Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy lakáson piros covid...

Ha egy lakáson piros covid tábla van "itt járványügyi megfigyelés alatt álló személy tartózkodik", a szintén ott lakó nem megfigyelt személyek szabadon jöhetnek, mehetnek?

Figyelt kérdés
Pl: iskolás gyerekek karanténba kerülnek országszerte, szüleik mehetnek boltba, patikába, haverokhoz...?

2020. szept. 15. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Miért ne? Nem ők állnak megfigyelés alatt. A rendelet pontos utasításban rögzítí, hogy ki milyen magatartást, kell tanúsítson az ilyen megfigyelés alatt. A szülő kellő óvatossággal, de mehet bárhova.
2020. szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
igen. nálunk is kint volt - nem miattam -, és én is mehettem
2020. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez egy jó nagy baromság mert akivel együtt él az illető az is elkapja és szépen hordja szanaszét amíg ő kimászkálhat. Semmi értelme a karanténnak így.
2020. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

na ácsi, nem csak ott van piros lap, akit teszteltek és pozitív, hanem ott is, aki külföldről jött haza és nem volt 70 ezer forintja 2 tesztre.

(vagy nem akart ennyit kifizetni..)

2020. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Elvileg nem, a nemzetközi szabály szerint ha a lakótársad pozitív, akkor két hétig te is se ki se be. Bevásárlást rendeled, csak orvoshoz/kórházba mehetsz.


Ez a karantén.

2020. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 ez jó vicc nem mindenki lakik városban ne abból indulj ki hogy tud rendelni...

Itt ahol én lakom max pizzát vagy hamburgert lehet rendelni de főzéshez alapanyagokat nem.

Volt is a faluban piros táblás kamionos ,agglegény senki nem segített neki így aztán muszáj volt kimennie, akkor ért haza hetek után nem volt kaja otthon.

Rnis későn hallottam adtam volna neki főtt ételt szívesen

Nem életszerű sokszor ez a karantén tema

2020. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

és azért se életszerű, mert a külföldről hazaérkező simán átjöhet mondjuk Hegyeshalomnál és elutazhat a lakhelyére (akár Miskolcra is) busszal/vonattal. és csak onnantól él a bűvös két hét..


és azért se, mert konkrét családtagom kamionos és a főnök kapásból elintézte a komplett flottának azt, hogy mindenféle teszt nélkül visszamenjenek fuvarba. külföldre. a pecsétet maga a NÉBIH ütötte az engedélyes papírjukra

2020. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha a hozzátartozónak nem rendeltek el karantént, akkor ő jöhet-mehet.
2020. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6, ezért kezdtem úgy, hogy elvileg.


Elvileg mindenki maradjon a fenekén amíg ez el nem múlik. Gyakorlatban az ember társas lény, és rá vagyunk utalva egymásra.


Elvileg kellene lennie erre vagy ételosztásnak vagy pénzjuttatásnak.

Gyakorlatban ez anyagilag nem megoldható, és sok az allergiás vagy speciális étkezésre szoruló pl cukorbeteg ember.


Elvileg kellene lennie kiszállításnak.

Gyakorlatban persze ez kis eldugott falukban nehéz, vagy lehetetlen.

Gyakorlatban a futár is jobban ki van téve a fertőzött, karanténos embereknek....


Elvileg mindent fertőtleníteni kellene, rendszeres kézmosás, maszk, stb.

Gyakorlatban meg sok helten nincs csak kútvíz, a felületek porózusak és az egész család egy térben él.

2020. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!