Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdeklődöm,hogy a TSH 8.26 T3...

Érdeklődöm,hogy a TSH 8.26 T3 5.26 ÉS A T4 eredményem 66.73 Van e lehetőség arra és mi az amivel a pajzsmirígy működést rendbe lehet hozni.és így az életemet pedig élhetőbbé tenni?

Figyelt kérdés
TSH 8.26 t3 5.26 és t4 66.73 a labor eredményem. Érdeklődöm hogy van-e lehetőség ,és mi az amivel a pajzsmirigy működést rendbe lehet hozni,és így az életemet pedig élhetőbbé tenni?

2020. aug. 20. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a háziorvossal kellene megbeszélned.
2020. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Endokrinologusnak erre mar gyogyszert kene felirnia, az rendbe hoz.
2020. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Így van, háziorvoshoz elmész kérsz beutalót az endokrinológiára, ha megkérdezi miért megmutatod a vérleleted.

Majd kérsz időpontot és elmész ott erre már fognak gyógyszert felírni.

2020. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha autoimmun eredetű, gluténmentes étrend javíthat rajta. Kukoricát, szóját, esetleg a tejet is érdemes kerülni. Nekem már normálisak az értékeim, bár csak enyhe alulműködésem volt. Gyógyszert sem szedek már (Letroxot írtak fel anno).
2020. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

#4 azóta voltál nézetni az értékeid?


Nálunk itthon is van aki letroxot szedett szintén alulműködésre beállt neki csak a háziorvos azt mondta nem kell szedni rá 1 évre megint rosszak voltak az értékei visszament az endokrinológus meg azt mondta ezt ha valaki elkezdi szedni mindig kell szedni pont azért, hogy szinten legyen tartva mert enélkül idővel megint nem lesz jó értéked.

2020. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Igen, évente megyek megnézetni. 5 éve lement 2 alá a TSH-m, legutóbb 1,6 volt, a tüneteim is elmúltak.

Ha semmit nem változtattam volna az étrendemen, akkor valóban nem hagyhattam volna el a gyógyszert. Az endokrinológustól annak idején megkérdeztem, most már egész életemben kell majd szednem a Letroxot? Erre azt mondta, igen, sőt valószínűleg egyre nagyobb dózisban, mert a pajzsmirigyem egyre kevesebb hormont fog termelni. Ebbe nem tudtam beletörődni, ekkor kezdtem el utánajárni, mit lehetne tenni.

2020. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Mik voltak a tuneteid?

2020. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Állandó fáradtság, alig volt energiám, sokat aludtam. Sokat idegeskedtem, gyakran elsírtam magam. A hajhullás miatt megritkult a hajam. Lassan, de biztosan híztam, az emésztésem lassú volt, gyakran volt székrekedésem. Csak nyári melegben nem fáztam, téli hidegben akármennyire beöltöztem, mindig vacogtam, a kezem, lábam mindig hideg volt. A memóriám fiatal korom óta rengeteget romlott, főleg a hosszú távú. Meddőségi kezelésre jártam évekig, mire eljutottam egy jó dokihoz, aki végre rájött, hogy a pajzsmirigyemmel van gond. Letrox szedése mellett sikerült teherbeesnem, ezért nagyon hálás vagyok neki.
2020. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Megkérdezhetem étrend ügyileg min változtattál?
2020. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 4. válaszban leírtam, miket kerülök. Én tejtermékeket sem ettem 1 évig, azóta már néha eszem sajtot és vajat. De ezt főleg azért, mert laktózérzékeny vagyok és a tejtermékektől bőrtüneteim is voltak. Gluténmentes gabonák közül csak rizst és zabot eszem, ezeket se gyakran. Ja és az étolajat lecseréltem más zsiradékokra, de nem tudom, ez mennyire számított a pajzsmirigyem szempontjából.
2020. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!