Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell rendszeresen...

Miért kell rendszeresen kimosni a maszkunkat, illetve mennyi mosást bír ki egy maszk?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert elkezdhet rajta szaporodni mindenféle baktérium. A rákerülő nyál, kosz, akármi jó táptalaj nekik.


Hogy hány mosást bír, az maszktól függ. A legtöbbnek minden mosástól csökken a szűrőképessége.

2020. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Az eldobható semmit nem bír ki, azt ne is probáld meg, mert szét megy. Nem hiába hívják eldobhatónak. A saját készítésű ruhából készült maszkok viszonylag sokat (kb mint egy poló) amig szét nem veri a mosogép (ez függ attól milyen a mosogép) a ffp2/3-as maszkok sokat, pontos számot nem tudok, de kb 100x mosást kibírja (itt is függ a hőmérséklettől, illetve mennyire van beállítva a mosogép pl lágy, kemény mosas stb.
2020. szept. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Elmondom én talán április óta ugyanazt használom, abban voltam Spanyolországban is egy hónapot, repülőn, vonaton, boltban mindenhol rajtam volt. Egyszer se mostam ki. XD
2020. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha valaki nem akarja ki mosni, tegye pár órára ki a napra. A vírusok nem bírják az erős napsugarat, magyarul leírva elpusztulnak a bacik.
2020. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
#2 Az eldobható is bírja a mosást, semmi baja többszöri mosás után se.
2020. szept. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
#4: a vírusok lehet, de inkább a baktériumok elszaporodása a veszély. Azok között vannak strapabíróak.
2020. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miétt mosod ki a többi ruhanemüdet ?


A maszkot is addíg lehet mosni,

mint a többi dolgot, amíg "el nem fogy".

2020. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az eldobhatót is ki lehet mosni, én 2 darabot vettem összesen, mióta tart a hiszti. Nem kéne ennyi felesleges szemetet termelni.
2020. szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!