Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek szeptember 1-től...

Szerintetek szeptember 1-től javulni fog a helyzet vagy már elkéstek az intézkedésekkel?

Figyelt kérdés

Nyilván a koronavírus kirobbanását minden országban a behurcolás okozta, ez már az első hullám idején is így volt.

Tavasszal láthatólag időben cselekedtek, hamar lezárták a határokat és ennek köszönhető leüllepedett a vírus és nem kerültünk olyan helyzetbe mint az olaszok.


Most azonban már nem is tudom hanyadik napja, rohamosan növekedni kezdett a fertőzöttek száma ami 73-al kezdődött és ma már 292 ami hatalmas lehet ha azt vesszük figyelembe, hogy egy nap alatt több mint 100-al ugrott a szám és az első hullám idején pedig milyen mértékű volt a növekedés.


Ez kezdi azt mutatni, hogy elkéstünk és olyan szintű lett már a behurcolás mértéke, hogy kezdjük átlépni a tömeges megbetegések fázisába ami azt jelenti, hogy már a határzár se fog segíteni a terjedés mértékén.


Ti hogy látjátok? Valóban egy jóval erősebben fertőzött második hullám veszi kezdetét vagy napokon belül csökkenésnek indul és visszaszorul a fertőzés mértéke?


Nyilván eddig azt szoktuk meg, hogy kicsit megugrik és utána vissza is esik a fertőzöttek száma, de most nagyon nem ezt mutatják a statisztikák.



2020. aug. 30. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Igen, én is azon a véleményen vagyok, hogy elkéstünk és az őszi szezon nagyon keserves lesz
Nem, nem késtünk el semmivel, amint bevezetik a határzárat láthatóan csökkenni fog a fertőzöttek száma
Nem létezik a koronavírus, csak a kormány szórakozik a számokkal
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem a behurcolásról van szó, hanem hogy mindenki elindult, társaságba járnak, ezért akiben benne van a vírus, az sokaknak átadja azzal, hogy emberek közé járt nyáron.
2020. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Bizonyára voltak behurcolt esetek is. De hazánk fiai egymást is fertőzik.

Augusztusban a veszprémi McDonald's-ban jártam, zsúfoltan álltak sorban a népek, maszkot kb. öten viseltek, de ebben a két kiszolgáló is benne van. Igaz, az egyikük tokatakarónak használta, az orra szabadon volt.

Ma a templomban az emberek felén volt maszk (láthatóan többön, mint a múlt héten), a kormány összejövetelei se a járványügyi szabályok betartásáról híresek, és valaki azt hiszi, hogy a vírus focimeccseken se terjed, a szurkolók nyugodtan mehetnek a stadionba.

Szeptembertől pedig a gyerekek bevonulnak az iskolába, és vígan fertőzik egymást, aztán meg a családot. Mert hogy nem fognap egész nap maszkot viselni, az tuti. Ha lesz is nekik, a kicsik majd elveszítik, csereberélik, mert a rózsaszín pónis jobban tetszik nekik, mint a kék kiscicás...

Fellobbanni fog a járvány, nem pedig csitulni.

2020. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
De, a legnagyobb baj a külföldi nyaralások voltak.
2020. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Mennyivel biztonsagosabb a zsufolt Siofok mint mondjuk egy osztrak kisvaros, ures erdeje? Hagyjuk mar a kulfoldi nyaralas demonizalasat, foleg hogy a tuggyukkik is ott toltottek a szabadidejuket
2020. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem, nem hagyom. Más is erre jutott, aki valószínűleg nálad okosabb:

[link]

2020. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkéstek, nem kicsit...nagyon
2020. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát el..
2020. szept. 10. 13:26
 8/10 Pombe ***** válasza:
100%

@íkérdező


Az ajánlásodból:

"A koronavírus-fertőzés második hulláma elkerülhető lett volna a nyaralások, különösen a horvátországi utak mellőzésével – nyilatkozta Merkely Béla az RTL Klub Híradójának. A SOTE rektora szerint a belföldi nyaralásokat kellett volna preferálni, főleg amiatt, mert a szomszédos országokban negyvenszer-hatvanszor magasabb esetszámok voltak a járvány kezdeti szakaszában."


Uramisten! Ezt a hasbakampózást...


[link]


Szerinted mennyi esély volt arra, hogy ennyi esetszámba beesve, az a kevés magyar turista bármelyike is bármivel is fertőződjön??? Egy gyors valószínűség-fejszámolást végezve, mi is leugrottunk pont augusztus közepe után néhányan a Horváth tengerpartra 4 napra, mert annak az esélye, hogy megfertőződjünk, kb. nulla volt. Mondanom se kell, semmi bajunk azóta se, pedig a tengerparton úgy feküdtünk egymás mellett rengetegen, mint szardíniák a konzervdobozban.


Nézd már meg, hogy mikor kezdődött a második hullám kis hazánkban! Augusztus legvégén.

[link]


Min alapul Merkley azon állítása, hogy már augusztus előtt elkezdődött a vírus behurcolása külföldről? Neki más grafikonja van?


Május 29-étől Horvátországba már lehetett menni, és nem néztem utána, hogy mennyien ragadták meg az alkalmat, de nyilván sokan.

