Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SEGÍTSÉG! Furunkulusra /...

SEGÍTSÉG! Furunkulusra / tályogra van valami gyors "tűzoltási" lehetőség? Probléma lentebb.

Figyelt kérdés
A problémám március óta húzódik...akkor egy fél diónyi furunkulus/tályog jött ki bikinivonalnál, majd több bőrgyógyászt végigjárva, antibiotikumokkal és krémekkel való kezelés után az lett a vége, hogy megműtötték (kivették tokostól és varrták)....sajnos nem sikerült jól a műtét, 4-szer kellett megnyitni ugyanazt a tályogot, végül nyitva hagyták mire nyitott sebként begyógyult...ezzel egyidőben kaptam egy második fajta antibiotikumot és szintén egyidőben kijött kb. 4 centivel mellette az újabb tályog (azt is megműtötték, varrták, problémamentesen gyógyult)...mire kezdtek volna begyógyulni a sebek, kijött az arcomon egy kb. borsónyi tályog....akkor mentem a 4. bőrgyógyászhoz, aki szikével megnyitotta, kitakarította, párakötéssel gyógyította...mellé kaptam a 3. fajta antibiotikumot...4 hete jött egy újabb tályog a fenekemen...csak jódoztam, nem akartam már több helyen vágatni magam...3 hete szintén egy a másik oldalán...amellett, hogy még mindig szedtem az arcomra kapott antibiot. Újra bőrgyógyász....közöltem: nem akarok újabb műtétet, legalábbis húznám vele, mert Aug.1.-én nyaralni mennénk (szállás lefoglalva, kifizetve)... Kaptam egy 4. fajta antibiotikumot, 1 hete szedem, de nem használ...az a baj, hogy tudom, megint sebészet lesz a vége, de még legalább 2 hétig húznom kéne, amíg hazaérünk a nyaralásból....Esetleg valakinek, valami tippje, amivel addig csitítani tudnám a gyulladást??? Köszönöm hogy végigolvastál és reménykedve várok bármilyen ötletet! Köszönöm!
2016. júl. 21. 10:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És egyébként is: nagyon elkeserítő a helyzet, mert március óta FOLYAMATOSAN antibiotikumot szedek és kaszabolnak hol itt - hol ott....és emellett folyamatosan jönnek elő a kisebb-nagyobb tályogok...a kisebbek betadinos ecsetelésre vagy visszahúzódnak, vagy kifakadnak maguktól, de ezek a nagyobbak (most éppen az 6.-ik) nem múlnak, csak a sebész a megoldás...Tudom, hogy az lenne a végleges megoldás ha végre valaki elküldené bakteriális tenyésztésre, amit kiszednek és kimondottan arra kapnám az antibiotikumot, de senki nem hajlandó elküldeni tenyészetre (voltam háziorvosnál, 4 bőrgyógyásznál, nőgyógyásznál, sebészeten). A sebész is ahelyett, hogy elküldené szövettanra, dobja a kukába, amit kivett...és mire begyógyulna a műtéti heg, előjön máshol....Nagyon kétségbe vagyok esve, már lassan a munkámnak is annyi a folyamatos műtétek miatt, az antibiotikumok teljesen legyengítenek (hasmenésem van és nem bírok enni), alig van bennem 44-45 kiló....Valakinek valami tippje? Hová fordulhatnék ezzel? Vagy itt a vég? 😩
2016. júl. 21. 11:04
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a sebész, hogy nem szabad megvárni, amíg beérik, mert akkor a vér viszi tovább a fertőzést., hanem még kezdeti állapotban ki kell vágni. Én kétnaponta jártam kötözésre. Minden alkalommal fertőtlenítették, újrakötötték. Szerencsére nyomtalanul eltűnt. Sajnos tippem nincs. Gyógyulj meg.
2016. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nedves, meleg borogatás, elősegíti a kelés megérését. Hatásos lehet a kamilla és kakukkfű borogatás is, amit ugyan csak melegen kell felrakni. Ha olyan helyen van, ahol a borogatás nem lehetséges, egy forró fürdő is megteszi. Amint a kelés kifakadt, sós-langyos vizes borogatást neki, majd antibakteriális szerrel kell kenegetni. Erre a legjobb magnézium-szulfát paszta, ami vény nélkül kapható. Miután egy kelés kifakadt, ne vegyünk több fürdőt, csak zuhanyozzunk, ezzel is elkerülve a tovább fertőződést.

Ha gyakoriak az ilyen tályogok, mosakodó szert kell váltani, folyékony antibakteriális lemosó hasznos lehet. Kerüljük a bőrünkhöz dörzsölődő ruhadarabokat. Ne használjunk, senkivel közös ruhát, vagy törülközőt, ezeket 60 fokon mossuk. Érdemes kivizs­gáltatni, hogy nem cukor­baj vagy immunbetegség áll-e a háttérben.

