Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A maszkviselésnél nem elég...

A maszkviselésnél nem elég tényleg az orrot és a szájat eltakarni?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy ha az orrot meg a szájat kell eltakarni, akkor miért húzzák úgy szét a maszkot egyesek, hogy oldalirányban fültől fülig, vertikálisan meg szegycsonttól szemig takarjon? Ha a kiléglegzett levegő páracseppjeit kell megfogni, akkor aligha az áll, az ádámcsutka vagy az orrnyereg teteje fog kilélegezni.

2020. szept. 2. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Mert idióták. Bár még mindig jobb, mintha pusztán nyakmelegítőnek használnák.
2020. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Eleve az egész kialakítása rossz. Sokkal kisebbnek kéne lennie, nem a nyakat kéne vele takargatni, meg a járomcsontunkat. Én nem is értem.

Egy ilyen kis tömött 8-as vagy 0 formájúnak kellene lennie a száj és az orr előtt, valami kis öntapadós belső szélével. Utóbbi egyből "jelezné" azt is, hogy most már tényleg nem kéne viselni a 2 hetes maszkot, mert a ragasztó elfáradása miatt nem is rögzülne.

2020. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Te hol láttál olyan maszkot, ami fültől-fülig, szemtől szegycsontig(!) takar? Mert az orvosi maszk nem ilyen, hacsak nem egy csecsemőre akarod ráadni a felnőtt maszkot.
2020. szept. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as, nézd meg, hogy ezek a világoskék maszkok a fél fejet takarják, messze nem csak az orrot, szájat.
2020. szept. 3. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!