Az alábbi oldalban tekerj le az "Aktív esetek száma grafikon"-hoz

[link]


A Horvátoknál mikor sűrűsödtek az események?! Június 18-tól, vagyis a magyar turistáknak már réges-rég meg kellett volna fertőznie Magyarországot, és Horvátországban az igazán magasabb hullám, vagyis a második, pont akkor kezdődött mint nálunk.


Merkely Béla mégis honnan szedte az állításait? Milyen adatokra támaszkodik? A látnoka, vagy a jósnője mondta?


Merkley: "és hozzájárultak ahhoz, hogy a második hullám három-négy héttel hamarabb kezdődött, mint ahogy szerettünk volna."


És ha nem megy senki külföldre, Horvátba, akkor mégis honnan fejlődött volna ki az a második hullám? Szóval mégis benne volt Magyarországban az a második hullám? Hát akkor értesítelek kedves @Kérdező, hogy lényegtelen, hogy lezárták volna a határokat, vagy sem, de második hullám mindenképpen lett volna, de legalább addig is - egy rövid időre - a gazdaság is végre egy kis levegőhöz jutott, hogy utána a mostani remekbe sikerült határzárással ismét bukórepülésbe kezdjen, és még több embert lehessen kirúgni az állásából, üzenem kedves Merkley úrnak.


Azt is üzenném Merkley úrnak, hogy ne a megérzéseire támaszkodjon, hanem inkább a szakemberek véleményére:

[link]


Idézve: "járványügyi matematikuscsapat vezetője szerint a behurcolt, illetve az azzal összefüggő esetek aránya már a 10%-ot sem éri el, ugyanis a saját eseteink is növekedtek. Meglátása szerint ezért a kedvezőtlen trendet nem lehet kompenzálni a határzárral"


A környező országok egyike se akarja lezárni a határokat, repülőteret, mert a gazdaság romlása olyan mértékű mindenhol, hogy nem éri meg. Ez úgy tűnik csak Magyarországnak jön be, mert mi annyira gazdagok vagyunk, hogy megengedhetünk magunknak egy rekord méretű 13,5%-os GDP romlást (ami a 2008-2009-es világgazdasági válságnál is rosszabbra sikeredett), amit az első vírusvédekezés nyomán jött össze, amivel egy halom embert sikerült a munkahelyéről kirúgott státuszba helyezni, mert néhány ezren kicsit köhögtek, meg lázuk volt. Igaz, 2015-ben itt Magyarországon nem 700-800-, hanem több mint 5000 halottat eredményezett az akkori influenza járvány, de ki tudja miért, akkor nem kellett pánikba esni, és a határokat, repülőteret lezárni. De most megint megtettük, hogy az eddig prognosztizált további 3%-os gazdasági romlást 5%-ra lehessen "emelni". Gratula!


Nem! Egyáltalán nem késtünk el arról, hogy tovább zuhanjon a gazdaságunk teljesen értelmetlenül.

2020. szept. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pombe ***** válasza:

#5: "Nem, nem hagyom. Más is erre jutott, aki valószínűleg nálad okosabb:"


Az baj, hogy ennyire lenézed magad. Tekintélyelvű módszert választva, a vitapartneredet a saját magadnál is okosabbnak tartott véleményével akarod meggyőzni, azt gondolva, hogy aki nálad okosabb, meg híresebb, az tuti az igazságot szajkózza, és nem kell egy kicsit se ellenőrizned az okosabbnak tartott fickó zagyvaságait. Pedig ebben az esetben tényleg könnyű ellenőrizni.


Merkley: "negyvenszer-hatvanszor magasabb esetszámok voltak a járvány kezdeti szakaszában."


És ugye Horvátországra fúj... Gonosz külföld... Távozz sátán sántán!


[link]


Itt letekersz ide: "Horvátország:Koronavírus adatok"


És láthatod, hogy május 2-án éri el az 1011 esetszámot.


[link]


Itt az első grafikonon a "fertőzöttek száma", a zöld vonal az esetszám jelölője. Mi az 1000-es esetszámot már előtte, április 8-12 között elértük.


Merkley, mint az ország apukája, a sok hülyegyerekét kioktatja, hogy hogyan kellett volna rendesen viselkedniük nyáron, miközben egy egyszerű valszegszámítással is nehezen birkózik meg. Komoly istenkomplexusa van emberünknek.

2020. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pombe ***** válasza:

Ja még Merkley-től: "A SOTE rektora szerint a belföldi nyaralásokat kellett volna preferálni"


A tengerpart mellett azt is preferáltam. Rengeteget jártam le fürödni a Velencei tóhoz, egész nyáron (ott is parton tömeg, este meg mulatozás szintén a parton...), és Balatonnál is voltam, mint az ismerőseim közül sokan... ugyanúgy nem lett semmi bajom. Előző nyáron hasonló körút közben valami nyavalyát beszedtem, mert egy hétig prüszköltem, köhögtem... elég borzalmas volt. Úgy hogy ha megint ez történt volna velem (akár koronavírustól is), attól se estem volna kétségbe, szintén ugyanúgy.


Bár ha lázasan közben a mai médiát hallgattam volna, a koronaáriájukat, akkor lehet, hogy mégis belehaltam volna. A félelembe...

2020. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!