Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért hurrogják le fröcsögve...

Miért hurrogják le fröcsögve azt, aki picit is szkeptikus a koronavírus témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem végtelenül furcsa és érthetetlen az a sok sok indulat és megosztottság, ami ezt a járvány ügyet illeti. És nem az ortodox vírustagadókra gondolok, hanem elég annyi, hogy valaki csak nagyon picit kételkedjen az intézkedésekkel vagy a maszkviseléssel kapcsolatban, akkor nem leérvelik, hanem a kétkedőket szinte boszorkányüldözés jelleggel támadják. És mondom, nem arra gondolok, akik töményen hülyéznek mindenkit, aki maszkot visel, hanem arra, hogy valaki szeret utánanézni a dolgoknak, nem kimondottan a bulvármédiában, netán kételyei vannak, nem kritika nélkül kajálja a médiát és egyből kész az ellenségkép. Miért?

2020. szept. 6. 20:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9, és 10! Na örülök a gondolatoknak, mert valahogy én is így érzem.


Én SZKEPTIKUS vagyok. Azaz NEM TAGADÓ, hanem szkeptikus. A Wikipédia is így jellemzi a szó jelentését: a görög „σκέπτεσθαι”, szkepteszthai szóból, melynek jelentése körbenézni, megfontolni. "Tudományos vagy gyakorlati állásfoglalás, amelyben olyan állítások igazságtartalmát kérdőjelezik meg, amelyeket nem igazol a tudományos módszer."


A megkérdőjelezésnél, a szkeptikus hozzáállásnál úgy vélem nem az a teendő, hogy BOSZORKÁNYÜLDÖZLÉST rendezünk, hanem az, hogy észérvek ütköztetésével, egymás erőszakos győzködése nélkül, megpróbálunk kialakítani egy közös álláspontot.


Jelen esetben pl lehet tudományos kutatási anyagoknak utána nézni, megvizsgálni a témát több szemszögből is, nem csak ez a "viselj maszkot és pofa be" - hanem pl nézzünk utána, hogy az immunrendszerünkkel is tudunk-e valamit kezdeni. Nézzük meg, hogy ennek a koronavírusnak milyen ártalomfaktorai vannak, nézzük meg, hogy mennyire arányos a prevenció a kockázattal stb stb stb.


És nekem sokkal inkább tűnnek laposföldhívőnek azok az emberek, akik a szkepticizmusra boszorkányüldözéssel reagálnak.

2020. szept. 7. 09:04
 12/14 anonim ***** válasza:
Jó, hogy említed az immunrendszert! Amikor pánikolnak, akkor azt szoktam mondani, hogy én olyan csodaitalt iszom, hogy teljesen védve vagyok a vírustól :) (teljesen igazat mondok, de ilyenkor meg sárkányfűárusnak kiáltanak ki)
2020. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az áltudományos baromságok és félremagyarázások bosszantanak, ilyenkor általában igyekszem higgadtan elmagyarázni, hogy miért is baromság ami ott le van írva. Csakhogy erre laikus ismerőseim fröcsögve nekemrontanak, hogy milyen birka vagyok és mindent elhiszek amit a kormány mond. Megjegyzem biológus vagyok és csak próbálom felhívni néha a figyelmet a hülyeségekre. Úgyhogy én inkább a másik oldalát tapasztalom a dolgoknak.
2020. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Flagstaff ***** válasza:
Ártalomfaktor? Te ezt komolyan gondolod?
2020. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!