Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meg tud úgy fertőzni egy...

Meg tud úgy fertőzni egy kutya ha csak megkapart és nem vérzett a seb?

Figyelt kérdés

Egy hete megkapart egy kutyus véletlenül. Tudom hogy kinek a kutyája volt ,ápolt. A kaparas körül zöldes lila foltok jelentek meg, eléggé csúnya volt de már múlik el. Tegnap pedig belázasodtam és gyulladást mutattak ki a véremben...mennyire lehetséges hogy a kutya a hibás?

Az orvos elküldött infektologiara, de szerintem felesleges.

Eddig is bajok voltak, hullott a hajam, vitaminhianyom volt és verszegeny vagyok



2020. júl. 22. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges a kaparáson keresztül is fertőzést kapni, de nagyon kicsi az esélye.
2020. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Elkaphatod tőle kaparástól is - SZERINTEM. Egy teszt nem fog megártani. Ettől független viszont foglalkozz a vérszegénységgel + vitaminhiánnyal, nem játék. Nagyon komoly tüneteket tudnak azok is produkálni. Szimplán szedj hosszú távon vas tablettát + multivitamint aztán annyi.
2020. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem a kutya a hibás. A vérszegénység nagyon el tudja tolni a vérképet. Mennyi a hemoglobinod, vasad? Melyik érték lett emelkedett, és mennyi?
2020. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen hemoglobin?
2020. júl. 22. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:
#4-es Ez mutatja a vérszegénységet a vérképben.
2020. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs:/
2020. júl. 22. 12:43
 7/9 A kérdező kommentje:
A CRP-m 50 felett van
2020. júl. 22. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy karcolás, ami még be sem gyulladt nem okozna 1 hét alatt ilyen magas CRP szintet.
2020. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

“Eddig is bajok voltak, hullott a hajam, vitaminhianyom volt és verszegeny vagyok”


Akkor meg is válaszoltad a kérdést. Lehet gyenge az immunrendszered és amiatt reagált így.

2020. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!