2016. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és segítőkész hozzászólásokat! 1.hsz.-nak: amikor az első kijött, AZONNAL bőrgyógyászhoz mentem, Ő "humbukolt" a krémekkel, antibiotikumokkal...majd amikor eljutottam a sebészetre, azonnal kivették (ez volt a nehezen gyógyuló, 4-szer felnyitott)...amikor jött a második AZONNAL sebészetre mentem, újabb műtét (kivette tokostól, varrta), nyomtalanul gyógyult...a 3.al, ami az arcomon jött másik bőrgyógyászhoz mentem, Ő nyitotta fel, de az is szépen begyógyult...Ezek, amik most jöttek azért nem rohantam a sebészetre, mert tudom hogy azonnal megműtötték volna, de a nyaralás előtt (ami le van foglalva és kifizetve) ezt nem szerettem volna 😡 Másrészt: tudom, hogy hiába veszik ki, meg sem gyógyul, máris jön a következő, másutt 😡 Már így is össze-vissza vagyok kaszabolva....se vége-se hossza így, szinte folyamatosan csak műtenek 😩 2.hsz.-nak: ugyanezeket olvastam én is, próbálkoztam mindenféle itthoni praktikával...meleg fürdő megvolt, kamillás párakötés 3 napig, paradicsomos 2 napig, semmi nem érlelte meg, nagyon mélyen, bőr alatt helyezkedik el, és nagyon kemény mindkettő. hajlandóságot sem mutat arra, hogy felpuhuljon és ki lehessen nyomni...Próbálkoztam már hidrogén-peroxiddal, jódozgattam napokig, most már ötletem sincs, mitévő legyek 😩 Sajnos sebészet lesz ennek a vége, azt tudom, csak szerettem volna megvárni a nyaralás végét...de azt hiszem ennek a nyaralásnak már így is -úgy is lőttek, mert már olyan gyenge vagyok, hogy alig bírok felkelni az ágyból. Már csak valakitől egy javaslatot kellene kikönyörögni, hogy elküldjék tenyészetre, amit kivesznek, hogy ne Jöjjön ki újra máshol...Ez ügyben is próbáltam már utána járni, de sajnos kizárólag az infektológus tudna ebben segíteni, aki 2 hétig szabin van 😩 Meg vagyok lőve minden irányból 😩 De Nektek nagyon köszönöm a sok jó tanácsot és tapasztalatot, jó érzés tudni, hogy vannak segítőkész emberek! ❤
2016. júl. 21. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum okozta hasmenésedre szedjél probiotikumot pl. Protexint bagy Pro Gastro Immunt.

Sebész vagy bőrgyógyász szakorvos is küldhet tenyésztésre mintát, nem kell ahhoz infektológusnak lenni. Egyébként még immunológus felkeresését ajánlanám (az infektológuson kívül!)

2016. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Huhh, nagyon köszönöm, hasznos, amit írsz.....Normaflore-t ittam eddig hasmenésre, de a bőrgyógyászom eltiltott tőle, mondván, hogy az antibiotikum hatásfokát rontja 😡 Sőt! Eddig szedtem vitaminokat, azoktól is eltiltott, azzal magyarázva, hogy a B vitaminok fokozzák a bőr gyulladásos folyamatait és ilyen tályogokat, pattanásokat okozhat a sok vitamin 😡 Tehát ez is közrejátszik, hogy így legyengültem, 2 hónapja semmi vitamin, enni meg alig birok vmit ami meg is marad...Sajnos immunológus szakorvos nincs a közelben (kisvárosban lakom), de mindenképp utána fogok járni, hol találnék, képes vagyok akár többszáz km-t utazni is, csak valaki segítsen már rajtam, szabadítson már meg ezektől a vackoktól VÉGLEGESEN! Érdekes, hogy az én sebészem miért nem ad akkor beutalót??? NEM AKAR szerintem, többször könyörögtem már neki 😞 A bőrgyógyászom pedig elmagyarázta, hogy Ő miért nem: magánorvos, nincs jogosultsága hozzá, illetve csak fizetősre tudna küldeni, ami állítólag baromi drága 😡 Szóval Ő mondta, hogy keressek vkit, aki tud beutalót adni, mert csak úgy van értelme kivenni, ha küldik tenyésztésre és utána célzottan kezelik az antibio-val...Nagyon szépen köszönöm Neked is a hasznos infokat! Sokat segítettél, hálás vagyok! ❤
2016. júl. 21. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy javaslatom van. Biztos dilisnek nézel,de saját tapasztalat. Varga gyógygomba. Ezt vásárolj. Menj be egy üzlet helyiségükbe és mond el pontosan mi a gondod,mit szabad szedned mit nem stb. Az egész család ezeket s termékeket szedi és mindenkinek bevállt a problémájára
2016. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Leirod h mi volt ezután? Mitol voltak talyogok rajtad? Nekem most ugyanez van :(
2017. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia! Sziasztok!

Sajnos én is így jártam. Bal combhajlat: megnyitás sebészeten, újra begyulladt. Utána bőrgyógyászat antibiotikum, de újra begyulladt. Ezt követően magánsebészeten kivágták. Szövettanra küldték, szerencsére negatív, de tályognak írták le. Mondta a sebész menjek el nőgyógyászatra. Be is jelentkeztem, de közben a jobb oldalon is előjött. A nőgyógyászaton megvágta a doki, tenyésztésére küldte. Most a eredményt várom. Teljesen kikészít. A vágás nem tud begyógyulni, mert újra és újra begyullad és szétnyílik a seb. :-(

Irritálja a fehérnemű, nadrág.

Tudom, hogy ki kell ezt is majd vágni, de ha nem kezelik magát a problémát, újra elő fog jönni. Remélem a tenyésztés után kiderül a valós ok, amire gondolom antibiotikumot fognak írni.

Én sem akarom megvágatni magam megint, míg nincs az alap kiváltó ok kezelve.

Sajnos nekem is megkeseríti a mindennapjaimat. Azóta sikerült nektek megoldani a problémát?

Írjatok légyszi. Köszönöm!

2018. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem még nem oldodott meg de ha bárki van aminek igen írjon!!!
2018. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!