom el.

5 éves korom óta minden évben legalább kétszer.

Nyilván én tehetek róla, amikor normális, igényes környezetben élünk.

2020. máj. 31. 22:37
 12/19 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem irtod ki mindet magadból vagy visszafertőződ magad vmivel. ha a macska Kál fereghajtot, akkor benne sem lesz. Vagy szimplán nem csak a.macska terjeszti ám
2020. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De hiába járok orvoshoz is ezzel, nem tanácsol semmit, gyógyszert meg nem ír.
2020. jún. 1. 11:21
 14/19 anonim ***** válasza:
Értjük, hogy hipochonder vagy, és az orvosod is tudja. Kezeld a macskákat rendszeresen!
2020. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nyilván az vagyok, már 5 éves korom óta csak kitalálom és persze vak is vagyok.
2020. jún. 1. 12:38
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy vagy azóta?

Sikerült meggyógyulnod?

2020. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azért jön vissza mert ki sem irtodott. Ha tényleg a macskatol kaptad el, az nem cernagiliszta. Cernagiliszta emberrol emberre terjed. A macskatol elkapott fergekre sajnos nem lesz jó az 1 szem vermox, arra vagy azt kell hogy beszeded 3 napig 2x1 vermoxot, vagy Decaris tabletta vagy Prazikvantel tartalmú fereghajtot, ami sajnos Magyarországon emberi fogyasztásra nincs forgalomban így azt teheted hogy a testsulyodnak megfelelő kutya vagy egyéb ember testuly közeli állatnak szánt ilyen tartalmú fereghajtot veszel be. Egyébként külföldön árulnak Prazikvantel tartalmú fereghajtot emberek számára is, tehát teljes mértékben veszélytelen rád, csak ebben az országban valamiért az orvosok azt gondolják hogy a férgek valami egzotikus betegségek.
2020. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Vermoxot úgy szedtem, hogy napi 2 szem. És 3 napig ugye, mert 6 van benne. Szokott segíteni, de mindig kialakul újra pár hónap után.

2020. dec. 4. 13:34
 19/19 anonim ***** válasza:
De biztos hogy cérna giliszta? Cérnagilisztát macskától nem kaphatsz el, mert az csak az embernek van. Hogy néz ki? Írd le pontosan.
2020. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!