Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől jöhet ki állandóan az...

Mitől jöhet ki állandóan az ajakherpesz?

Figyelt kérdés

Párom van már 2ésfél éve, azt sem lehet mondani hogy nem szoktam már hozzá. Csókolózni nem csókolóztam senkivel, és max párom után iszok pohárból, akinek egyébként sosem van herpesze. Mitől jöhet ki? Mivel tudnám megelőzni, hogy máskor ne jöjjön ki? És ha már itt van, mit tudnék ellene tenni?


( Nagyon sokszor van, kb. 3-4havonta biztos hogy kijön, most is 4 van felül és 2 alul. )


18/L



2020. júl. 22. 07:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit mondasz. De fenntartom azt, hogy egy pár napos kúra a herpesz megjelenésekor nem jár egészségkárosító hatással. Hozzáteszem, bizonyos krónikus betegségek és terhesség/szoptatás esetén nem ajánlják, de gondolom a kérdezőt ez nem érinti (ha igen, beszéljen az orvosával).

Egyébként nekem sem jött ki a herpeszem évek óta, amióta egészségesebben táplálkozom, hozzád hasonlóan. Pedig eszem magas lizin- és magas arginintartalmú ételeket is, az arányukkal sem foglalkozom.

Ahogy olvastam, C-vitamint és cinket említették még az immunrendszer erősítése céljából. A propolisz és pár gyógynövény (pl. édesgyökér, zsálya) is hatásos lehet a vírus ellen. Én csak D3-vitamint szedek.

2020. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 vantel ***** válasza:

Rövid ideig,főleg fiatalon bármit elvisel a szervezet.

Ha nem vegyszerként,kivonatként fogyasztod el akkor nagyságrendel kissebb a hatásuk.

Amikkel gondjaink vannak azok pont a növények gyermekei védelmére vannak. Glutén,lizin. Sőt a babban a hőre bomlő méreg.

A gond főleg ott van, hogy a szervezet az alapmérgekhez kb 10-15 ezer év alatt tud hozzászokni,hogy tünetet ne is okozzon.

Búza(legalább is a mai kapható lisztek),kukorica,krumli bab,paprika,paradicso,stb. mind idegen földről származik és még ezer éve sincsenek itt.

Nekünk inkább a köles talán zab hoz van idomulva a szervezetünk.

2020. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!